Bilinçaltı temizliği: Hayatınızı değiştirebilme gücüne sahip olduğunuzu bilmek ister misiniz?

Son zamanlarda bilinçaltı temizlik yöntemlerini sıkça duymaya başladık. Peki nedir bu bilinçaltı? Yaşamımızı nasıl yönetiyor?

DNA’mız ve epigenetik üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan Amerikalı Biyolog Profesör Dr. Bruce H. Lipton bilinçaltını şu şekilde tanımlıyor: “Bilinçaltı bir kaset çalar gibidir, kaseti değiştirmediğiniz sürece dinlediğiniz şey değişmeyecektir”. Bu tanıma şimdi biraz daha yakından bakalım.

Henüz küçük bir çocukken bile beynin işleyişine, yapabileceklerinin sınırsızlığına ve bilinçaltının karanlık odalarını aydınlatmaya ilgi duydum. Öyle ki beynin bir benzeri yapılamıyor, en gelişmiş bilgisayarlar bile onun karmaşık ve aynı zamanda çok fonksiyonlu yapısını çözemiyor, sadece tek bir nöron milisaniyeler içinde hangi nöronlara bağlanacağına karar verip 10.000 ayrı nöronla aynı anda bağlantı kurabiliyordu. Öte yandan; bilim dergilerinde gerçek ilaç alan hastalar iyileşemiyorken, Plasebo hapı (içinde etken madde bulunmayan ilaç) alan bazı hastaların iyileşmeye başladığını okuyordum. Peki bu nasıl mümkün olabilirdi?

Bilindiği üzere zihnimiz %12 bilinçli zihin, %88 bilinçaltı zihinden oluşuyor. Araştırmalara göre bilinçli zihnimiz saniyede 5-9 veri alabiliyorken, bilinçaltı zihnimiz 3 milyon (!) veri alabiliyor. Bir otobanda gittiğinizi hayal etmenizi rica ediyorum; kaç ağacı, tabelayı geçtiğiniz, ağaçların şekli, yapraklarının rengi dahil pek çok detay bilinciniz farkında olmasa da bilinçaltı zihniniz tarafından kayda alınıyor. Tek amacı, sizi bu kayıtlarla hayatta tutmak. Görevleri arasında kalbinizin atması, nefes alıp vermeniz gibi tüm hayati fonksiyonlarınızın sürdürülmesinin yanı sıra düşünce, duygu ve hislerinizin tutulmasını da sayabiliriz.

Bilinçaltı zihnimizin en önemli ve mucizevi özelliği giren tüm verileri sorgulamadan kabul etmesidir. Bilinçli zihnimizin aksine, onun için “imkansız”, “zor”, “ulaşılması güç” kavramları yoktur, çünkü onun için hayal ve gerçek kavramları yoktur. Bu nedenle devamlı sarf ettiğimiz sözcüklerimiz ve aklımızdan geçirdiğimiz düşüncelerimizle bilinçaltımıza girmeyi başaran her verinin, bizim yeni gerçekliğimizi inşa ettiğine inanıyorum. Eğer “Tüm aksilikler beni bulur” düşüncesine sahipseniz ve bunu devamlı dile getiriyorsanız, aksiliklerin sizi bulacağından emin olabilirsiniz. Diğer yandan düşüncelerinizin hayatınızı istediğiniz yönde etkilemesi de elbette mümkün. Henry Ford’un da dediği gibi “Yapabileceğinizi de düşünseniz, yapamayacağınızı da düşünseniz, haklısınız.”, çünkü bilinçaltı zihniniz sizi her zaman haklı çıkarmak için uğraşacaktır.

Peki bilinçaltı zihnimiz bunu nasıl yapıyor diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Bilinçaltımızı değiştirdiğimizde hayatımızın değişeceği fikri teorik olarak kuantum fiziği deney ve bulgularına dayanıyor. Çünkü kuantum düzleminde yapılan deneyler, modern fiziğin deterministik (önceden bilinebilir, hesaplanabilir) yaklaşımının aksine, ortama gözlemci konduğunda deneyin farklı sonuçlar verdiğini ortaya koyuyor. Yani bizler bilincimizle deneyin sonucuna etki edebiliyoruz. Güzel haber, değil mi? O halde hepimiz kendi hayatımızın gözlemcisi olduğumuza göre düşünce, duygu ve hislerimizin tutulduğu bilinçaltı zihnimiz değiştiğinde hayatımız ve deneyimlerimiz de kesinlikle değişecektir!

Siz bilinçaltınızı değiştirdiğinizde yaydığınız titreşimi, dolayısıyla da yaşamınıza çektiğiniz deneyimleri değiştirirsiniz, böylece gücünüzü tekrar kendi elinize alırsınız. Bugün bu yazımda bana eşlik ediyor ve hayatınızda yarattığınız gerçeklikten memnun olmadığınızı düşünüyorsanız, bunları size hizmet edecek düşünce ve sözcüklerle değiştirip yepyeni bir gerçeklik inşa edebileceğinizin müjdesini vermek istiyorum!

Hayatınıza dilediğiniz tüm mucizeleri dahil edebilmeniz dileğimle…

Esin Demir Thetahealing Eğitmeni
2010 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdi. Spiritüel gelişim merakı 2009 yılında, Japonya’ya bir yaz stajı programı ile gittiğinde başladı. Bu ilginç ... Devam