Akrep sezonu başladı: Burcunuza göre yeni dönemde sizi neler bekliyor?

Akrep sezonu başladı! Güneş, 23 Ekim’de Akrep’in derin ve gizemli etkisine girdi ve 22 Kasım’a kadar sürecek. Bu yeni dönem, birçok değişimi de beraberinde getirmesinin yanı sıra yaşamın farklı alanlarını da etkileyecek; kimi olumlu kimi olumsuz dönüşümlerle… Burcunuz ne olursa olsun, duygusal ve derin bir zamanlar hepimiz için başlayacak; Akrep enerjisi hepimizi etkileyecek.

Yeni dönemde artık yüzeyselliğe yer yok. Zodyak’ın en duygusal burçlarından biri olan Akrep’in hızlı başlayan sezonu, “Durgun sular derinden akar.” sözünü hepimizin hayatında örnekleyecek. Daha hassas davranacağımız ve sezgilerimizin açık olacağı bir dönem bizi bekliyor. Derin duygularla yüzleşmek zaman zaman korkutucu gelse de hepimiz bu yeni dönemden kendi çıkarımlarımızı yaparak ayrılacağız.

İlişkiler söz konusu olduğunda Akrep sezonundan daha iyisi olmadığını söylemek mümkün. Birçok burç için yeni aşklar kapıda. Ama yeni bir aşk bulmayan burçlar için de bağlılık ön planda. Kişisel gelişim yolculuğunda bu dönem her burç kendine bir şeyler katacak veya kendinden bir şeylere veda edecek ama sonunda zihinsel, fiziksel ve duygusal olarak çok daha iyi hissedecek. Akrep burcu hepimizin ihtiyacı olan şeyi sunacak.

Öte yandan, gücü ile ün salan Akrep’in enerjisi hangi alanda eksik olduğumuzu, güçlük yaşadığımız yönleri keşfederek üstesinden gelmemizi sağlayacak. Belki önce dağılacağız ama sonra toparlanacağız. Neden; çünkü dalgalanmadan durulmaz denizler… Risk almaya, değişmeye / değiştirmeye, dönüşüme hazırsanız; ister yeniden ayağa kalkmak, sıfırdan başlamak, ister küllerinizden doğmak, ne derseniz deyin Akrep sezonu ilerlemenin sinyallerini taşıyor.

Cesaretinizi ortaya koymaya, tutkularınızı yeniden keşfetmeye istekliyseniz işte size ilham verebilecek ve rehberlik edebilecek astrolojik ipuçları… Bakalım Akrep sezonunda hangi burcu ne bekliyor? Ufak bir hatırlatma, Akrep sezonunun sizi nasıl etkileyebileceğini keşfetmek için yükselen burcunuzu okumanızda fayda var ama Güneş ve Ay burcunuzu da unutmayın.

Koç burcu: İyilikler güzellikler

Koç burçlarının Akrep döneminde olumlu gelişmelerle karşılaşacağını söylemek mümkün. Bu dönemde daha pratik ve koruyucu yönlerini keşfedecek ve tartışmaları sonuçsuz bırakmayıp hızlıca çözecekler. Biraz daha kendilerine dönecekleri bir sezona giriş yapan Koç burçları, aynı zamanda hayatlarında nelere katlanıp katlanamayacaklarının cevabı da verecek ve bazı şeylere tahammül etmeyi bırakacaklar. İlişkilerdeki dengesizlikleri çözmeye başlayacak olan Koçlar, partnerleriyle işbirliği ve uyum içerisinde olacakları güçlü bir dönemi karşılayacaklar.

Boğa burcu: Aşk, aşk, aşk

Yeni dönemi Boğa burçları romantik rüzgarlarla geçirecekler. Akrep sezonu bu yıl Boğa burçları için aşk demek. İlişkilerinde güçlü yönlerini ortaya çıkarabilir ya da yeni bir romantik birlikteliğe başlayabilirler. Neyi sevdiklerine ve istediklerine biraz daha yoğunlaşacakları bir döneme giren Boğalar aşk hayatlarındaki heyecanlı günleri zaman zaman kafaları birazcık karışık atlatsalar da sonunda güzel gelişmelerle karşılaşacaklar.

İkizler burcu: Önce iş ve kariyer

Kariyerin ön planda olacağı bir döneme giriş yapan İkizler burçları, işleri ile ilgili konularda çeşitli gerginlikler yaşayabilirler. Bu hak ettikleri takdiri alamamak gibi olumsuz bir gelişme olabilir. Öte yandan iş arkadaşlıkları gündemde olacak ve doğru iletişim bu sezon İkizler için çok daha kilit bir rol üstlenecek. Yılın belki de en yoğun zamanlarını Akrep sezonunda yaşayacak olmaları stres yaratsa da Yay sezonu geldiğinde daha rahat hissedecekler.

Yengeç burcu: Güçlenen maneviyat

Akrep sezonu, Yengeçlerin kendilerini hayır işlerine kaptırdıkları ve maneviyatlarını güçlendirdikleri bir dönem olacak. Kabuklarından çıkmaya hazırlanan Yengeç burçları, kendilerine daha fazla güvenmenin yarattığı gücü keşfedecek ve daha sosyal, daha dışa dönük bir tavır sergilemeye başlayacaklar. Cömert ve şefkatli kalpleri onlara yapacakları yardımların yanı sıra aşkı da getirebilir. Çünkü bekar Yengeç burçları için yılın en romantik sezonu gelmiş olabilir.

