Ailecek izlenecek Filmler: En iyi aile filmlerini birlikte seyredin

Ailecek izlenecek filmler, onlarla geçirdiğiniz zamanı daha da keyifli hale getirebilir. En iyi aile filmlerini keşfederek siz de sıradan akşamları daha anlamlı kılabilir, sevdiklerinizle zaman geçirmenin tadına varabilirsiniz.

Netflix ailecek izlenebilecek filmler

Ülkemizdeki ve dünyadaki en popüler dijital dizi ve film platformu Netflix, özellikle pandemiyle birlikte daha fazla ilgi görmeye başladı. Bir yılı aşkın süredir devam eden sokağa çıkma kısıtlaması, insanların ekran başında daha fazla zaman geçirmesine neden oluyor. Dolayısıyla Netflix ailecek izlenebilecek filmler en çok aranan ve tüketilen içerikler arasındaki yerini koruyor. Eğer siz de ailenizle birlikte izleyebileceğiniz film önerileri arıyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Netflix ailecek izlenebilecek filmler: PK (IMDb: 8,1)

PK dünyaca ünlü yönetmen ve oyuncu Aamir Khan tarafından yapılmış bir Bollywood filmi. En çok izlenen filmler arasında yer alan PK’de başka bir gezegenden gelen bir adam dünyamızda mahsur kalır ve kendi gezegenine dönebilmek için dünyada tanrıyı aramaya başlar. İzlerken eğlenebileceğiniz bu arayış, aynı zamanda felsefi bir mana da taşır.

Netflix ailecek izlenebilecek filmler: Into The Wild (IMDb: 8,1)

Gerçek bir yaşam öyküsü olan Into The Wild, ölümsüz maceraperest Christopher McCandells’in trajik hikayesini konu alır. Hepimizin arzuladığı imkanları elinin tersi ile iterek vahşi yaşamda kendini arayan genç bir adamın macera dolu hikayesi, yayınlandığı ilk günden beri en çok izlenen filmler arasındaki yerini korumakta.

Netflix ailecek izlenebilecek filmler: The Pursuit Of Happyness (IMDb: 8,0)

Umudunu Kaybetme olarak da bilinen filmin başrolündeki Chris’e dünyaca sevilen oyuncu Will Smith hayat veriyor. Chris yaşamının kötü sayılabilecek bir döneminde eşi tarafından terk edilerek 5 yaşındaki oğlu ile baş başa kalır. Bildiği her şeyi kullanarak oğlunu yaşatmaya çalışan bir babanın hikayesi olan bu film, yaşama başka bir pencereden bakmanızı sağlayacak.

Netflix ailecek izlenebilecek filmler: Interstellar (IMDb: 8,6)

Bilim kurgu severler buraya! Interstellar, insanlığın yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kaldığı dönemde, bir grup astronotun yaşama elverişli başka bir gezegen bulmak için tehlikeli bir yolculuğa çıkmasını konu alıyor.

Netflix ailecek izlenebilecek filmler: A Series of Unfortunate Events (IMDb: 6,8)

Dilimize Talihsiz Serüvenler Dizisi olarak çevrilen filmde oldukça zengin bir aileden gelen üç kardeş yetim kalır. Yangında ailesini kaybeden çocukların mirastan faydalanmaları için en küçük kardeşin yaşını doldurmasını beklemeleri gerekir. Bu sırada çocukların mirasına göz diken ve uzaktan bir akrabaları olan Kont Olaf ortaya çıkar. Zeki çocuklar durumu fark eder ve haklarına sahip çıkmaya çalışır…

Netflix ailecek izlenebilecek filmler: Okja (IMDb: 7,3)

Ünlü Güney Koreli yönetmen Joon-ho Bong imzası taşıyan Okja, küçük bir kız olan Mija ile devasa arkadaşı Okja’nın bağlılığını konu alıyor. Birçok ödül alan film, prömiyerini yaptığı günden beri Netflix’in en çok ilgi gören yapımlarından biri. Ailecek keyifle izleyebileceğiniz bu filmi henüz izlemediyseniz mutlaka göz atmanızı öneririz.

Netflix ailecek izlenebilecek filmler: Roma (IMDb: 8,1)

Roma, en çok izlenen Netflix filmleri arasında. Altın Küre ödülüne layık görülen filmde 1970’ler ve dönemin siyasi koşullarında yaşamaya çalışan bir hizmetçi kadının hikayesi ele alınıyor. Her ne kadar bir drama konu alınsa da ailecek izleyebileceğiniz bir yapım.

Netflix ailecek izlenebilecek filmler: Ghostbusters (IMDb: 7,8)

Hayalet Avcıları 1984 yapımı olsa da her dönemde geçerliliğini koruyan bir film. Öylesine keyifli ki siz izlediyseniz bile başkalarıyla yeniden izleyebilirsiniz. Filmde üç bilim insanı New York’daki bir üniversitede gizli çalışmalar yaptıkları yerlerinden kovulur. Yeni işleri ise hayalet avcılığıdır. Eski bir itfaiye binasında sıkıntı veren hayaletleri, ruhları ve hortlakları kapana kıstırmak için ‘Ghostbusters’ adında bir dükkan açarlar.

