Aralık ayı bizlere neler getiriyor: Aralık ayı burç yorumları

Aralık ayı kimini sevindirirken kimilerini de üzebilir. 18 Aralık’tan itibaren Venüs retrosu başlıyor ve doğum haritalarında Venüs etkisi olanların oldukça etkileneceği bir sürece giriyoruz. 1 Aralık itibarıyla Neptün’ün Balık burcunda direkt seyre geçmesiyle Aralık ayı hayallerimizi gerçekleştirmek adına bizi teşvik edecek.

Bu ay 2022’nin son tutulmasını yaşayarak 2022’ye doğru yürüyoruz. Kişisel haritalarımızda Yay burcu alanlarında yepyeni bir başlangıç yapmamız olası. Eğitim, yurt dışı konuları, sosyal medya ile ilgili konuların gündemde olacağı yeni başlangıçlar yapmamız olası. Yay dönemi içinde daha eğlenceli, daha iyimser bir enerjiye sahip olacağız. Ancak bu ayın etkisiyle hem kışa doğru hazırlık yapıyoruz hem de yeni bir yıla “Merhaba!” demeye hazırlanıyoruz. Yay burcundaki hareketlilik ateş elementini daha çok hissetmemize aracı. Aralık’ın ikinci haftasında Yay burcuna geçen Mars’la birlikte ateşimiz yükselecek ve bu ateşi kontrol edemezsek yakıcı olabilir.

Oğlak burcuna Merkür’ün geçişi mental anlamda daha istikrarlı, kalıcı işler gerçekleştirmemize aracı. Aralık’ın son haftasında Oğlak burcunda Venüs retrosu başlıyor. Bu şu anlama geliyor: Genel olarak hem ekonomimizi hem de ilişkimizi sorgulama zamanı! 19 Aralık’ta İkizler burcunda gerçekleşen dolunay ticari ilişkilerimizi sorgulatacak, 21 Aralık‘ta kışı dolu dolu hissediyoruz. Güneş’in Oğlak burcuna geçmesiyle aynı zamanda en uzun geceyi yaşayacağız. Bu gece karanlığa karşı bir ışık yakmakta fayda var. 23 Aralık’ta akslar değişiyor. İkizler ve Yay aksındaki Kuzey ve Güney Ay Düğümü, Boğa ve Akrep aksına kayıyor. Önümüzdeki 1,5 yıllık süreç içinde bizleri maddi ve manevi anlamda sınava tabi tutacak olan tutulmaları deneyimlemeye başlayacağız. Aralık’ın son günü Jüpiter’in Balık burcuna geçişiyle birlikte Aralık ayını tamamlıyoruz.

Türkiye açısından baktığımızda asgari ücretin netleşmesi işvereni sevindirirken, işçileri gerebilir. 3500-3800 TL bandında verilen ücret yoksulluk sınırının 10.000 olması neticesinde ekonomik olarak ciddi sorunların habercisi. Faiz, enflasyon ve yabancı paralardaki iniş-çıkışlar, coinlerin iniş-çıkışlarıyla gündemimiz değişiyor. Havaların gittikçe soğuyacağı, yağmur ve kar görüleceği zamanlar… Güneş tutulması ve dolunayın etkisiyle ufak çapta toprak kaymaları, yer sarsıntıları hissedilebilir. Muhalefet ve sınırlarımız konuşulacak. Kadınların mağduriyetleri de yine gündemde olacak.

