Ağustos ayı nasıl geçecek ve burçlara etkisi ne olacak?

Yaz mevsimini iliklerinize kadar hissetmeye hazır mısınız? Sıcağıyla, fiyatlarıyla bizleri kavuracak bir Ağustos ayı geliyor. Ağustos ayına 28 Temmuz’da Aslan burcundaki yeni ayın etkilerini deneyimleyerek başlıyoruz. Ağustos ayı sert ve dinamik başlıyor. 2 Ağustos’ta Mars’ın Uranüs’le kavuşumu saat 02.53’te gerçekleşecek. Bu kavuşum beklenmedik patlamaları ve olayları bizlere yaşatabilir. Ülkemizde ve dünya genelinde mikro bazda beklenmedik kaza ve belalara açık bir gün, dikkat! Yolda, dışarıda ve evde dikkatli olun!

7 Ağustos Pazar günü Mars’ın Satürn’le olumsuz açısı saat 22.56’da gerçekleşiyor. Otorite figürleriyle tartışma, kavga gibi konular Ağustos ayının ilk haftasında görülebilir.

Mars’ın olumlu enerjisini kullanabilmek için bu ay eylem odaklı olup hedeflerimiz için harekete geçme zamanı! Ağustos’un ilk haftasında iletişim gezegeni Merkür Başak burcuna geçiş yaparak ticari konuları ve iş hayatımızı olumlu anlamda aktifleştirecek.

11 Ağustos’ta aşk ve parayı temsil eden Venüs, diğer adıyla Afrodit, Aslan burcuna geçiş yapacak ve biz fânilere kesenin ağzını açtıracak. Bayramda tatile çıkamayanların tatile çıkarak keyifleneceği, aynı zamanda masrafa gireceği zamanlar. Kalbi boş olanlar tatil mekânlarında eğlenirken kalplerini kaptıracakları prens ve prenseslerle karşılaşabilirler.

12 Ağustos’ta 19 derecede Kova dolunayı gerçekleşecek. Kova dolunayı, sabit burçları, Aslan, Kova, Boğa ve Akrep burçlarını özellikle çok etkileyecektir.

Gökyüzünün en önemli transitlerinden Mars’ın İkizler burcuna geçişi 20 Ağustos’ta yaşanacak ve bu transitle birlikte göksel kombinasyonların etkisiyle Rusya’nın daha fazla atağa geçeceğini ifade edebiliriz.

Takvim yaprakları 23 Ağustos’u gösterdiğinde hayatımızın kaynağı Güneş Başak burcuna geçiş yapacak. Sevgili Başaklar doğum gününüz kutlu olsun, gökyüzünde yıldızınız parlasın! 24 Ağustos’ta Uranüs retro hareketine başlıyor. 26 Ağustos’ta Venüs güçlü olduğu konumda Terazi burcuna geçiş yaparak ateş ve hava burçlarına şans verecek. Ağustos’un kapanışını ise 27 Ağustos’ta Başak burcunda 4 derecede gerçekleşecek olan Marsiyen bir yeni ay ile yapıyoruz.

  • Ağustos ayının şanslı günleri: 1, 3, 4, 6, 18, 20, 24, 26 Ağustos
  • Ağustos ayında dikkat edilmesi gereken günler: 2, 7, 9, 10, 11, 12, 15, 16, 17, 18, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 30, 31 Ağustos

Ağustos ayının burçlardaki etkisine bir göz gezdirelim şimdi de…

Koçlar ve yükselen Koçlar

Ağustos’un ilk haftasında aşkla ilgili gelişmeler yaşayacaksınız. Kalbiniz boşsa yeni bir insanla tanışabilirsiniz, kalbiniz doluysa ileri yönelik birtakım kararlar alabilirsiniz. Sevgilinizle uyum içinde olduğunuz zamanlar geliyor, birlikte tatil planları ve geziler görünüyor. Ağustos’un ilk iki haftasından ayın sonuna kadar geçerli olan, bol bol para harcayacağınız, gezip tozacağınız süreç 10 Ağustos’a kadar gidiyor. Bu süreçten sonra Kova burcunda gerçekleşen bir dolunay iş birliği yaptığınız kişilerle ilgili sorunları ve anlaşmazlıkları ortaya çıkaracak.

