Anne sütünden yapılan tasarımlar anneyle bebek arasındaki bağı ölümsüzleştiriyor

Anne sütü, her ne kadar bebek büyüyünce bu deneyimi neredeyse hiç hatırlamasa da, anne ile bebek arasındaki en özel bağ olarak biliniyor. Tasarımcı Kelly Howland, ‘Sacred Legacy Arts’ (Kutsal Miras Sanatları) adlı çalışmasında bu ikilemi, olağanüstü bir yöntemle kutluyor. Anne sütünü değerli taşlara dönüştüren sanatçı, bu taşlarla yüzükler ve kolyeler yaratıyor.

Sıvıyı katı bir materyale dönüştürme işleminde Howland, çeşitli kimyasallar kullanarak anne sütünü profesyonel bir şekilde saklamayı başarıyor. Bu işlemle anne sütü altın, gümüş ya da bronz tasarımların içerisine yerleştirilebiliyor. Normal şartlarda anne sütünün rengi fildişi ya da açık gri olmaktadır, oysa sanatçı bu taşlara yapım aşamasında farklı renkler ekleyerek canlı tasarımlar elde edebiliyor.    

Sacred Legacy Arts, anne sütü ile emzirmeyle gelen tüm güçlükleri ve zaferleri sembolize ediyor, elbette bebeğin en sağlıklı şekilde beslenmesini de. Kullanan kişi tasarımlara yakından baktığında, anne ile bebeği arasındaki güçlü bağı hatırlayabiliyor.

Howland anne sütüne ek olarak insanın saçından, küllerinden ve kıyafetinden de değerli taşlar yaratabiliyor. İşte anne sütünden yaratılan olağanüstü tasarımlar:

Kaynak:

Mymodernmet.com