Kasım ayı bizlere neler getiriyor: Kasım ayı burç yorumları

Merhabalar, yeni bir aya giriyoruz. 2021’in son iki ayı, astrolojik olarak 2022 yılına damga vuracak ‘Tutulma‘ hattının startını verecek, tutulmanın ön habercisi olacak. Her tutulma bir sonraki zamana kadar etkisini göstereceğinden Ekim 2022’deki Tutulma ile tamamlanacak. Güçlü enerjiyle dolu dolu geçecek bir Kasım ayı bizi karşılayacak. Kasım ayının ilk haftasında Akrep burcunda gerçekleşecek oldukça şifalayıcı ve etkileri sürprizli bir Yeniay yaşayacağız. Bu Yeniay özellikle Kasım ayının ikinci haftasında doğan Akrep burçlarının hayatlarını değiştirecek yeni başlangıçları da getirecek. Kasım ayının önemli tarihlerine gelirsek; olumlu tarihler “6, 8, 12, 18, 19, 28, 30 Kasım” ve dikkat edilmesi gereken günler “15 ve 23 Kasım”.

İletişim gezegeni Merkür’ün Akrep seyri 6 Kasım itibariyle başlayıp 24 Kasım’a kadar devam edecek. Gayet temkinli bir şekilde yaklaşıp izlemede kalarak hedef odaklı bir zihinsel tutum içerisinde  düşünüp konuşabiliriz. Gölge tarafı şüpheci olacağımız, dedektiflik oynayacağımız bir tutum sergiliyor. Sürekli merak ettiğiniz konu ve kişilerle ilgili haddinden fazla sorgulama yaparak karşı tarafın sinirlerini bozabiliriz. Kasım’ın ilk haftasında Toprak ve Su burçları olumlu anlamda etkilenirken Ateş ve Hava burçları Yeniay ve transitlerin etkisiyle biraz afallayabilir.

Gökyüzü bizi yeni enerjilere alıştırırken 19 Kasım’da İstanbul’a göre Boğa burcunun son derecelerinde bir ‘Caput Medusa‘ tutulması yaşanacak. Tutulmanın etkisini astrolojik olarak Boğa temalarında deneyimleyeceğiz. Aynı zamanda para ve aşkın ön planda olduğu ‘Parçalı Tutulma‘ olacağından kişilerin hayatlarında söz, nişan, evlilik gibi konularda gündeme gelecek. Bununla birlikte ekonomik anlamda bir takım sıkıntıların da bu tutulma ile birlikte global anlamda başlayacak.

Covid’in ülkemizde son bir dalga yapması söz konusu. Ülkemizde muhalefetin karışacağı bu sebepten ötürü dış ilişkilerimizin de olumsuz anlamda etkileneceği durumlar olası. 22 Kasım’da hayatımızın ışığı Güneş, Yay burcuna giriş yapacak.

Sevgili Yay burçları yeni solar döngünüz kutlu olsun, gökyüzünde yıldızınız parlasın, yeni yaşınız arzu ettiklerinizi size yaşatsın.

Merkür’ün 24 Kasım’da Yay burcuna geçişi ile havalar yumuşayabilir. Yay burcunun iyimser enerjisi ile Aralık ayına geçiş yaparken modumuz;  ‘Bu sene de bitti umutlarımız 2022’ye…’ diyecek. Henüz 2021 içinde iken kendimizi 2022’ye ayarlayacağız. Çarşambanın gelişi Perşembe’den belli olacağından Kasım ayındaki ‘Parçalı Ay Tutulması’ birçok çıkarımı da beraberinde getirecek. Dolayısıyla 2022’nin temelini oluşturacak. Bu temelin de harcı farkındalık ve inanç olacak.

Kısacası sahip olduklarınızın farkına varın, sonrasında inanarak yolunuza devam edin. Kasım ayının son haftası itibariyle Ateş ve Hava ağırlıklı harita sahipleri ve burçlar daha fazla şanslı olacak. Ayrıca başarıları da ilerleyen dönemde yaşayacağınız bir enerji ile Aralık ayına giriş yapacaksınız. Başarı ve mutluluk yakın.