Aslan burçları: Yükselen ses

Aslan burçları yeni dönemde, başkalarının duygusal yansımalarının kurbanıymış gibi hissedebilir, ancak seslerini yükseltip kişisel yaşamlarındaki sorunların üstesinden gelmeyi başaracak kadar güçlüler. Kendi duygularını bastırmayıp dile getirecek olan Aslanlar, popülerliklerini kendi faydaları için kullanacakları bir geçiş dönemi yaşayacaklar. Ayrıca geçmiş kötü anıları ve duygularıyla da yüzleşecek olan Aslan burçları, Yay mevsimine çok daha güçlü başlayacaklar.

Başak burçları: Riskler ve yenilikler

Her zaman çizgilerin içinde kalan ve kuralları takip eden Başak burçları için artık biraz daha risk almanın zamanı geldi. Doğru olanı yapmaya çalışırken bazı alanlarda geri kaldıklarını fark eden Başaklar için yeni başlangıçlar, farklı adımlar ve büyük sözler zamanı. Akrep sezonunda kendini gerçekleştirme yolunda ilerlemeye devam edecek Başak burçları sonunda zaferlerine ulaşacaklar.

Terazi burçlar: Para, para, para

Yeni sezon Terazi burçlarına bolca finansal konu getirecek. Uzun vadeli bir tasarruf planına ihtiyaç duyacak olan Teraziler için harcama alışkanlıklarını değiştirmenin tam zamanı. Maddi olarak biraz dengesiz bir süreçle karşılaşacak olan Terazi burçları için bu dönemde en iyi plan kişisel bütçelerini kontrol etmek ve doğru adımlar atmak. Ayrıca, yatırım yapabilmek için önceliklerini yeniden gözden geçirmeleri gereken Teraziler, sonunda paralarını eşyalara, objelere, satın alınabilir şeylere harcamaktansa daha anlamlı işlerin, yeni projelerin ve sağlıklı ilişkilerin peşinden koşacak.

Akrep burcu: Büyüme zamanı

Doğum günü kutlamalarıyla enerjilerini tazeleyen Akrep burçları, bu enerjiyi kişisel yaşam yolculuklarında ilerlemek için kullanacak. Güneşin aynı hizaya gelmesi Akreplere duygularını kucaklama şansı sunarken aynı zamanda kendilerini ifade etmeleri için de alan açacak. Akrep sezonu, biraz mutlu biraz hüzünlü ve nostaljik bir hava yaratsa da Akrepler için şimdi her şeyin tam zamanı: Aşkın, işin, paranın ama en çok da büyümenin.

Yay burcu: İyileşen yaralar

Akrep sezonu, Yay burçları için yaraları sarmanın mevsimi olacak. Kalp kırıklıkları, gönül yaraları, eski aşklar, tüm hüzünlü yaşanmışlıklar yeniden yüzeye çıkacak. Acılar, öfkeyi de beraberinde getirse de Yaylar için geçmişi affetme ve bugüne kadar getirdikleri tüm duyguları, birikimleri kabul ederek yola devam etmenin zamanı olacak. Her şeyi kişisel algılamaya bu dönemde biraz daha açık hale gelecek olan Yay burçları için yeni kalp kırıklıkları ufukta görünse de Yay sezonu geldiğinde her şey değişecek.

Oğlak burcu: Çekişme ve kabul

Egosu ile değişen, dönüşen her şey arasında sıkışıp kalacak ve bu çekişmeden nasıl kurtulacağını arayacak olan Oğlak burçları, sonunda kendilerine hizmet etmeyen birçok yapıdan arınacak. Aksi halde bu sezon onlar için huzursuzluklarla dolu geçecek. Değişimi kucaklamayı başaran Oğlaklar için yeni bağlantılar, arkadaşlıklar ufukta. Bunu kullanabilenler içinse popülerlik ön planda olacak.

Kova burcu: Sevilmenin zamanı

Yeni sezonun en gözde isimleri Kova burçları olacak, tüm gözleri üzerinde toplamayı başaran Kovalar için artık yalnızca sevgi, güç ve zevk zamanı. Birçok alanda ilginin odağında yer alacak olan Kova burçları için Akrep sezonu, yeni birlikteliklerin, çok sevilmenin ve zevkli işlerin zamanı olacak; bu sayede güçlerini keşfedecek Kovalar, bugüne kadarki tüm çabalarının karşılığını alacaklar.

Balık burcu: İlham ve aşk

Akrep döneminde yüksek bir titreşimin içerisine girecek olan Balık burçları, yaşam ilhamlarını aşktan alacak. Romantik ilişkilerde hareketli bir döneme girecek Balıklar için kıskançlık zaman zaman baskın gelse de biraz dikkatle üstesinden gelinebilir ve böylece olası gözyaşları önlenebilir. Samimi bir özrün neler getirebileceğini fark edecek Balık burçları için aşkın yanı sıra beden-zihin-ruh bütünlüğünü sağlamak da yeni dönemde kolaylaşacak. Doğa ile olmak, seyahat etmek, yeniliklere açık olmak için harika bir zaman. Akrep sezonu bittiğinde Balıklar, yeni bir ‘ben’ bulabilirler.

Kaynak: brit.co, cosmopolitan

İlginizi çekebilir: Günlük burç yorumları: 26 Ekim

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!