Ağustos’un son on günü hayatınızda hızlanmalar başlayacak; Mars’ın İkizler burcuna geçişi 27.03.2023’e kadar olan seyri zihinsel trafiğinizde olumsuzluklar yaşatabilir. 23 Mart’a kadar fazla agresif ve dikkatsiz olabilirsiniz. Bu sebeple kardeşler, kuzenler ve yakın çevreyle zaman zaman tartışmalar da yaşayacaksınız.

23 Ağustos’tan itibaren çalışma hayatınızdaki problemler açığa çıkacak, hızlı temponuz sağlıkla ilgili problemleri öne çıkartabilir. Ağustos’un sonundan itibaren ek kazançlarınız diğer bireylerin de desteğiyle daha fazla artış gösterecektir. Ağustos ayını Başak burcunda gerçekleşen bir yeni ayla kapatıyoruz. Hizmet sektöründeki istihdam, çalışma ve hak ediş gibi konular yılın sonunda ön plana çıkacak. Kadersel olarak iyiye ve güzele odaklanmanızı tavsiye ederim!

Boğalar ve yükselen Boğalar

Sevgili Boğalar, Ağustos ayı sizin için şaşırtıcı geçecek. Ağustos’un ilk haftasında Nisan ayındaki tutulmanın etkisini deneyimlerken Merkür’ün Başak burcuna geçişiyle birlikte kalbiniz boşsa aşkta sürpriz gelişmeleri, eğer çocuk sahibi değilseniz bu bağlamda çocuk haberi alabilirsiniz.

Yönetici gezegeniniz Venüs 11 Ağustos’ta Aslan burcuna geçiş yapıyor ve size kariyer anlamında yeni fırsatları, yeni seçenekleri sunacak; eğer bir iş sahibi iseniz yatırım amaçlı kesenin ağzını açabilirsiniz. Yapacağınız yatırımlar ilerleyen süreçlerde olumlu olarak sonuçlanacaktır.

Kova burcunda gerçekleşecek dolunayın etkisi kariyerinizde dönüşümü gerçekleştireceğinizi ifade etmektedir. Bulunduğunuz iş pozisyonunu bırakabilir yeni bir sektöre geçebilirsiniz. Finansal anlamda dikkat etmeniz gereken konular Mart 2023’e kadar gelirlerinize etki edecek. 20 Ağustos’tan Mart ayına kadar olan süreç finansal açıdan sizi zorlayabilir; ek gelir fırsatlarını doğru bir şekilde değerlendirirseniz ve eyleme geçerseniz finansal sıkıntıların üstesinden gelebileceksiniz. 24 Ağustos’tan itibaren daha sakin kalarak ve iç huzurunuzla hayatınıza yön vereceksiniz. Ağustos ayını Başak burcundaki yeni ayla kapatacağız. 27 Ağustos’tan itibaren eğer kalbiniz boşsa aşk hayatınızda sürpriz başlangıçları deneyimleyebilirsiniz; evli olanlar ve çocuk düşünenler Ağustos ayının sonunda çocuk sahibi olmak isteyeceklerdir.

İkizler ve yükselen İkizler

Sevgili İkizler, Ağustos’un ilk haftasında kendinizi daha rahat ifade edeceksiniz. Nisan ayındaki tutulmaların etkisi sizi demoralize edebilir ancak yönetici gezegeninizin Başak burcuna geçmesiyle birlikte daha rahat bir şekilde ilerleyeceksiniz ve kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Kaderin çarkları sizin için dönüyor, Ağustos ayında iş gereği ev ve şehir değişikliği gerçekleştirebilirsiniz. 10 Ağustos’tan başlayarak Eylül ayının ilk haftasına kadarki süreçte yakın çevrenizden bulacağınız iş fırsatları ve eğitimle ilgili destekler olacak. Kalbiniz boşsa yakın çevrenizin tanıştıracağı bir kişiyle sürpriz bir ilişkiye başlayabilirsiniz.

