Aydınlanma: Zihninizin ötesine geçmektir

Her birimizin dünya yaşamında tutunduğumuz kimliklerimiz var, değil mi? Önce evlat oluyoruz, öğrenci oluyoruz, eş oluyoruz, anne-baba oluyoruz… Ve her bir kimliğimiz bize yeni inançlar ekmeye başlıyor; çünkü toplumsal/ailesel koşullanmalardan uzak durmamız (ne kadar aksini ifade etsek de) genelde çok mümkün olmuyor. Aniden geçmişin başarısızlıkları ile kendimizi yargılamaya ve geleceğin endişesi ile durdurmaya başlıyoruz kendimizi, hayallerimizi… İşte bunu yapan organizma “Zihnimiz”. Peki Zihin nedir? Gelin birlikte bakalım:

  1. İnsanda anlayış, kavrayış, algılama yetisi.
  2. Yaşantıları, öğrenilenleri, bunların geçmişle olan bağlantılarını bilinçli olarak kafada saklama gücü, bellek.

Zihnimiz bize büyük bir hayatta kalma arzusu ve dürtüsü, muhakeme ve idrak yeteneği verse de, bu koşullandırmalardan kurtulamadığımız sürece “bizimle” değil, “bize karşı” çalışmaya başlıyor aniden. Bunun yol açtığı korku, endişe, panik, pişmanlık ve suçlamalar ise ileriye adım atmamızı çoğu kez engelliyor. Hayatı “izleyen” oluyoruz birdenbire… Bu konuda Üstat Eckhart Tolle’e kulak verelim:

“Zihniniz sadece bir alettir. O orada belli bir işte kullanılmak üzere bulunmaktadır ve bu iş tamamlandığında, siz bu aleti kenara bırakırsınız. Çoğu insanın düşüncelerinin yüzde 80 ila 90’ının sadece yararsız, boş ve tekrarlanan düşünceler olmakla kalmadığını, bunların çoğunlukla olumsuz doğasından ötürü zararlı olduğunu da söyleyebilirim. Düşüncelerinizi gözlemleyin, bunun doğru olduğunu göreceksiniz. O yaşam enerjisinin ciddi bir biçimde sızıp gitmesine neden olur.

Dolayısıyla, aydınlanma yolculuğunuzda tek en önemli adım şudur: Zihninizden ayrılmayı, onunla özdeşleşmemeyi öğrenmek. Düşünce akışınızda bir aralık, bir boşluk yarattığınız her seferinde bilincinizin ışığı güçlenir.

Siz (zihniniz) sorunlarla dolu olduğunuzda, yeni bir şeyin girebilmesi için yer, bir çözüm için yer yoktur.

Yaşam enerjiniz ziyan olur…

“Bir gün bu ya da şu gerçekleştiğinde ben iyi, mutlu, huzurlu olacağım.” dersiniz ama bu mutluluklar hiçbir zaman gelmez.

Artık “zihniniz” ile dost olmayı ve yepyeni bir gerçekliğe adım atmayı seçiyor musunuz ? Bu konuda size çokça hizmet edecek olan Thetahealing, Regresyon ve Jean Adrienne Arınma Sistemi eğitimleri ve seansları ve Healy frekans cihazı ile ilgili ayrıntılı bilgiye ve seminer takvimimize www.esindemir.com sitesinden ulaşabilir, hediye çalışmalarımdan ve grup seanslarımdan faydalanabilmek için Instagram ve YouTube hesabımı takip edebilir ve her türlü sorunuzu [email protected] mail adresim üzerinden bana iletebilirsiniz.

Tekrar görüşünceye dek… Sevgiyle kalın…

Kaynak: Şimdinin Gücü (Eckhart Tolle)

Esin Demir Thetahealing Eğitmeni
2010 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdi. Spiritüel gelişim merakı 2009 yılında, Japonya’ya bir yaz stajı programı ile gittiğinde başladı. Bu ilginç ... Devam