Bahçe ve balkonlar için yaz dekorasyonu önerileri

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte açık havada geçirilen zaman artıyor. Evlerimizde kalsak bile vaktimizi balkonda veya bahçede geçirmek istiyoruz. Büyük şehirlerde yaşayıp bahçeli veya büyük balkonlu bir evde oturmak her zaman mümkün olmayabiliyor. Ancak ufak bir balkonu bile iç açıcı bir dekorasyonla, adeta kendiniz için bir cennete dönüştürebilirsiniz. İşte yaz mevsiminin sıcaklığını ve enerjisini balkonunuza ve bahçenize taşıyabileceğiniz dekorasyon önerileri:

1. Temizlikle başlayın

Balkon veya bahçenizi dekore etmeden önce mekanı temizlemelisiniz. Yeterince temiz olmayan veya dağınık bir alanı istediğiniz gibi dekore edemezsiniz. Bahçenizdeki fazla bitkileri temizlemeli, kış boyunca ortalıktan kaldırıp bahçeye koyduğunuz eşyaları düzenlemelisiniz. Balkonunuzu ise yıkamak iyi olabilir. İlk başta yıkadığınız balkonunuzu, yaz boyunca her gün yıkamak zorunda değilsiniz. Düzenli olarak süpürmek ve silme balkonunuzun tozlanmasını engeller ve su israfını önler.

2. Güneşten olabildiğince faydalanın

Yaz aylarında güneşin olumlu etkilerinden mümkün olduğunca faydalanmak için balkonda veya bahçede vakit geirmek harika fikir. Bunun için balkonunuza bir şezlong koyabilirsiniz. Hem dinlenebilir hem de balkonunuzun veya bahçenizin tadını çıkarabilirsiniz.

3. Rengarenk şemsiyelerde yaz coşkusunu yaşayın

Yaz dekorasyonu denince ilk akla gelenlerden biri de rengarenk şemsiyeler. Sadece plajlarda değil balkonunuzda da renkli ve dilimli şemsiyelerle hoş bir hava yaratabilirsiniz. Böylelikle günün en sıcak saatlerinde bile balkonunuzun veya bahçenizin tadını çıkarabilirsiniz.

4. Küçük bir havuzla serinleyin

Bahçenize veya balkonunuza koyacağınız küçük bir şişme havuz eğlenceli olabilir. Çocuklar veya evcil hayvanlarınız havuzun tadını çıkarırken siz de bu mutluluğa ortak olabilirsiniz.

5. Kendi açık hava sinemanızı yaratın

Yaz aylarında bahçe veya balkonunuza kuracağınız perde ve projeksiyon cihazıyla film ve dizi keyfinizi bambaşka bir boyuta taşıyabilirsiniz. Yere atacağınız birkaç minderle hem ambiyansı değiştirebilir hem de çok cool bir ortam yaratabilirsiniz.

6. Balkonun olmazsa olmazı masa ve sandalyeler

Bir balkonun veya bahçenin keyfini çıkarmak için olmazsa olmaz eşyaların başında masa ve sandalyeler gelir. İyi bir masa ve sandalyeyi yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Rengarenk sandalye minderleri ve masa örtüleriyle dekorasyona kendi dokunuşunuzu katabilirsiniz.

7. Mumlar ve aydınlatmayı unutmayın

Yaz akşamı mumlar ve renkli lambalarla balkon veya bahçenizin keyfini çıkarmak çok güzel olabilir. Mumlarınızın rüzgardan etkilenmeyecek şekilde konumlandırılmasına dikkat ettiğiniz sürece hem tatlı bir aydınlatma hem de sıcak bir atmosfer yakalayabilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!