Kova burcunda gerçekleşen yeni ayın etkisiyle birlikte 12 Ağustos’tan itibaren yurt dışına gitmek, tatile çıkmak, iş seyahatleri veya uzak akrabalarınızı ziyaret etmek gibi konular revaçta olacak. İstemsiz şekilde ortaya çıkan olaylara sevineceğiniz, kariyerinizi aydınlatan bir dolunay deneyimleyeceksiniz ve bu dolunayın etkisiyle güzel sonuçlar da beraberinde gelebilir.

20 Ağustos’tan itibaren enerjiniz yükselecek ve kendinizi daha cesur hissedeceksiniz ve eyleme odaklanarak ilerleyen yeni bir dönem sizin için başlayacak. Ağustos’un sonlarına doğru aile büyükleriyle ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Sağlık, miras konuları, gayrimenkul alım ve satımı gibi konular Ağustos’un sonuna doğru sizi yorabilir ancak kurtarıcınız Başak burcundaki yeni ay olacaktır. Bu yeni ayın size hediyeleri var; ayın sonuna kadarki olağan süreçte deneyimleyebileceğiniz duygusal iniş çıkışları aklınızı kullanarak kontrol ederseniz bu ay sizin için güzel geçecektir!

Yengeçler ve yükselen Yengeçler

Sevgili Yengeçler, Ağustos’un ilk haftasında Nisan ayındaki tutulmaların etkileri tetiklenebilir. Kadersel anlamda aileyle ilgili, çalışma ortamınızla ilgili finansal konuları tetiklediğini ifade edebilirim.

Merkür’ün Başak burcundaki seyri size destek vererek başlıyor. 27 Ağustos’a kadar bu destek zihninizin daha fazla çalışmasına, akıcı olmanıza katkı sağlayacak. Ayrıca 11 Ağustos’tan itibaren finansal gelirlerinizdeki primler, ekstra kazançlar sizi sevindirecek. 12 Ağustos’ta gerçekleşen Kova dolunayının zorlu ve dönüştüren enerjisini finansal harcamalarınızda deneyimleyeceksiniz. Ortak gelirlerinizde birtakım daralmalar söz konusu olabilir, ancak bunların geçici olduğunu da bilmekte fayda var. 20 Ağustos’tan itibaren daha agresif bir tutum sergileyip daha sorgulayıcı olabilirsiniz. Spor yaparak bu olumsuz enerjiyi dengeleyebilirsiniz. 23 Ağustos’tan itibaren yurt dışı teması daha öne çıkmakta; uğraş verdiğiniz sosyal medya, yüksek eğitim konularında sıkılabilirsiniz ve enerjiniz düşebilir. 27 Ağustos’tan itibaren uğraş verdiğiniz uluslararası konular, finansal kazançlar ve sosyal medya gibi konularda yeni bir başlangıç yapmanız söz konusu.

Aslanlar ve yükselen Aslanlar

Sevgili Aslanlar, daha önce deneyimlediğiniz Nisan ayı tutulmalarının etkisi Ağustos’un ilk haftasında kariyer alanınızda, miras konularında size tekrar sıkıntı yaratabilir!

Merkür’ün Başak burcuna geçişi finansal kazançlarda artışın müjdecisi; doğru haberlerle doğru bir şekilde yatırım yapma zamanı!
Kendi burcunuza geçiş yapacak olan Venüs’ün sayesinde 12 Ağustos’ta gerçekleşecek Kova dolunayı ikili ilişkilerinizi tehdit edecek; aynı evin içerisinde iseniz tartışmalardan ötürü partneriniz evden uzaklaşabilir. Uzun ilişkinizle ilgili zor ve sıkıntılı bir süreç de sizi bekliyor.