Gelin, şimdi de burçlara etkilerine bakalım…

Koç ve yükselen Koçlar

Aralık ayı sizin için zorlu geçebilir. Özellikle kariyerinizde kararsızlıklar yaşadığınız bir dönemdesiniz. 2021 kapanırken 2022’ye enerjiniz yüksek girmenizi tavsiye ederim. Maddi anlamdaki gelir düzensizliği canınızı sıkarken Aralık’ın ilk haftasındaki Güneş tutulması ile birlikte eğitim ya da yabancılarla yeni iş birliklerine girebilirsiniz. Aralık’ın ikinci haftasında kariyerinizle ilgili daha önce kaçırmış olduğunuz yeni fırsatlar yeniden gündeme gelebilir, eski bir teklif tekrardan canlanabilir, yapacağınız çalışmalar olumlu anlamda size geri dönüş yapabilir. Eğitim ve işle ilgili seyahatlerde, kardeşlerinizden alacağınız destekle daha iyi bir ay geçireceksiniz. Aralık’ın son haftası kariyerinizdeki sorunları fark ederek çözüme odaklanın. Finansal açıdan yeniden düzenlemeye, farklı gelir kaynakları araştırmalarına girebilirsiniz. Mental anlamda iyi ve güzele odaklanmanızı öneririm. Ayrıca bu dönem gökyüzü tarafından korunduğunuzu bilerek harekete geçmenizi tavsiye ederim.

Boğa ve yükselen Boğalar

Aralık ayı sizin için güzel sürprizlerle geçebilir. Aralık’ın ilk haftasında hayallerinizi gerçekleştirme fırsatı yakalayabilirsiniz. Güneş tutulmasıyla birlikte maddi kaynaklarınızı yeniden değerlendireceksiniz. Kredi ve bankalarla ilgili yeni bir kredi alma fırsatı söz konusu olabilir. Aralık’ın ikinci haftasında aşırı masraflara dikkat! Sosyal medya, yurt dışı, yabancılarla yapacağınız işler ve yeni bir öğretim gibi fırsatların yanı sıra ek kazanç fırsatları bulabilirsiniz. Dolunayın etkisiyle finansal sorunlar ön plana çıkabilir. Mantıklı bir şekilde hareket ettiğinizde bunları kolaylıkla çözebilirsiniz. Çare içsel sesinizi dinlemekte. Venüs retrosu ile 29 Ocak’a kadar ilişki ve finansal konularda daha derine inerek sorunlarınızı çözme zamanı. Bu dönem radikal kararlar vermemenizi tavsiye ederim. Kendi burcunuza geçecek olan tutulma hattı kadersel anlamda sizi 2022 boyunca sınava tabi tutacak. Desteğiniz sosyal çevrenizden, sevgilinizden, çocuklarınızdan yana olacaktır.

İkizler ve yükselen İkizler

Aralık ayı sizin için inişli çıkışlı geçecek. Aralık’ın ilk haftasında kariyerinizde hayal ettiklerinizi gerçekleştirebilmek için adım atmanız gerektiğini fark edebilirsiniz. Yay burcundaki Güneş tutulmasıyla birlikte evlilik, ikili ilişkileriniz ve iş hayatınızdaki ortaklıklarda yeni başlangıçlar yapmanız olası. Yeni kararlar alarak hayatınızda yeni bir sayfa açabilirsiniz. Aralık’ın ikinci haftasında enerjinizi doğru kullanmanızı, özellikle iş hayatınız ve ikili ilişkilerinize agresyon taşımamanızı tavsiye ederim. Var olan fazla enerjiyi de incelemenizde fayda var.

Bu dönem yurt dışı seyahatleri, yabancılarla iş görüşmeleri, arzu ettiğiniz bir eğitim söz konusu olabilir. Kendi burcunuzda gerçekleşen dolunayla birlikte kadersel anlamda iş hayatınız ve ilişkilerinizle ilgili sonuçlar alabilirsiniz. Venüs retrosuyla birlikte ödemelerle ilgili daha tutarlı bir şekilde, harcamalarınızı kontrol ederek ilerlemekte fayda var. Aksların değişmesiyle derin bir soluk alabilirsiniz. Bundan sonra tutulma hattı Boğa ve Akrep hattına kayıyor. Sizin dışınızda gerçekleşen olaylar neticesinde bakış açınızı değiştirdiğiniz durumlarla karşılaşacaksınız. Aralık’ın son günü Jüpiter’in Balık burcuna geçmesiyle kariyerinizle ilgili var olan olumlu-olumsuz ne varsa büyüyecek. İyi çalışmaya odaklanın.

