Aramızda kalsın: Satırlarında kaybolacağınız erotik kitaplar

Filmler olmadan önce, kitapların revaçta olduğu dönemlerde birçok eser gibi erotik romanlar da heyecanla takip ediliyordu. İnsanların okurken satırlarında kaybolduğu bu erotik romanlar, insanlara adeta gerçek bir sevişme sahnesini yaşatıyor, kimi zaman yüz kızartıyordu.

Geçmişten günümüze en popüler erotik romanlar:

Benim Hüzünlü Orospularım – Gabriel García Márquez

(+18) Okumaktan Keyif Alacağınız 8 Erotik Roman

Marquez’in son yayımlanan kitabı olan Benim Hüzünlü Orospularım, genelevi arayan yaşlı bir kadınla yaşanan bir aşk-cinsellik hikayesidir.

“‘Delgadina, ruhum benim.’ diye yalvardım O’na, özlemle. ‘Delgadina’. Kız sıkıntılı bir homurtuyla bacaklarımdan kurtuldu, bana sırtını dönerek kabuğunun içindeki bir salyangoz gibi kıvrıldı. İçine kediotu katılmış o içecek benim için de, onun için de pek etkili olsa gerekti, çünkü hiçbir şey olmadı, ne O’na, ne de bana. Ama umrumda değildi. Onu uyandırmanın ne yararı var ki diye sordum kendi kendime, böylesine aşağılanmış ve hüzünlü, bir kefal gibi soğuk hissederken kendimi.

Vajina Monologları – Eve Ensler 

(+18) Okumaktan Keyif Alacağınız 8 Erotik Roman

Eve Ensler’in hem erotizm hem de aşk üzerine yazdığı ve Almula Merter’in oyuna tiyatroya uyarladığı kitabıdır. Kitabın ana konusu kadınların vajina devrimi ile alakalıdır.  Dünyada Vajina Monologları‘nın sahneye taşındığı ilk Müslüman ülke ise Türkiye’dir.

“Ben küçük bir kız iken insanlar büyüyünce ne olmak istiyorsun diye sorarlardı. Ben iyi diye yanıtlardım. Ben iyi olmak istiyordum. İyi olmak bir doktor ya da bir astronot ya da bir cankurtaran olmaktan daha zordu. O soyuttu. Ben onun ulaşılması çok zor olduğunu hissediyordum…”

Lolita – Vladimir Nabokov

(+18) Okumaktan Keyif Alacağınız 8 Erotik Roman

Nobakov’un bu romanı kendi adıyla 1962 yılında Stanley Kubrick tarafından beyaz perdeye uyarlandı. Dilin işlevselliğine tanık olacağımız bu kitap Nobakov’un edebiyat dünyasına cinsel anlamda kazandırdığı en iyi trajikomik eserlerdendir. Bu büyük eserdeki Lolita‘yı Sue Lyon canlandırdı.

“Sabahlan ayağında çorabının teki, bir elli boyu ile Lo idi, sadece Lo. Ayağında bol gündelik pantolonu ile Lola. Okulda Dolly. Kayıtlardaki noktalı çizgilerde Dolores. Ama benim kollarımda hep Lolita idi.”

 Grinin Elli Tonu – E.L. James

fifty-shades-of-grey

Kesinlikle filminden çok daha dikkat çeken romanıyla çağımızın en çok okunan erotik romanlarından biri olan Grinin Elli Tonu, aylarca listelerin en başına kalmayı başardı. 3’lü seri olan bu roman dizisinde yakışıklı iş adamı Christian Grey ve edebiyat öğrencisi Ana’nın ilişkisi anlatılır.

“Edebiyat öğrencisi Ana Steele, genç girişimci Christian Grey’le röportaj yapmaya gittiğinde son derece çekici, zeki ve sinir bozucu bir adamla karşılaşır. Toy ve masum Ana, bu adama duyduğu arzu karşısında şaşkına döner ve adamın gizemli doğasına rağmen ona yakınlaşma arzusuyla yanıp tutuşur. Ana’nın güzelliğine, zekâsına ve özgür ruhuna direnemeyen Grey de onu istediğini kabul eder ancak şartları vardır…”

Kördüğüm – Calia Read

(+18) Okumaktan Keyif Alacağınız 8 Erotik Roman

Calia Read’in Kördüğüm romanı büyük yazarlar tarafından oldukça beğenilmişti. Akıl hastanesine yatırılan bir hikayeyi anlatan roman orada geçen ilginç ve cinsel olayları anlatıyor.

“Bir ay önce, akıl hastanesine yatırıldım. Dün, Lachlan ziyaretime geldi. Beni öptü ve aklımı kaçırmaya başladığımı söyledi. Saatler sonra Max düşüncelerimi işgal etti; deli olmadığımı ve bana ihtiyacı olduğunu hatırlattı. Birkaç dakika önce geçmişimi aydınlatmaya çalışarak gerçeklikten daha da uzaklaştım… Şimdi, herkes benim aklımı kaçırdığımı düşünüyor ama ben onun gerçek olduğunu ve ne gördüğümü biliyorum… Bana inanıyor musun?”

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!