Kasım ayında burçlarınızın neler yaşayacağını aşağıdaki yorumlardan okuyabilirsiniz. Aynı zamanda Kasım Ayı Astropara ve Astroaşk yorumlarınızı da blogumdan takip edebilirsiniz.

Sevgili Koç ve Yükselen Koçlar

Kasım’ın ilk haftası sizin için oldukça yorucu. Özellikle finansal anlamda giderlerinize odaklandığınız, ekstra yeni harcamalar yapacağınız bir zaman. Aynı zamanda yeni ilişkileri de müjdeleyen bir aya giriş yapıyorsunuz. Venüs’ün Oğlak seyri kariyerinize yeni bir yön vermenize aracı. Burada acele hareket etmeyip yeni fırsatları değerlendirebilirsiniz. Kariyerinizde yeni kapılar açılması mümkün. Merkür’ün Akrep seyri nafaka, sözleşme, kredi gibi konuları ön plana çıkarıyor.

Kasım’ın sonuna doğru para hanenizde gerçekleşen Parçalı Ay tutulması finansal anlamda yeni bir sürecin de müjdeleyicisi. Ancak eskiye veda etmelisiniz. Ayrıca manevi olarak da kendinizi yeniden yapılandıracağınız, yaşadıklarınızdan dolayı kendi değerinizi sorgulayacağınız bir süreç yaşayacaksınız.

Ayın sonuna doğru Yay burcundaki Güneş ve Merkür transiti ile enerjiniz yükselecek. Bununla birlikte yurtdışı konuları, yüksek eğitim ve hukuki konularla ilgili olumlu gelişmeleri deneyimleyebilirsiniz. Kasım ayının bolluğunu ve derin farkındalığını deneyimlemeniz dileğiyle.

Sevgili Boğa ve Yükselen Boğalar

Kasım ayı sizin için oldukça önemli. Kendi burcunuzda gerçekleşecek olan Tutulma size ilkleri yaşatacak cinsten. Ayrıca 2022’nin öncüsü olacak. Kasım’ın ilk haftası Yeniay’ın etkisini ikili ilişkiler ve iş hayatınızdaki iş birliği, ortaklıklar anlamında deneyimleyeceksiniz. Size şans getiren bir Yeniay. Yeni başlangıçlar yaparak harekete geçmenizi tavsiye ederim. Venüs’ün Oğlak seyri oldukça uzun ve bu da sizi destekleyerek finansal anlamda kendinizi emniyete alacağınız yeni fırsatları beraberinde getiriyor.

Uluslararası konular, yeni bir eğitim, dijital platformdaki başlangıçlar size maddi olarak artı bir değer kazandıracak. Merkür’ün Akrep seyri size dost burcunuzda. Dolayısıyla Merkür’ün ilerleyen derecelerde size yapacağı açılar sizi sevindirecek. Aklınızı kullanarak harekete geçin. Aynı zamanda 19 Kasım’da gerçekleşecek olan Boğa burcundaki Ay Tutulması’nın hayati anlamda sizi etkilemesi de mümkün.

Ayın sonuna doğru 22 Kasım itibariyle Yay burcuna geçiş yapan Güneş sonrasında Merkür’le birlikte ödemeler, giderler evinizi aydınlatıyor. Kredi, ödemeler ve borçlarınızı düzenlemeniz için uygun zamanlar. Bu ay finansa dikkat!

Sevgili İkizler ve Yükselen İkizler

Kasım ayı sizi zorlayabilir. Kasım’ın ilk haftasındaki Akrep Yeniayı sağlık alanınızı etkilemekte. Sağlığınıza ve çalışma hayatınıza özen göstermekte fayda var. Venüs’ün Oğlak burcu seyri oldukça uzun. Ödemelerle ilgili yeni düzenlemeler yapmanız, eşinizden gelecek olan ekstra gelirle ödemelerinizi düzenlemeniz olası.

Merkür’ün Akrep seyri ile birlikte günlük akışınızda bir takım aksaklıklar yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırmakta fayda var. 19 Kasım Boğa burcundaki Ay Tutulması sizi daha derin bir boyuta sokarak bakış açınızı değiştirebilir. Ayın sonuna doğru 22 Kasım itibariyle Yay burcuna geçiş yapan Güneş, sonrasında Merkür ile birlikte ikili ilişkiler ve iş hayatınızı etkileyecek. İş birliği yaptığınız kişilerle sorunlarınızı fark ederek çözme zamanları.