20 Ağustos’tan itibaren hayallerinizi gerçekleştirmek için ihtiyaç duyduğunuz kuvveti damarlarınızda hissedeceksiniz, eyleme geçme zamanı! İş birliklerinde, grup çalışmalarında yapacağınız yaratıcı çalışmalar size başarıyı getirecektir. 23 Ağustos’tan itibaren finansal gelirlerinizdeki problemler gün yüzüne çıkabilir. Kariyerinizde daha rahat bir şekilde hareket edebilirsiniz.
Ağustos ayını Başak burcundaki yeni ayla kapatıyoruz ve yeni ay size yeni kazanç fırsatlarını temin edecek, maddi ve manevi anlamda enerjinizi yükseltecek.

Başaklar ve yükselen Başaklar

Sevgili Başaklar, Ağustos’un ilk haftasında Nisan ayındaki tutulmalarının etkisini deneyimleyecek ve zorlu bir süreçten geçeceksiniz. Ardından yönetici gezegeniniz burcunuza geçerek sizi hem zihnen hem de bedenen güçlendirecek, enerjiniz artacak, hareket kabiliyetiniz maksimuma ulaşacak!

11 Ağustos’tan 6 Eylül’e kadar mentor bayan figürlerinden, spiritüel danışman, yaşam koçu ve psikologlardan destek alabilirsiniz. Alacağınız bu destek size iyi gelecek. 12 Ağustos’tan itibaren sağlıkla ilgili birtakım sorunlar ortaya çıkabilir; yaşam şeklinizi iyileştirmek için beslenme tarzınızı ve yaşam tarzınızı değiştirmekte fayda var. 20 Ağustos’tan itibaren kariyerinizle ilgili kendinizle mücadele edebilirsiniz; koltuk savaşları, stratejik oyunlar söz konusu olabilir, dikkat! Kendi burcunuza geçen Güneş’le birlikte enerjiniz yükselecek, hayata bakış açınız olumlu anlamda değişime uğrayacak. Yurt dışı teması öne çıkıyor; eğitim, yurt dışında okuma ve çalışma gibi konuları ciddi anlamda düşünebilirsiniz.

Ağustos ayını kendi burcunuzda gerçekleşen yeni ayla kapatıyorsunuz ve hayatınızda yeni bir sayfa açmak için hem enerjiniz yükselecek hem de üç yüz altmış derecelik bir bakış açısına sahip olarak olasılıkları daha iyi değerlendireceksiniz.

Teraziler ve yükselen Teraziler

Sevgili Teraziler, Ağustos ayının ilk haftasında tutulmanın etkilerini deneyimleyeceğiniz bir sürecin içerisine gireceksiniz; finansal anlamda sıkıntılar ve problemler söz konusu olabilir.

Merkür’ün katkısıyla 4 Ağustos’tan itibaren ortamınız değişiyor ve seyahat planları size tatil yollarını gösterebilir. 11 Ağustos’tan itibaren grup çalışmalarınızla, çocuklarınız varsa onlarla ya da hobilerinizle ilgili harcamalar gündeminizde olacak. Ardından aşkta sürpriz gelişmeleri deneyimleyeceksiniz. Çocuklarınız varsa onların hayatında Kova dolunayının etkilerini görüp mutlu olacaksınız. 20 Ağustos’tan itibaren uluslararası konular ve sosyal medya eğitimlerine ilgi duyabilir; eğer bu konularla ilgili çalışıyorsanız üçüncü şahıslardan kaynaklı problemler yaşamanız olasıdır. 23 Ağustos’tan itibaren mental anlamda kendinizi daha enerjik hissedeceksiniz, aynı zamanda Ağustos’un sonunda Başak burcunda gerçekleşen yeni ay alacağınız yeni kararlar doğrultusunda sevineceğinizi müjdelemektedir.

Akrepler ve yükselen Akrepler

Sevgili Akrepler, Ağustos’un ilk haftasında nisan ayında deneyimlediğiniz ikili ilişkilerdeki problemlerin tekrar gündeminize gelmesi söz konusu!

4 Ağustos’tan itibaren grup çalışmalarınızda başarı elde edeceğiniz projelere imza atacaksınız. Dönem dönem yoğun çalışıp aynı zamanda dostlarınızla da sık görüşebilirsiniz. 11 Ağustos’tan Eylül ayına kadar kariyerinizdeki sürpriz gelişmeleri ve yeni fırsatları değerlendirmenizde fayda var. Kova burcunda gerçekleşen dolunay yuva teması kapsamında partnerinizle sorunları, gayrimenkul alım satımı, taşınma konularında problemleri, miras konularını gündeminize taşıyacak. 20 Ağustos’tan itibaren özel ilişkilerinizde arzu ettiğiniz heyecanı yaşayacaksınız. Miras konularında ve ortak kazançlarda aktif pozisyona geçebilirsiniz. 23 Ağustos’tan itibaren iş birliklerinizde ve grup çalışmalarınızda var olan sorunlar daha fazla gözünüze batabilir ve 27 Ağustos itibarıyla grup çalışmalarınız hakkında yeni kararlar alabilirsiniz.

Yaylar ve yükselen Yaylar

Sevgili Yaylar, Ağustos’un ilk haftasından itibaren Mart ve Nisan ayında deneyimlediğiniz sıkıntı ve problemler tekrar tetiklenebilir!

4 Ağustos’tan itibaren ayın sonuna kadar kariyerinizde sürpriz gelişmeler görülebilir, yeni bir sözleşmeye imza atabilirsiniz. 11 Ağustos’tan itibaren yüksek eğitim, uluslararası konular, yerleşim ve seyahat alanlarında sürpriz gelişmeleri deneyimleyeceksiniz. 12 Ağustos’ta gerçekleşecek Kova dolunayı size sürpriz seyahatleri, eğitimle ilgili güzel gelişmeleri getirecek. Hayatınızdaki deneyimlerden kaynaklı yeni bir bakış açısına sahip olabilirsiniz. 20 Ağustos’tan itibaren enerjiniz yükselecek, hayatınız hız kazanacak, kalbiniz boşsa yeni birisiyle tanışmanız mümkün olacak ancak zaman zaman yakınlarınız ve partnerinizle gerginlikler ve tartışmalar yaşamanız olası! 23 Ağustos’tan itibaren kariyerinizdeki problemler ön plana çıkıyor ve ayın sonunda kadersel anlamda kariyerinizle ilgili yeni kararlar alabilirsiniz.

Oğlaklar ve yükselen Oğlaklar

Sevgili Oğlaklar, Ağustos’un ilk haftası tutulmaların etkisini deneyimleyeceksiniz; ikili ilişkileriniz ve finansal kaynaklı problemler başınızı ağrıtabilir.

4 Ağustos’tan itibaren uluslararası konular ve seyahat planlarınız aktifleşecek; kendinizi bu alanlarda daha iyi ifade ederken kariyerinizde yükselme, yurt dışına yerleşme, yüksek eğitim konuları ve sosyal medyayla ilgili çalışmalarınızda Ekim ayına kadar güzel geri dönüşler alacaksınız! 11 Ağustos’tan itibaren miras konularıyla ilgili gelişmeler, aynı zaman diliminde ortak kazançlarınızdaki ufak artışlar üstünüzdeki finansal yükü hafifletecek. 12 Ağustos’ta gerçekleşecek dolunayın etkisi kardeşlerinizle aranızı açabilir, çıkacağınız bir seyahatle ilgili problemler yaşayabilirsiniz, bu durumlara dikkat! 20 Ağustos’tan itibaren aile içinde ve kendinizle ilgili sağlık problemleri çıkabilir, dikkat! Çalışma ortamınızla ilgili problemler de yaşamanız olası; mantıklı davranıp gerçekçi düşünmenizde fayda var! Ayın sonunda gerçekleşecek Başak burcundaki yeni ay, yüksek eğitim konuları ve yurt dışı ile ilgili yeni iş ve yerleşim fırsatları verebilir.