Yengeç ve yükselen Yengeçler

Aralık ayının ilk haftası Neptün’ün direkt seyri ve Güneş tutulmasının etkisiyle birlikte yabancılarla yaptığınız işleri, sosyal medya hedeflerinizi gerçekleştirmek için adım atabilirsiniz. Günlük akışınızla ilgili yeni bir düzen sizi bekliyor. Yeni bir iş neticesiyle uluslararası alana hizmet vermeye başlayabilirsiniz, yer değiştirebilirsiniz, şehir ya da ev değişikliği söz konusu olabilir. Aralık’ın ikinci haftasında sağlıkla ilgili konulara özen gösterin. Eğer evcil hayvanınız varsa sağlıkla ilgili problemler yaşayabilir. İş hayatınızdaki ortaklarınızla veya partnerinizle var olan sorunları çözmek için harekete geçebilir, yeni anlaşmalar yapabilirsiniz.

İkizler burcunda gerçekleşen dolunayın etkisiyle sizden saklı olanların açığa çıkacağı, iş hayatınız ve ikili ilişkilerinizde her şeyin daha netleşeceği bir süreç başlıyor. Venüs retrosuyla birlikte iş ortaklarınız ve evlilikle ilgili var olan sorunları detaylarıyla çözme zamanı. Aralık’ın son haftasında gündeminiz işiniz ve ilişkiniz olacak. Aksların değişmesiyle birlikte önümüzdeki yıl içinde arkadaşlarınız, çocuklarınız ve aşk hayatınızla ilgili konularda sınavlara tabi tutulacaksınız.

Aslan ve yükselen Aslanlar

Aralık ayı harekete geçtiğiniz, enerjinizi yükselttiğiniz bir ay oluyor. Aralık’ın ilk haftasında Neptün’ün direkt seyri ve Yay burcundaki Güneş tutulmasının etkisiyle birlikte ortak gelir-giderlerinizle alakalı arzu ettiğiniz hedefleri gerçekleştirme fırsatları ve ek gelirler yaratmanız söz konusu. Aynı zamanda borsa yatırımlarınızın aktifleştiği bir dönemin de içine giriyorsunuz. Olumlu anlamda kazançlar elde edeceğiniz bir süreç. Eğer kalbiniz boşsa yeni bir aşka başlayabilirsiniz. Evli olanlar çocuk haberiyle sevinebilir bu dönem.

Aralık’ın ikinci haftasında Yay burcuna geçiş yapacak olan Mars ve Oğlak burcuna geçiş yapan Merkür ve İkizler burcundaki dolunayın etkileriyle enerjiniz yükselecek, kendinizi iyi hissedeceksiniz. Kısa seyahatlerle sevineceğiniz bir süreç de başlıyor. Bu seyahatler hem yurt dışı hem yurt içi olabilir. Yeni bir çalışma düzeni, yeni bir akış sizi bekliyor. Kendinizi yeniden organize edeceğiniz 2022 ile birlikte şimdiden düzeninizi değiştirme planları yapmaya başlıyorsunuz.

Sosyal çevrenizle ilgili grup çalışmalarınızın neticelerini alacağınız, arkadaşlarınızla sosyalleşeceğiniz, eğlenceli ve keyifli bir Aralık sizi beklemekte. Venüs’ün retro hali ve Güneş’in Oğlak burcuna geçişiyle birlikte sağlıkla ilgili konular da gündeminize oturabilir. Bu dönem sağlığınıza özen gösterin. Evcil hayvanlarınız varsa onların da sağlığına dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Kariyeriniz, iş ve ev hayatınızla ilgili sınavlar yaşayacağınız bir yılın içerisine giriyorsunuz. Aynı zamanda Jüpiter de Balık burcuna geçiyor. Ortak gelir-giderler, krediler gibi konular daha ön plana çıkacak, var olan ne varsa daha da büyüyecek. Yani Aralık ayı bakış açınızı değiştirecek. Tasarruflarınızı doğru bir şekilde değerlendirmelisiniz. Sosyal çevrenizle, partnerinizle, çocuklarınızla keyifli zamanlar geçirerek enerjinizi yükseltebilirsiniz.

