Bacaklarınızı inceltmenize yardımcı olacak 3 dakikalık egzersizler

Bacaklarınızı inceltmek mi istiyorsunuz? Cevabınız evet ise, bacaklara sahip olmanız için size harika bir haberimiz var. Her gece yalnızca 3 dakikanızı harcayarak yapacağınız egzersizlerle siz de arzu ettiğiniz bacaklara sahip olabilirsiniz.

Yatmadan önce kolaylıkla yapabileceğiniz egzersizlere sadık kalırsanız, kısa sürede siz de bacaklarınızdaki farkı görebilirsiniz. İşte o egzersizler:

V-stretch

esneme hareketleri

Bacaklarınızı iki yana açın. Daha sonra sırayla her iki ayağınıza doğru üst gövdenizle kapanarak, bacaklarınızı esnetin. Kollarınızın yardımıyla vücudunuza aşağıya doğru indirin ve her bir bacağınıza yaklaşık 10-15 saniye kapanın. Bu egzersizi her bacak için 8 kez yapın.

Havada bacak açma

qqq1

Yere yatın ve bacaklarınızı havaya kaldırın. Ellerinizle yeri bastırarak yerden destek alın ve bacaklarınızı yere 90 derece dik bir şekilde tutmaya çalışın.

Uyluk iç bölgesindeki kasları kullanarak bacaklarınızı birbirinden ayırın. Tüm seti 8 kere tekrar edin.

İlgili yazı: Egzersiz hakkındaki en yaygın 10 yanlış inanış

Superman pozu

superman-yoga-pose

Yere yüzüstü şekilde yatın ve alnınızın ve ayak parmaklarınızın yere paralel şekilde olmasına dikkat edin. Ellerinizi ve ayaklarınızı gidebileceği en ileri seviyeye kadar uzatarak esnetin.

Daha sonra sol kolunuzu ve sağ bacağınızı yerden kaldırın ve bu şekilde 3-4 saniye durun. Hareketin devamında sağ kol ve sol bacağınızı kullanın. Her bir pozu 5 kere tekrarlayın.

Kaynak:

lifehack.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!