Kovalar ve yükselen Kovalar

Sevgili Kovalar, Ağustos’un ilk haftası Mart ve Nisan’da deneyimlediğiniz tutulma kaynaklı sorunları tekrar gündeme getirecektir; aile büyükleriyle ilgili sağlık sorunlarını yeniden deneyimleyebilirsiniz, miras, gayrimenkul alım satım problemleri tekrar gün yüzüne çıkacaktır.

4 Ağustos’tan itibaren ortak gelirler ve ödemelerle ilgili olan konuda daha da rahatlayacağınız bir sürecin içine giriyorsunuz. Burada uzun zamandan beri alamadığınız bir toplu para elinize geçebilir ve sevinebilirsiniz. Beklediğiniz bir kredi sonuçlanabilir ya da mirasla ilgili karar neticesinde toplu bir para elinize geçebilir. 11 Ağustos’tan itibaren aşk hayatınızda güzel karşılaşmalar, mutluluklar yaşayacağınız bir sürecin içerisine giriyorsunuz. 12 Ağustos’ta kendi burcunuzda gerçekleşen dolunayın etkisiyle yeni bir dönem sizi bekliyor olacak. 20 Ağustos’tan itibaren eğer kalbiniz boşsa sizi etkileyecek bir kişi hayatınıza girebilir. Bir ilişkiniz varsa bu dönem ilişkinin enerjisi yükselirken bir taraftan da tartışmalara açık bir durumu da beraberinde getirebilir. 23 Ağustos’tan itibaren harcamalar, vergiler ve ödemelerle ilgili konular gündeminizde olacak ve ayın sonunda bu konularla ilgili yeni bir karar alıp ödemelerinize çekidüzen vermek için yeni kararlar alabilirsiniz.

Balıklar ve yükselen Balıklar

Sevgili Balıklar, Ağustos’un ilk haftasında Nisan ayındaki tutulmaların etkisi yeniden yakın çevreniz ve kardeşleriniz üzerinden problem şeklinde görülebilir.

4 Ağustos’tan itibaren ikili ilişkilerinizle ilgili yeni kararlar alabilir ve bu ilişkileri daha ciddi boyuta taşıyabilirsiniz. İş hayatınızda yeni kararlar alma zamanı! Bu dönem sizin için kaderi ve sürpriz bir şekilde gelişecek. 11 Ağustos’tan itibaren sağlığınıza daha fazla özen gösterme zamanları; beslenme şeklini değiştirmedikçe alerji, şeker sorunları ve kaşıntı gibi problemleri deneyimleyebilirsiniz. 12 Ağustos’ta gerçekleşecek dolunayın etkisi kaderi olarak hayatınızdaki önemli olayları açığa çıkartacak; bu bağlamda iş birlikleriniz ve kariyerinizdeki çalışmalarınızdan kaynaklı aile içinde problemler, tartışmalar yaşanabilir. 23 Ağustos’tan itibaren partnerinizle aranızdaki iletişim sorunları daha fazla gözünüze batabilir; bu bağlamda ayın sonunda hayatınızın kalitesini artırmak adına hem ilişkiniz hem iş hayatınızla ilgili yeni kararlar almanız söz konusudur.

İlginizi çekebilir: Temmuz ayı nasıl geçecek ve burçlara etkisi ne olacak?

Arzum Koyuncu Astrolog & Enerji Terapisti
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu oldu ve üniversite öğrencisi olarak çalışmaya 1997 yılında başladı. Lisanslı gayri menkul ... Devam