Başak ve yükselen Başaklar

Aralık’ın ilk haftası Neptün’ün direkt seyri ve Yay burcundaki Güneş tutulması, ikili ilişkilerinizde ve iş hayatınızda hayallerinizi gerçekleştirmek için adım atma zamanının geldiğine işaret ediyor. Yuva, aile, iş hayatında yeni atılımlarla güzel başlangıçlar söz konusu. Aralık’ın ikinci haftası gökyüzü oldukça hareketli ve bu hareketlilik size de yansıyacak. Aile büyükleriyle ilgili birtakım problemler, ev, emlakla ilgili sorunlar söz konusu olabilir. İzlemede kalmanızı tavsiye ederim. Aşk hayatınızla ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Eğer evliyseniz ve çocuğunuz yoksa çocuk sahibi olma kararı alabilirsiniz. Venüs’ün retroya girişiyle birlikte daha önceden aşk yaşadığınız birisi kapınızı çalabilir. Dolayısıyla yeni aşkların, yeni fırsatların kapınıza gelme zamanları diyebiliriz.

Sevineceğiniz süreçler var. Bu dönem eski fırsatların kapınızı çaldığı, şansınızın döndüğü bir dönem. Aralık’ın son haftasıyla birlikte Güneş’in Oğlak burcuna geçişi var ve akslar değişiyor. Buradaki tutulma aksı, Boğa ve Akrep hattına kayıyor. Dolayısıyla eğitim, öğretim konuları, iletişim alanınız, uluslararası konular, sözleşmeler, iş hayatı gibi konularla ilgili sınava tabi tutulacağınız bir süreç deneyimleyeceksiniz. Aynı zamanda Oğlak burcuna geçiş yapan Güneş’le birlikte çocuklarınız varsa onlarla ilgili sorunlarınızı çözeceksiniz. Jüpiter’in Balık burcuna geçmesiyle birlikte ikili ilişkilerde, iş hayatınızda yeni fırsatlar, yeni kararlar almanız olası. Aynı zamanda bu konularla ilgili her ne varsa, Jüpiter buraya bir büyüteç etkisi yapacak. O yüzden sorunlara değil, çözümlere odaklanma zamanı.

Terazi ve yükselen Teraziler

Aralık’ın ilk haftasında Neptün direkt seyre geçiyor ve Yay burcunda Güneş tutulması gerçekleşiyor. Bütün bunların sizin hayatınızdaki etkisi genel olarak şu şekilde: Günlük akışınızla ilgili arzu ettiğiniz düzeni nihayet oluşturabileceksiniz. Aynı zamanda sağlığınızla ilgili güzel gelişmeler olması da olası. Tutulmanın etkisiyle birlikte iletişim ve öğretimle ilgili fırsatlar yakalayacağınız, kardeşlerinizden yana destek alacağınız, kısa seyahatlerle enerjinizi yükselteceğiniz güzel bir dönemin içine giriyorsunuz.

Aralık’ın ikinci haftasında Mars’ın Yay burcuna geçişi, Merkür’ün Oğlak burcu transiti, Venüs retrosu ve İkizler’de gerçekleşen dolunayla birlikte 29 Ocak’a kadar olan süreçte yönetici gezegeniniz Venüs’ün retro hali sizi zorlayabilir. İkili ilişkiler ve finansal açıdan daha farklı bir bakış açısına sahip olma, daha derinlere inme zamanı. İletişimde agresyonla değil, daha sakin ve izlemede kalarak bu süreci geçirmekte fayda var. Aynı zamanda evle ilgili konularda bir hareketlilik söz konusu. Taşınma, yer değişikliği olabilir.

İkizler burcundaki dolunay, yabancılarla yaptığınız işlerde, yüksek eğitimle ilgili konularda olumlu anlamda katkı sağlayabilir. Aralık’ın son haftasında gökyüzü seyri Güneş’in Oğlak burcuna geçişi, aksların değişimi ve Jüpiter’in Balık burcu seyriyle sonlanmakta. Ev, gayrimenkul alım-satımı, aile büyüklerimizle ilgili konular daha ön planda olacak. Sağlık sorunları olabilir.

Evliliğinizle ilgili birtakım konular ön plana çıkabilir. Yer değişikliği, alım-satım gibi konular yine gündeminizde olacak. Aksların değişimiyle birlikte ortak gelirlerinizden yana sınava tabii tutulacağınız bir yıl sizi beklemekte. Ancak Balık burcundaki Jüpiter’in seyri şanslı bir süreci de beraberinde getiriyor. Yurt dışı konuları, şehir değişikliği, çalışma ortamınızda yeni fırsatlar hayatınıza girebilir.

Akrep ve yükselen Akrepler

Aralık ayının ilk haftasında Yay burcundaki Güneş tutulmasının etkisiyle aşk hayatınızla ilgili arzu ettiğiniz hayallerinizi nihayete erdirebilirsiniz. Kalbiniz boşsa yeni bir sevgili kapınızda. Eğer evliyseniz ve çocuk sahibi olmak istiyorsanız şu an tam zamanı. Yeni yatırımlar, yeni fırsatlar sizi sevindirebilir. Önümüzdeki bir yılda maddi gelirlerinize katkı sağlayacak ek gelir fırsatlarını deneyimleyeceğiniz bir sürece giriş yapıyorsunuz.

Aralık’ın ikinci haftasındaki göksel transitler Mars’ın Yay burcuna geçişi, Merkür’ün Oğlak Seyri, Venüs retrosu ve dolunayın İkizler burcunda gerçekleşmesi söz konusu. Sırasıyla sizin hayatınıza etkisi şu şekilde gerçekleşecek: Finansal anlamda yatırımlarınıza, atılımlarınıza dikkat etmelisiniz. Temkinli bir şekilde giderseniz büyük kazançlar elde etmeniz olası. Aynı zamanda yeni sözleşmeler, kısa seyahatler, kardeşlerinizden, yakın çevrenizden alacağınız destekle iş hayatınızda kalkınmanız söz konusu. İkizler burcundaki dolunay ödemelerle ilgili konulara odaklanmanıza aracı. Daha önce kaçırmış olduğunuz iş konuları, iş fırsatları yine gündeminizde olacak. Daha önce ötelediğiniz seyahatleriniz yine gündemde gelebilir. Özetle bu dönem size hem hareketi hem de bereketi getirecek.Bütün bunlar hayatınıza olumlu anlamda katkı sağlayacak. İşinize daha çok odaklandığınız, kader planınızda sahip olduklarınız ve daha önce ne ektiyseniz onların hepsinin karşılığını deneyimleyeceğiniz bir süreç. Aynı zamanda aşk hayatınızda da keyifli ve güzel bir sürecin başlangıcı. Güzel bir dönem, keyfini sürün.

Yay ve yükselen Yaylar

Aralık sizin ayınız aslında. Aralık’ın ilk haftasında Neptün’ün direkt seyre geçişi ve kendi burcunuzda gerçekleşen Güneş tutulmasıyla birlikte kadersel anlamda hayatınızda bazı değişimler yaşayacaksınız. Ev ve aile büyükleriyle ilgili konular gündeminize oturabilir. Yer değişikliği, aile teması, aile büyüklerinizin sağlık sorunları söz konusu olabilir. Keza ikili ilişkileriniz ve iş hayatınızla ilgili yeni bir dönemin de startını veriyorsunuz. Aralık’ın ikinci haftasında kendi burcunuza geçiş yapan Mars ve Oğlak burcuna geçiş yapan Merkür, Venüs retrosu, ardından İkizler burcundaki dolunayın etkisi derken, ikili ilişkileriniz, iş hayatınız, uzun dönemli ilişkileriniz gündeme oturacak. Venüs retrosu finansal anlamda daha önceden kaçırmış olduğunuz fırsatları yeniden size sunacak. Kendi değerinizi, kıymetinizi bileceğiniz zamanlar…