Sevgili Yengeç ve Yükselen Yengeçler

Bu ay sizin için önemli. Çünkü bu ay size dost olan burçlarda hem Yeniay hem de Parçalı Ay Tutulması gerçekleşiyor. 6 Kasımda gerçekleşen Venüs’ün Oğlak burcuna geçişi ikili ilişkileriniz ve iş hayatınıza olumlu anlamda şans verecek. Dolayısıyla bu dönem evlilik, nişan, iş hayatında güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Merkür’ün Akrep seyri aşk hayatınıza renk katacak. Boş kalpler dolarken var olan partnerinizle tutkulu zamanlar yaşayabilirsiniz. 19 Kasım Boğa burcundaki Ay Tutulması aşk ve çocuklardan yana sizi sevindirebilir. Aynı zamanda haritanızın niteliğine göre sıkıntılar da yaşamanız olası. 22 Kasım’da Yay burcuna geçen Güneş, sonrasında Merkür’ün geçişi günlük akışınıza yeni bir düzen ve hareket getirecek. Sağlıkla ilgili yeni bir beslenme ve tedavi şekline girmeniz de söz konusu.

Sevgili Aslan ve Yükselen Aslanlar

Kasım’ın ilk haftasında Akrep burcunda gerçekleşen Yeniay aile büyüklerinizle ilgili sorunları, ev, gayrimenkul, miras konularını ön plana çıkarabilir. Aynı zamanda Venüs’ün Oğlak burcundaki seyri ilerleyen günlerde sağlıkla ilgili bir takım problemleri yaşamanıza da aracı. Ancak bir taraftan da şansıyla gündelik hayatınızda yüzünüzü güldürecek. Merkür’ün Akrep burcundaki seyri ile birlikte taşınma, yeni ev alma, satma gibi işlemler gündeminizde olacak.

Uzakta yaşayan kardeş ve akrabalarınız sizi ziyarete gelebilir. 19 Kasım tutulması Boğa burcunda gerçekleşecek ve sizin kariyer evinizi oldukça etkileyecek. Kısaca eski bir dönem kapanıyor. Yeni bir dönemin açılması için kabule geçerek olanın hayrınıza olduğunu fark edip ilerleme zamanı.

Kasım’ın sonuna doğru daha rahatlayacağınız bir sürecin içerisine gireceksiniz. Özellikle Yay burcuna geçiş yapacak olan Güneş ve Merkür ile birlikte aşk hayatınızda var olan sorunlar çözüme ulaşacak. Bununla birlikte kalbiniz boşsa hayatınıza yeni birisi de girebilir. Eğlenme, dinlenme, keyifli vakit geçirme zamanı.

Sevgili Başak ve Yükselen Başaklar

Kasım ayının ilk haftasında 3. evinizde gerçekleşen Yeniay ile  birlikte farkındalığınızı mental anlamda artıracaksınız. Yakın çevrenizden destek alarak iş konularında güzel sonuçlar alacağınız bir döneme adım atacaksınız. Bu dönemde destek yakın çevreden ve kardeşlerden gelebilir. Yeni sözleşmeler, yeni müşteriler edinerek kısa seyahatlerle Kasım ayının ilk haftasını renklendireceksiniz. Ardından Venüs’ün Oğlak burcuna geçişi ile birlikte aşk hayatınız şenlenecek. Mutlu, huzurlu zamanlar sizi beklemekte. Kalbi boş olanları büyük bir aşk bekliyor. Çocuk sahibi olmak isteyenler bu dönemi değerlendirebilir.

Ayrıca Akrep burcuna geçiş yapan Merkür ile birlikte mental anlamda daha farkındalıkla derin düşüncelere sahip olacaksınız. Enerjiniz iyice yükselecek, kendinizi daha seksi ve daha akıllı hissedeceksiniz. Daha ne olsun tam istediğiniz bir şekle giriyorsunuz. 🙂  Bu dönem sizin için oldukça güzel geçecek.

Ay Tutulması dost burcunuzda gerçekleşiyor

19 Kasım Ay Tutulması sizin dost burcunuz olan Boğa burcunda gerçekleşecek. Sosyal medya, uluslararası konular, yüksek eğitim gibi konularda başarı sağlayacağınız zamanlar. Bu dönemi iyi değerlendirin, emeklerinizin karşılığını nihayet alacaksınız. Yay burcuna geçiş yapan Güneş ve Merkür ile birlikte taşınma, ev dekorasyonu konularıyla ilgilenmeniz de mümkün. Ev satın alma gibi bir girişimde bulunmanız olası. Hiç ummadığınız bir şekilde sevineceğiniz bir ay sizi bekliyor.

Sevgili Terazi ve Yükselen Teraziler

Kasım ayının ilk haftasında gerçekleşecek Akrep burcundaki Yeniay finansal anlamda yeni  başlangıçları gösteriyor. Ardından Oğlak burcuna geçiş yapan Venüs’le birlikte aile teması, yuva, ev alma ve düzenlemeyle ilgili konular ön planda çıkıp sizi sevindirebilir. Sürpriz miras konuları lehinize sonuçlanabilir. Bir anda ev sahibi, toprak sahibi olabilirsiniz.

Merkür’ün Akrep seyri ile birlikte yeni anlaşmalar yapacağınız zamanlar. Sonrasında artı gelir elde edebileceğiniz anlaşmalar yapmanız mümkün. 19 Kasım Parçalı Ay Tutulması ödemeler evinizde gerçekleşecek. Giderlerinizi kontrol altına almanızda fayda var. Canınız ödemelerden, ani çıkan masraflardan dolayı sıkılabilir.

22 Aralık’ta Yay burcuna geçiş yapan Güneş ve sonrasında Merkür ile birlikte iş hayatınızla ilgili yakın çevrenizden alacağınız destekle enerjiniz yükselecek. Ticari açıdan kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Sevgili Akrep ve Yükselen Akrepler

Hayatınızda bir dönem kapanıyor. Öncelikle Kasım’ın ilk haftasında kendi burcunuzda gerçekleşen Yeniay’ı deneyimleyeceksiniz. Ardından Merkür’ün kendi burcunuza geçmesiyle birlikte farklı destinasyonlara hareket, taşınma, anlaşmalar, sözleşmeler hayatınızı değiştirecek cinsten olacak. Yeni bir döneme adım atıyorsunuz. Venüs’ün Oğlak burcuna geçişi ile iş hayatınızla ilgili yeni fırsatlar, iş değişiklikleri ve terfiler söz konusu.

Aynı zamanda 19 Kasım’daki Ay Tutulması 7.evinizi tutuyor. Bu da sizin hayatınızda ikili ilişkiler ve iş hayatınızda ilgili bitişleri de temsil ediyor. Bu durumun size olumlu ya da olumsuz yansıması haritanızın niteliğine göre değişiyor. 22 Kasım’da Güneş’in ve sonrasında Merkür’ün Yay burcuna geçişi ile birlikte finansal anlamda kendinizi daha güçlü hissedeceksiniz. Ayaklarınızın yere bastığı bir sürecin içerisine giriyorsunuz. Farkındalık zamanı, gökyüzü sizden yana.

Sevgili Yay ve Yükselen Yaylar

Kasım ayının ilk haftasında Akrep burcunda gerçekleşecek olan Yeniay, bilinçaltınızda farkındalığınızı artıracak. Aynı zamanda Venüs’ün Oğlak burcuna geçişi ile birlikte finansal anlamda maddi ve manevi anlamda dönüşüm yaşayacağınız bir süreci de yaşayacaksınız. Merkür’ün Akrep burcuna geçmesi ile birlikte yapacağınız kişisel gelişim çalışmaları, yeni işbirlikleri, yeni bir iş başlangıcı hayatınızı renklendirecek.

19 Kasım Parçalı Ay Tutulması Boğa burcunda gerçekleşiyor ve 6.evinizi tutacak. Sağlığınıza özen göstermelisiniz. Çalışma ortamınızda değişiklikler söz konusu. Aynı zamanda evcil hayvanınız varsa onunla ilgilendiğiniz dönemler. Kasım ayı sonuna doğru kendi burcunuza geçecek Güneş ve Merkür ile birlikte ışıltınız artacak. Gezegenlerin katkısıyla yeni bir döneminde eşiğine basacaksınız.

Sevgili Oğlak ve Yükselen Oğlaklar

Kasım ayı sizin için oldukça ilginç ve sürprizli geçecek. Çünkü Akrep burcunda gerçekleşen Yeniay ile birlikte arzu ettiğiniz hayalleriniz ve hedeflerinize kavuşabileceksiniz. Grup çalışmalarınızda başarılar söz konusu. Aynı zamanda Venüs’ün kendi burcunuza geçişi size kariyer ve ikili ilişkilerinizde şans getiriyor. Bununla birlikte parasal anlamda kazançlı çıkacağınız dönemler yaşayacaksınız. Merkür’ün Akrep seyriyle birlikte yeni sözleşmeler, yeni işbirlikleri, yeni çalışmalar size artık maddi ve manevi değer kazandırabilir.

19 Kasım’da gerçekleşecek Boğa burcundaki Parçalı Tutulma sürpriz bir şekilde sizi aşktan ve çocuklarınızdan yana sevindirebilir. Borsa ile ilgileniyorsanız sürpriz kazançlar olası. 22 Kasım’da Yay burcuna geçiş yapan Güneş ve Merkür ile birlikte farkındalığınız yükselecek. Kendinizi daha enerjik hissedeceksiniz.

Sevgili Kova ve Yükselen Kovalar

Kasım ayı sizin için oldukça dönüştüren, hayatınızı değiştirecek bir döngüyü tetikliyor. Öncelikle kariyer alanınızda gerçekleşen Yeniay yeni başlangıçları müjdeliyor. Özellikle kariyerinizle ilgili yeni fırsatlar, yeni iş imkanları, sözleşmeler Kasım’ın ortalarına doğru netleşecek. Ardından Venüs’ün Oğlak burcundaki seyri ile birlikte farkındalığınız daha da yükselecek. Kendinizi iyi ve mutlu hissedeceksiniz.

19 Kasım’da Boğa burcundaki Ay Tutulması ev konuları, alım satım, taşınma, aile büyüklerinizle ilgili bir takım ani çıkan çıkan problemleri de beraberinde getirecek. O yüzden olanın hayrınıza olduğunu bilerek izlemede kalmakta fayda var. Kasım’ın sonuna doğru Yay burcuna geçiş yapacak Güneş ve Merkür ile birlikte hayallerinizi gerçekleştirme fırsatı doğacak. Grup çalışmaları, iş birlikleri arzu ettiğiniz başarıyı size getirecek. Bu dönem değişim ve dönüşüm zamanı. Yeniye izin verin.

Sevgili Balık ve Yükselen Balıklar

Kasım ayı sizin için enteresan sürprizlerle dolu bir geçiş zamanı olacak. Öncelikle Akrep burcunda gerçekleşecek Yeni Ay ile birlikte sosyal medya, uluslararası konular, mahkemelerle ilgili güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Ardından Venüs’ün Oğlak burcundaki seyri ile sosyal çevrenizde ön plana çıkacağınız, başarı göstereceğiniz zaman dilimleri başlamakta. Ayrıca Merkür’ün Akrep seyri size yeni bir seyahati de müjdeliyor. Yurtdışına çıkma, sahil kesiminde uzun bir tatil yapma gibi yenilikler olası.

Aynı zamanda size başarı sağlayacak bir sözleşmeyle yurtdışı kaynaklı bir işe başlamanız mümkün. 19 Kasım’da gerçekleşecek olan Boğa burcundaki Parçalı Ay Tutulması yakın çevrenizle ilgili güzel gelişmeleri de müjdeliyor. Evlilik, söz, nişan haberleri alabilirsiniz. Yeni müşteriler edinip yeni bir iş teklifi alma ihtimaliniz yüksek. Kasım’ın 22’sinde Yay burcuna geçiş yapan Güneş ve Merkür ile birlikte kariyerinizde parlayacağınız bir süreç başlıyor.

İlginizi çekebilir: Ekim ayı burç yorumları ve burçlara göre özel tarihler

Arzum Koyuncu Astrolog & Enerji Terapisti
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu oldu ve üniversite öğrencisi olarak çalışmaya 1997 yılında başladı. Lisanslı gayri menkul ... Devam