Arnavutköy’de keşfetmeniz gereken tatlıya dair 3 mekan

Tatlı yemek sizin için de büyük bir keyif mi? Eğer cevabınız evetse, İstanbul’un en güzel semtlerinden olan Arnavutköy’de yer alan ve birbirinden lezzetli tatlılarının yanı sıra dekorasyonu ve keyifli ortamları ile de dikkat çeken 3 farklı tatlı mekanını keşfetmenizin zamanı gelmiş demektir.

Miss Delicious Bakery

miss delicious bakery - arnavutkoy - istanbul

Ben Miss Delicious Bakery’yle Arnavutköy’de dolaşırken tanıştım. Hemen dikkatimi çekti. Zaten dış cephesinin Mint yeşili rengiyle fark edilmemesi mümkün değil.

İçine girdiğinizde bakıyorsunuz ki, içi de dışı gibi; içi de dışı da ayrı güzel. Çok özenli ve şık bir şekilde tasarlandığı belli. Sadece dekorasyon değil, o tatlılar…

Cam vitrine bakıyorum ne yesem diye, seçemiyorum. Çünkü hepsi birbirinden güzel bir sürü tatlı. Özellikle porsiyonluk cheesecakeler, çeşitli frostingli cupcakeler, eklerler, minik kavanozlarda buraya özel tatlılar…

Ben ise tam bir red velvet tutkunu olarak, Oreo’lu Red Velvet Cheesecake yemek istedim. Siparişim geldiğimde bir kez daha bayıldım bu mekana. Servis edilen porselenlere tek kelimeyle BA-YIL-DIM! Meraklıları için söyleyeyim, Pip Studio’ymuş porselenlerin markası.

Cheesecake’e gelirsek, genelde Red velvet’lerin kremalarını pek başarılı bulmam, her yer de güzel yapamaz zaten; ama bu cheesecake’in kremasına bayıldım.İlk başta gözüme küçücük gözükmesine rağmen çok zorlasam da bitiremedim.

miss delicious bakery - arnavutkoy - istanbul (2) miss delicious bakery - arnavutkoy - istanbul (3)

Arnavutköy Mah. Beyazgül Cad. No:28 Beşiktaş/İstanbul

+90 212 257 50 00

Cutie Cake Co.

cutie cake co - besiktas - istanbul

Buraya gitmek için gün saydım diyebilirim 🙂 Hatta ilk kez gittiğimde pazartesi erken saatlerde gitmiştim; tatlılar daha çıkmamıştı ve oradan üzülerek ayrılmıştım. Fakat tekrar uzun bir yol çekeceğimi bile bile öbür gün yine geldim. O güzel lezzetlerinin arasında aklımı kaybettim. Öncelikle çok küçük ama çok şirin bir mekan. Dekorasyonu pastel tonlarda, yani benim en sevdiğim renkler. Gel de sevme burayı.

Eklerlerinin ünlü olduğunu duymuştum ve kesinlikle ekler denemeliyim demiştim. Ben gittiğimde lavantalı, yeşil limonlu, çikolatalı, Matcha green tea’li ve şeftalili ekler vardı. Hepsi çok güzel gözüküyordu ve hepsini denemek istiyordum; şeftalili olanı tercih ettim ve bayıldım. Diğer tatlılarının da bir o kadar güzel olduklarına eminim.

Cutie Cake Co. doğum günleri, düğünler, nişanlar, baby showerlar için butik pasta hizmeti ve catering hizmeti de veriyor.

Arnavutköy Mah. Tayyareci Suphi Sk. 36 A/1 Beşiktaş/İstanbul

+90 212 287 20 07

Vacilando

vacilando - besiktas - istanbul

Vacilando, gezgin, yani yolculuğun kendisine varacağı yerden daha çok önem veren kişi anlamına geliyormuş. İsminden dolayı bile gidilmesi gereken bir mekan burası. Ama en güzel tarafı; önceden arayıp siparişinizi veriyorsunuz ve geldiğinizde sıcak sıcak, tazecik bir şekilde tatlılarınızı, tuzlularınızı yiyorsunuz. Gerçekten çok güzel bir sistem.

O turtaları, kişleri, cevizli browniesi, elmalı tarçınlı keki… Her şey süper ve tazecik!

vacilando - besiktas - istanbul (2)

Arnavutköy Mah. Beyazgül Cad. No:30/A,  Beşiktaş / İstanbul

+90 212 263 74 48

Cansın Arda
İzmirli olup bir türlü buradan ayrılamayan bir Endüstri Mühendisi adayı. Yıllarca 'Mimar olacağım ben' diye ortalıkta gezindikten sonra, son dakika karar değiştirerek ve çok ... Devam