Bu dönem kendinizi daha seksi, daha güzel ve çekici hissedeceksiniz. Enerjiniz yüksek, yıldızlar sizi takip ediyor. Aralık’ın son haftasında Güneş’in Oğlak burcuna geçişiyle birlikte daha rahatlayacağınız bir sürece giriyorsunuz. Çalışma düzeninizi ve günlük akışınızı yeniden planlayacağınız, farkındalığınızın açılacağı, korunup kollanacağınız, finansal anlamda yeni fırsatlar elde edeceğiniz bir süreç olacak bu. Aynı zamanda maddi konularda sürpriz kazançlar elde edebilirsiniz. Ev alım-satımı, aile teması, ikili ilişkilerde ciddi beraberlikler gündeme gelecek.

Oğlak ve yükselen Oğlaklar

Aralık ayı sürprizlere gebe bir ay. Özellikle Aralık’ın ilk haftasında gerçekleşecek olan Neptün’ün direkt seyri ve Güneş tutulması, farkındalığınızı artırırken kontrol edemediğiniz konularda da bir bilinç geliştirmenize aracı olacak. Bunlar kadersel şeylerdir. Beklenmedik konularla yüzleşebilirsiniz. Bunun yanı sıra kardeşlerinizle ilgili arzu ettiğiniz bir konuma gelme durumunuz söz konusu.

Aralık’ın ikinci haftasında Mars’ın Yay burcuna geçişi, Merkür’ün Oğlak burcuna geçişi, Venüs retrosu ve İkizler burcunda gerçekleşecek Dolunay var. Bütün bunların sizin hayatınıza olan etkisine baktığımızda, öncelikle zihinsel ve mental anlamda enerjik olacağınızı söylemek gerek. Kendinizi yargılamayı bırakmanızda fayda var. İkincisi ise yeni oluşumlar, yeni fırsatlar, ilişki ve kariyer anlamında gündeminize oturacak. İkizler burcundaki dolunayın etkisiyle birlikte rutininiz, günlük akışınızla ilgili konular, sağlık konuları daha çok gündeminizde olacak. Sağlığınıza özen göstermelisiniz.

Daha önceden kaçırmış olduğunuz fırsatlar yeniden ayağınıza gelebilir. Hem kariyer anlamında hem de aşk anlamında kendinizi sorgulayacağınız bir sürece giriyorsunuz. Aralık’ın son haftasındaki göksel transitlere baktığımızda Güneş’in Oğlak seyri gerçekleşmekte ve akslar değişiyor. İkizler ve Yay aksı, Boğa ve Akrep aksına geçiş yapacak. Bu yıl aşk hayatınız, çocuklar, arzu ettiğiniz bir eğitim, sosyal çevreniz ve grup çalışmalarınızla ilgili sınava tabi tutulacağınız bir süreç olacak. Size dost olan bir tutulma hattının içine giriyorsunuz. Sonuç olarak olumlu bir süreç sizi bekliyor. Jüpiter’in Balık burcuna geçmesiyle birlikte Aralık’ın sonunda iş hayatınız, eğitim, iletişim ve yakın çevrenizle ilgili konularda şans, bolluk ve kısmet sizi bekliyor. Seyahatlerin artacağı, yabancılarla yapılan işler ve sosyal medyayla ilgili konularda şansın yüzünüze güleceği bir zaman.

Kova ve yükselen Kovalar

Aralık ayına kademeli olarak bakarsak ilk haftasında Neptün’ün direkt seyri ve Güneş tutulması, yeni bir sosyal çevreye giriş yapmanıza katkı sağlayabilir. Yeni grupların içine girebilirsiniz. Bu gruplarla yepyeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Grup çalışmaları, eğitim, workshop’lar gibi konularda yeni bir süreç olabilir. Aynı zamanda finansal açıdan hayallerinizi gerçeğe dönüştürme zamanı… Yeteneklerinizi kullanarak sahip olduğunuz değerlere artı bir katkı sağlayabilirsiniz.