Netflix ailecek izlenebilecek filmler: Hillbilly Elegy (IMDb: 6,7)

J.D. Vance‘in çok satan otobiyografik romanından uyarlanan Hillbilly Elegy, bir aile dramını konu alıyor. Ani bir haber sonucu memleketine dönen Ohio’lu bir hukuk öğrencisi, ailesinin geçmişi ve kendi geleceği üzerine düşünmek zorunda kalır. Zorlu bir çocukluk geçirmesine rağmen tüm bunların üstesinden gelip kendi hayatını kurabilen genç adamın mücadelesi, her ne kadar dram olsa da izleyenlere ilham veriyor.

Netflix ailecek izlenebilecek filmler: The Half of It (IMDb: 6,9)

Keyifli bir gençlik filmi olan The Half of It, zeki bir liseli olan Ellie Chu’nun ücret karşılığında yazdığı bir aşk mektubu sayesinde dostluğu ve aşkı keşfetmesini konu alıyor. Eğer romantik komedileri seviyorsanız bu filmi de çok seveceğinize eminiz.

Netflix ailecek izlenebilecek filmler: Klaus (IMDb: 8,2)

Bir animasyon filmi olan Klaus, Noel Baba efsanesinin öyküsünü konu alıyor. Filmde aynı zamanda mektupların ve ailenin öneminden bahsediliyor. Ailecek izleyebileceğiniz bu keyifli animasyon filmi, ne zaman izlerseniz izleyin yeni yıl ruhunu canlandıracak.

Netflix ailecek izlenebilecek filmler: The Meyerowitz Stories (IMDb: 6,9)

Bir baba oğulun hikayesini izlediğimiz filmde New Yorklu tuhaf bir ailenin, babalarının sanatsal başarısını kutlamak için bir araya gelişi konu alınıyor. Eğlenceli bir film olsa da içerisinde her aile filmi gibi küçük dramlar barındırdığını da belirtelim.

Ailecek izlenecek filmler

Biraz da Netflix’de yer almasa da ailenizle izleyebileceğiniz keyifli filmlere yer verelim. Bazıları eski, bazıları yeni… Yine de hepsinin ortak noktası izlerken içinizi ısıtacak olmaları.

Ailecek izlenecek filmler: Hachiko: A Dog’s Tale (IMDb: 8,1)

Profesör Parker Wilson, tren istasyonunda Japon kökenli Akita inu cinsi bir köpek bulur. Köpeği eve ilk getirdiğinde, profesörün eşi sert bir tepki verse de Hachi kısa zamanda tüm aile tarafından sevilir. Bunlardan daha da önemlisi onun profesörün yol arkadaşı olmasıdır…

Ailecek izlenecek filmler: Now You See Me (IMDb: 7,3)

Dünyanın en iyi sihirbazlarından oluşan “Four Horsemen” ekibi, üstün sihir yeteneklerini gösterilerinde izleyicilerini soymak için kullanır. FBI ajanı Dylan’ın çetenin peşine düşmesiyle ise macera dolu bir suç ve gizem hikayesi başlar.

Ailecek izlenecek filmler: Soul (IMDb: 8,1)

Müzik öğretmeni olan Joe Gardner’ın bir jazz piyanisti olma hayali vardır. Bu hayaline kavuşmak üzereyken New York sokaklarında aniden bir kanalizasyona düşer ve farklı bir dünyaya geçiş yapar. Filmde Joe’nun yaşama nasıl geri döneceğini bulmaya çalışırken farkına vardığı gerçeklikleri izleyecek ve izlediğinize asla pişman olmayacaksınız.

Ailecek izlenecek filmler: Coco (IMDb: 8,4)

12 yaşındaki Miguel’in en büyük kahramanı, hayatını kaybeden Meksikalı gitarist Ernesto de la Cruz’dur. Miguel bir gün ünlü müzisyenin gitarını bulur ve gitarı çalmaya başladığı anda kendisini Ölüler Diyarı’nda bulur…

Ailecek izlenecek filmler: The Intouchables (IMDb: 8,5)

Philippe yamaç paraşütü yaparken kaza geçirir ve tekerlekli sandalyeye mahkum olur. Kendisine ev işlerinde yardımcı olması için işe aldığı Driss ile başlangıçta birbirlerinden hoşlanmazlar. Ancak zamanla benzersiz bir dostluk kurarlar.

Ailecek izlenecek filmler: Taare Zameen Par (IMDb: 8,4)

Aaamir Khan’ın yönetmenliğini yaptığı filmde disleksi hastası bir çocuk ve idealist bir öğretmenin yaşadıkları anlatılıyor. Aralarındaki bağ ve duygusal hikaye, izlerken içinizi sıcacık yapacak.

Ailecek izlenecek filmler: Todo sobre mi madre (IMDb: 7,8)

Ünlü yönetmen Pedro Almodovar’ın yazıp yönettiği filmde, çocuğunun günlüğünü gizli gizli okumaya başlayan bir annenin yaşadığı değişim ele alınıyor. Ailecek izlenebilecek en iyi filmler arasında yer alan bu filmde, gözyaşlarınızı tutamayacağınızı da söyleyelim.

İlginizi Çekebilir: En iyi diziler: Tüm zamanların en etkileyici dizilerini keşfedin

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!