Bekaret sendromu: İlk deneyim korkusu

Gerdek Gecesi Nasıl Davranılmalı?
Gerdek Gecesi Nasıl Davranılmalı?

Günümüzde bakirelik modası geçmiş gibi görünse de, 20’li ve 30’lu yaşlardaki kadınların birçoğu henüz cinsel deneyim yaşamış değil.

Eğer sevgiliniz ilk deneyimini sizinle yaşamaya karar verdiyse, bu kararın onu pişman etmemesi için aklınızda tutmanız gereken birkaç konu var.

Bakireler, deneyimli kadınların aksine, cinsel ilişkiden ne beklediklerini bilmiyor olabilirler. Cinsellik hakkındaki görüşleri genelde çevrelerinden duyduklarıyla şekillendiğinden, bakış açıları da deneyimlerini paylaşan kişinin bakış açısına göre değişebilir.

Uplifers olarak, ilk cinsel deneyimini partneriniz için daha keyifli ve daha az gergin olmasını sağlayabilmeniz için, AskMen’in önerilerini sizlerle paylaşmak istedik.

Ültimatomlardan kaçının.

Kimse silah zoruyla bir şey yapmaktan hoşlanmaz. Sevgilinize, ilişkinizi bir sonraki aşamaya taşımak konusunda istekli olduğunu gösterin. Ancak onunla ilgili tek beklentinizin bu olduğunu düşünmesine neden olacak yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırın.

25-30 yaşlarındaki kadınlar duygusal olarak yeterince olgunlaştıklarından, hayır demeyi öğrenmişlerdir. Hala bakire olmaları, kendileri için özel olacak birilerini beklediklerinin işaretidir. Üzerlerinde baskı kurmak,  sadece kendilerini köşeye sıkışmış ve endişeli hissetmelerine neden olur.

Kontrolü ele alın.

Cinsel ilişki konusunda deneyimli olan taraf siz olduğunuzdan, sevgiliniz sizin rehberliğinize ihtiyaç duyacaktır. Bu deneyimin ikiniz için de keyifli olabilmesi için, kontrolü ele almaktan çekinmeyin. Kadınların çoğu, partnerlerinin yatakta kontrolü ele almasından hoşlanırlar.

Partnerinizi zorlamadan, ilişkinin hızını ayarlamasına izin verin. Yaptığınız şeyden hoşlanıyor olması, hazır olduğu anlamına gelmeyebilir. İlk deneyim hayat boyu hatırlanacağından, gergin bir ortam yaratmamaya özen gösterin.

Rahatlatın.

Partnerinizin henüz ilk deneyimi olacağından, endişeli olması oldukça normal. İlk adımlarınızı, onu rahatlatmak için atın. Utangaçsa, güvenini yerine getirecek iltifatlarla başlayın.

İlgilendiğinizin vücudu değil kendisi olduğunu gösterebilmek için, öpüşmeye zaman ayırın. Vücudunua dokunurken onunla konuşarak, nelerden hoşlandığını öğrenin.

Yıllardır sakladığı bir şeyi sizinle paylaşmaya karar verdiğinden, bu deneyimin sizin için de özel olduğunu hissettirin.

Gerdek Gecesi Nasıl Davranılmalı?
Gerdek Gecesi Nasıl Davranılmalı?

Tahrik edin.

Bu öneri çok açık gibi görünse de, kimi zaman gözden kaçabiliyor. Birçok erkek, benzer hatalar yüzünden, penetrasyondan hemen önce büyüyü bozabiliyor.

Rahatlayın, partnerinizin acı hissetmesi normaldir. Nazik davranın ve penetrasyon esnasında ona dokunmayı ve öpmeyi ihmal etmeyin. Böylece partnerinizin dikkatini başka yöne çekebilir, heyecanını yüksek tutarak duyacağı acıyı azaltabilirsiniz.

Gerektiğinde yavaşlayın ya da durun.

Partneriniz bu deneyim için ne kadar istekli görünürse görünsün, duyacağı heyecan ruh halini değişken kılar. Endişeli olması sizi istemediği değil, hazır olmadığı anlamına gelir.

Hazır olmadığını hissettiğinizde, biraz daha ağırdan alarak onu önemsediğinizi gösterin. Anlayışlı olun.
Sevgilinizin bakire olması, cinsellikten keyif almayacağı anlamına gelmez. Uzun zamandır beklediği doğru kişinin siz olduğuna karar verdiyse, heyecan verici ve sevgi dolu bir ilk deneyim, sizi memnun etmek isteyen bir partner kazanmanızı sağlayabilir. Elinizden gelenin en iyisini yapın ve iyi bir deneyim yaşatarak bu zamana kadar neler kaçırdığını ona gösterin.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!