Baharın enerjisini evinize yansıtacak dekorasyon önerileri

Bahar ekinoksuyla gece-gündüz süreleri eşitlendi ve aydınlık gündüz süreleri uzamaya devam ediyor. Aydınlık saatlerin süresi uzarken bir yandan da baharın gelişiyle birlikte güneşin içimizi ısıtan sıcaklığını daha fazla hissediyoruz. Bahar, hem doğayı hem de bizleri aydınlatmaya, ısıtmaya başlıyor. Doğa tazelenip yenilenirken evinizi de kışın kasvetli havasından çıkarıp yenileyebilirsiniz. İşte baharın enerjisini evinize yansıtacak dekorasyon önerileri…

1. Evinize renk katın

Evinizin enerjisini yükseltecek renkleri kullanarak dekorasyonu değiştirebilirsiniz. Duvarları boyama işi şimdilik sizin için zor olacaksa, ufak alanları boyayabilirsiniz. Örneğin odanın bir duvarını, koridoru, kitaplığın arkasındaki duvarı boyayarak da evinizin havasını değiştirebilirsiniz.

2. Dekoratif objeler kullanın

Dekoratif objelerle evinizin havasını tümden değiştirebilirsiniz. Renkli kırlentler, renkli paspaslar veya pampas otu gibi objeler evinize bambaşka bir hava katabilir. Pampas otunu son dönemde birçok yerde görüyoruz. Rengi ve yumuşak dokusuyla birçok eve çok yakışacaktır.

3. Bahar temizliği yapın

Bahara hafifleyerek, fazlalıklardan kurtularak, tazelenerek giriş yapmak istiyorsanız bunun en etkili yolu temizlikten geçiyor. Tüm evinizi aynı gün temizlemek zorunda değilsiniz. Bir gün mutfakla, bir başka gün yatak odasıyla ilgilenebilirsiniz. Fazla veya eskiyen eşyalardan kurtulabilir, dağılan çekmeceleri yeniden düzenleyerebilir, her zaman el değmeyen kıyı köşeleri süpürerek tozlardan kurtulabilir ve evinizin havasını gerçek anlamda değiştirebilirsiniz.

4. Evinizde galeri duvarı oluşturun

En sevdiğiniz fotoğrafları, gittiğiniz seyahatlerden topladığınız anıları, geçmişte biriktirdiğiniz eşyaları bir araya getirip güzel bir kompozisyon yaratabilir ve evinizin bir duvarında sergileyebilirsiniz. Hangi duvarı seçeceğinizi düşünürken yaratıcı olabilirsiniz. Koridor, mutfak hatta banyo duvarı bile olabilir.

5. Yastıklarla evinizi renklendirin

Özellikle evinizin salonunun havasını değiştirmek istiyorsanız, yastıklarla harikalar yaratabilirsiniz. Koltukların üzerine koyacağınız farklı renk ve desenlerdeki yastıklarla evinizde ferah, modern ve şık bir hava yaratabilirsiniz.

6. Evinize çiçek alın

Birinin size çiçek almasını beklemenize gerek yok. Taze çiçeklerle evinizde mis gibi, ferah ve rengarenk bir hava yaratabilirsiniz.

7. Duvar kağıdı seçeneğini değerlendirin

Evinizin duvarlarında değişiklik yapmak için illa duvarları boyamanıza gerek yok. Son dönemde çıkan duvar kağıtlarıyla harikalar yaratabilirsiniz. Tek bir duvara uygulayacağınız kağıt hem işinizi kolaylaştırır hem de evinizin havasını değiştirir.

8. Tekstil ürünlerini yenileyin

Çok büyük değişiklikler yapmadan evinizin havasını yenilemek istiyorsanız, masa örtünüzü veya amerikan servisleri değiştirmek de iyi bir fikir olabilir. Belki biraz kişiselleştirip kendiniz boyayabilir veya üzerine yazılar yazabilirsiniz. Nevresimleri, yatak örtünüzü değiştirmek de iyi bir fikir olabilir.

İlginizi çekebilir: Bahar temizliği zamanı: Evinizi temizlemek ve düzenlemek için pratik ipuçları

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!