Bilinçaltının verdiği sembolleri görün: Rüya defteri nasıl tutulur?

Yazılarımın başından beri rüyaları yazacağımız bir defter tutmamız gerektiğinden bahsediyorum. Bu hafta bu defteri nasıl tutmamız gerektiğini biraz detaylandırabiliriz. Rüyanızı hikaye şeklinde yazabileceğiniz gibi daha kolay, daha akılda kalıcı olarak yazmamızın da çok faydası olacaktır. Rüya tablonuzu önceden hazırlamanızı tavsiye ederim. Rüyayı gördüğünüz uykuya dalmadan önce hangi duygularla yattığınız, tarih, zaman dilimi, sayı, ortam, nesne, göze çarpan bir sembol, hakim renkler, insanların isimleri, gördüğünüz hayvan isimlerini ve rüyadan uyandığınızda var olan duygunuzu düzenli not ettikten sonra, arada bir rüya defterinizi karıştırarak rüyalarınız arasında karşılaştırma yapmanız hem önemli bir adımdır hem de işinizi kolaylaştırır.

Herkesin bilinçaltındaki sembolün verdiği mesaj farklıdır. Bazı semboller ortak dil olsa da çoğu sembol kişiye göre farklı anlamlar içerir. O sembolün sizin için temsil ettiği anlamı bulana kadar sorgulamamız devam etmeli, paralel olarak sembolü gördüğünüz günü takip eden günlerde neler yaşadığınızı gözlemlemeliyiz. Tabii son olarak, rüyayı hatırlar hatırlamaz not almalıyız, çünkü bir daha hatırlamakta zorlanabiliriz.

Bu hafta uyanık yaşamda anne ve babalarıyla sorunları olan okuyucular, aşağıdaki çalışmayı bir hafta boyunca en az 20 defa okuyarak uyuyabilirler.

Bilinçaltının verdiği sembolleri görün: Rüya defteri nasıl tutulur?

Oturarak ya da uzanarak çalışmayı yapabilirsiniz. Oturarak yapmayı tercih ediyorsanız, omurganızın dik ve esnek olmasına dikkat etmelisiniz. Burnunuzdan derin nefes alın ve ağzınızdan yavaşça uzun sürede nefesinizi verin. 10 tane bu şekilde yavaş ve sakin nefesler alın. Nefes verirken, aldığınız süreden daha uzun sürede vermeye özen gösterin. Sonrasında bu cümleleri söyleyin:

İçimdeki o küçük çocuğa seslenirken, onunla bütünleşmek ve şifalanmak istiyorum. Onun tam ve denge olan tarafı ile uyumlanmak ve iyileşmek için niyet ediyorum. Sevgi, şefkat, güç, güven hepsi benim ruhumda zaten var olan duygularımın karışımı bir iksir gibi, benim içimde. Gerçek annemden alamadığım ya da almayı beklediğim sevgiyi içimdeki bu huzurlu karışımdan alabilirim. Babamın hissedemediğim güvenini ve gücünü de oradan sağlıkla ve kolaylıkla alabilirim. Kendi ruhsal bütünlüğüm beni her koşulda destekler. Onlar bana ancak sahip olduklarını verdiler. Yapabildiklerinin en iyisi buydu. Ve en iyisini yapmışlardı. Onları anlayışla karşılıyor ve seviyorum. Onlara beni büyütüp baktıkları için teşekkür ediyorum. Rüyalarımın desteği ile her ihtiyaç hissettiğimde, kendi içimdeki eril-dişil enerjinin, anne-baba sevgisinin dengede ve uyumlu olduğunu hatırlıyor. Sevgiyle kabul ediyorum.

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda destek almak isterseniz [email protected] mail adresinden detaylı bilgi alabilir, Instagram ve Facebook hesaplarını takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir: Rüyalarınızı hatırlayıp kontrol etmeniz için yapmanız gerekenler

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam