Antioksidan, detoks, form, koruma ve enerji: Senin soğuk çayın hangisi?

Yaz geldi! En renkli tatil planlarının yapıldığı, şehrin cıvıl cıvıl etkinliklerle dolu olduğu ve enerjimizin güneşle birlikte arttığı yaz mevsimi, pek çoğumuzun en sevdiği mevsimlerden biri. Yazı canlı ve enerjik geçirmek ve mevsimin yüksek temposuna ayak uydurabilmek için aslında yapman gerekenler basit; hafif beslenmek, hareket etmek ve vücudu susuz bırakmamak.

Özellikle yaz mevsiminde vücudumuza ihtiyacı olan su desteğini vermenin en lezzetli yollarından biri soğuk çaylar. Sağlıklı ve düşük kalorili içerikleri ile farklı ihtiyaçlara yönelik çözümler sunan fonksiyonel soğuk çaylarla hem vücuda faydalı hem de ferahlatıcı tercihler yapmanız mümkün. Peki senin soğuk çayın hangisi?

Hafiflemek ve forma girmek için: Kayısı ve şeftalili soğuk çay

Yazın en sevilen meyvelerinden olan şeftali ve kayısının sindirim sistemi üzerindeki düzenleyici etkisini bilmeyen yoktur. Hem meyve hem de çay formunda diyet programlarında da sık sık yer alan şeftali ve kayısı; yaz sıcaklarında ferahlatıcı ve forma girmeye yardımcı olmak üzere bir araya geliyor. “Benim çayım ferahlatırken hafifletmeli de” diyorsan, önerimiz içerdiği prebiyotik liflerle hafifleten Kayısı ve Şeftalili Soğuk Çay.

Yenilenmek ve arınmak için: Armut ve naneli soğuk yeşil çay

Yeşil çayın antioksidan, detoks ve canlandırıcı etkisini, #HerGün1KupaYeşilÇay içerek sürdürdüğümüz #21GünChallenge’ı takip eden herkes biliyor. Düşük glisemik indeksi ve lifli yapısıyla armut ve bedeni hem fiziksel hem de zihinsel olarak  rahatlatan nane; soğuk yeşil çayların lezzetini de arttırıyor. Yaz sıcaklarında soğuk çay lezzetiyle ferahlarken, yenilenmek ve toksin atmak isteyenler için önerimiz: Doğadan Detox Armut ve Naneli Soğuk Yeşil Çay.

Antioksidan içeriğiyle dengeleyici: Nar ve armutlu soğuk çay

Düşük glisemik indekse sahip, en lezzetli ve en ferah meyvelerden biri olan armut, magnezyum ve çinko içeriğiyle vücudumuzda dengeleyici bir etkiye sahip. Nar denildiğinde ise çoğumuzun aklına önce “bereket” geliyor olsa da; nar, lif ve protein içeriğinin yanı sıra C ve K vitaminleri bakımından da oldukça zengin, bağışıklık güçlendirici, şifalı bir meyve. Bu ikilinin faydalarından bir arada yararlanmak için mevsimlerin değişmesini beklemenize de gerek yok; antioksidan içeriğiyle vücudunuzun doğal dengesini korumak için önerimiz: Nar ve Armutlu Antioksidan Soğuk Çay.

Canlanmak isteyenlere doğal enerji kaynağı: Guarana, elma ve tarçınlı soğuk çay

Kırmızı meyveli bir Amazon bitkisi olan guarana, yağ yakıcı ve ödem atıcı etkisiyle zayıflamak, sağlıklı kafein ieçriğiyle de odaklanma ve dikkat becerisini arttırmak için birebir. Metabolizma hızlandırıcı etkisiyle elma ve güçlü antioksidan içeriğiyle tarçının eşsiz etkisi de ferahlarken canlanmak isteyenler için Elma ve Tarçınlı Guarana Soğuk Çay’ın içinde.

Bağışıklığınızı her mevsim güçlendirmek için: Ayva ve zencefilli soğuk çay

Düşük kalorili bir mineral deposu olan ayva; saçları ve cildi güzelleştirmesinin yanı sıra sindirime yardımcı ve bağışıklık sistemini güçlendirici etkisiyle de kışın en sevilen meyvelerinden biri. Çin’den dünyaya yayılan en etkili doğal ilaçlardan biri olan, antioksidan ve antiemflamatuar içerikli zencefil ise şişkinlik ve ödem atmaya yardımcı olurken toksinlerle de savaşıyor. Bağışıklığını güçlendirmek ve her mevsim kendine iyi bakmak istiyorsan senin çayın C vitamini destekli Ayva ve Zencefilli Soğuk Çay.

Antioksidan, detoks, form, koruma ve enerji için: Doğadan Soğuk Çaylar

Doğadan Soğuk Çay serisi ile her mevsim, tüm ihtiyaçlarınıza yönelik lezzetli ve sağlıklı tercihler yapmanız mümkün. Üstelik her biri düşük kalorili ve lezzetli.

Doğadan Soğuk Çay serisindeki fonksiyonel çaylarla tanışmak ve eşsiz etkilerini deneyimlemek için tıklayın.

 

Bu içerik Doğadan katkılarıyla hazırlanmıştır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!