Aralık’ın ikinci haftasında gökyüzündeki transitler Mars’ın Yay burcuna geçişi, Merkür’ün Oğlak burcuna transiti, Venüs retrosu ve İkizler’de gerçekleşecek dolunayla son bulmakta. Yapacağınız grup çalışmaları ile enerjinizi çok yükseltebilirsiniz. Daha çok ön planda olma arzusu söz konusu olabilir. Yapacağınız eylemlerle daha çok ön plana çıkabilirsiniz. Fakat enerjinizi dengeli kullanmanızı tavsiye ederim. Aynı zamanda bu dönem yakın çevrenizde deneyimleyeceğiniz olaylar neticesinde farkındalığınız daha çok artmaya başlayacak. Kadersel konuları deneyimleyeceksiniz ve finansal anlamda olsun, ilişki bazında olsun, kendinizi çok daha fazla sorgulayacağınız zamanlar. Dolunay, sevgilinizle ve çocuklarla ilgili problemleri ortaya çıkarabilir. Bu konularla ilgili haritanızın niteliğine göre çözüme ulaşabilirsiniz.

Kendinizi daha iyi hissedeceğiniz, enerjinizin yükseleceği bir zaman dilimi. Aksların değişimiyle birlikte kariyer ve yuva, evlilik, aile büyükleri gibi konularda önümüzdeki bir yıllık süreçte sınava tabi tutulacaksınız. Balık burcuna geçiş yapan Jüpiter’le birlikte finansal anlamda halihazırdaki durumunuzu büyütebilirsiniz. Eğer kazanıyorsanız daha çok kazanç, eğer kaybediyorsanız daha çok kaybetme enerjisinin içerisine girebilirsiniz. Bu yüzden dikkat!

Balık ve yükselen Balıklar

Aralık ayı sizin için enteresan. Aralık’ın ilk haftasında Yay burcunda gerçekleşecek olan Güneş tutulması ve kendi burcunuzda gerçekleşen Neptün’ün direkt seyriyle birlikte, kariyer anlamında harekete geçiyorsunuz. Kariyerinizdeki hedeflerinizi ve hayallerinizi gerçekleştirme fırsatları için adım atmaya karar veriyorsunuz. Burada eylem odaklı olurken farkındalıkla başkalarını kırmamaya özen göstermenizde fayda var. Özellikle Aralık’ın ortasındaki Mars’ın Yay seyri, Merkür’ün Oğlak transiti, Venüs retrosu ve dolunayın İkizler burcunda gerçekleşmesiyle birlikte arkadaşlarınızdan destek alabilirsiniz. Grup çalışmalarında güzel sonuçlar almanız söz konusu.

Aile, gayrimenkul alım-satımı ve büyüklerle ilgili konularda sorunlar ortaya çıkabilir. Arkadaşlarınızla iş birliğine dikkat edin! Bu konularda yara almanız olası. Haritanızın niteliğine göre daha önce kaçırmış olduğunuz iş birliği olasılıkları tekrar kapınızı çalabilir. Aralık’ın son haftasında yönetici gezegeninizin kendi evine geçmesiyle birlikte gerçekten hayatınızda olumlu anlamda bir değişim ve dönüşüm olacak. Yakın çevreyle, kardeşlerle, eğitimle, yabancılarla, yurt dışıyla ilgili konularda sınava tabi tutulacağınız bir yıl olacak. Bolluk ve bereket kapınıza geliyor. Ayrıca grup çalışmalarınızda daha ön plana çıkacağınız bir ay da sizi bekliyor.

Sosyal medya hesaplarımı takipte kalın: Instagram @arzumkoyuncu, Twitter ArzumKoyuncu4

İlginizi çekebilir: Kasım ayı bizlere neler getiriyor: Kasım ayı burç yorumları

Arzum Koyuncu Astrolog & Enerji Terapisti
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu oldu ve üniversite öğrencisi olarak çalışmaya 1997 yılında başladı. Lisanslı gayri menkul ... Devam