Temmuz ayı nasıl geçecek ve burçlara etkisi ne olacak?

Yeni bir aya giriş yapıyoruz. Temmuz ayının ilk haftasında göksel, transitlerin etkisi bizleri oldukça şaşırtacak. Öncelikle Yengeç burcunda gerçekleşen yeniayın etkilerini hızlı bir şekilde hem aile hem de ekonomik yönden ciddi bir şekilde hissedeceğiz. Temmuzun ilk haftası bayram öncesi hafta yalancı bir bahar edasında geçecek. Ekonomik anlamda dövizin nispeten seyri düşük. Bayram sonrası 15 Temmuz’dan itibaren ciddi manada artışları bizleri olumsuz etkileyecek. Temmuz ayının göksel transferlerine baktığımızda eylemlerimizi temsil eden Mars gezegeni 5 Temmuz’da Boğa burcuna geçiş yapacak ve 20 Ağustos’a kadar Boğa burcunda seyredecek. Önümüzdeki günlerde harekete geçerken daha ağırkanlı davranacağız. İletişim gezegeni Merkür’ün Yengeç burcuna geçişi 5 Temmuz’ da gerçekleşecek; 4 Ağustos’a kadar. Temmuzun ilk haftası gündemimiz aile olurken aile içerisindeki olaylara göre hareket edeceğimiz bir ay yaşayacağız. 6 Temmuz’u ikili ilişkiler açısından ilişkileri onarma ve iyileştirmek için kullanabilirsiniz. 10 Temmuz Pazar günü gerçekleşecek Güneş’in Uranüs’le uyumlu etkileşimi sürpriz gelişmeleri de getirecek. Aynı zamanda yaratıcılık açısından da kazançlı çıkacağımız projeleri gerçekleştirmemize aracı olacak.

13 Temmuz Çarşamba günü Oğlak burcunda gerçekleşecek Dolunay kader anlamında Oğlak, Yengeç, Terazi ve Koç burçlarını oldukça etkileyecek. Finansal konular ülke genelinde öne çıkacak. 16 Temmuz’da Ekonominin ağır şartlarını hissedeceğimiz bir sürecin içerisine giriş yapıyoruz. Güneş’in Merkür’ün kalbine yerleşmesi ise o gün Saat 22:37’de olacak. Gönlünüzden geçenleri zihninizden geçirme zamanı olan 18 Temmuz Pazartesi günü aşkı ve parayı temsil eden Venüs, Yengeç burcuna geçiş yapacak. 19 Temmuz Salı günü başta su grupları Yengeç, Akrep Balık ve toprak grupları Oğlak, Boğa, Başak burçlarına şans dağıtacak. İletişim gezegeni Merkür, Aslan burcuna geçiş yapacak ve 4 Ağustos’a kadar Aslan burcunda seyredecek. 19 Temmuz- 4 Ağustos arası hepimiz kamera önünde daha fazla bulunmak, ortamlarda daha fazla görünür olmak isteyeceğiz. Bu dönemde ünlülerin daha çok konuşulacağı bir süreç yaşayacağız

Temmuzun son haftasına baktığımızda 22 Temmuz’da dünyamızın ışık kaynağı Güneş Aslan burcuna geçiş yapacak.

Sevgili Aslanlar doğum gününüz kutlu olsun gökyüzünde yıldızınız parlasın.

28 Temmuz’da Aslan burcunda gerçekleşecek yeniay ve aynı gün gökyüzündeki en iyicil ve en şanslı gezegeni Jüpiter, retroya geçiş yapacak. Temmuz’un son haftasında özellikle yatırım araçlarını kullanırken daha fazla dikkat etmekte fayda var.

Ülke açısından değerlendirdiğimizde ekonomik olarak Temmuz’un ilk iki haftasında Kurban Bayramı ve tatlı rehavetini deneyimleyeceğiz; ardından uyanma zamanına giriş yapacağız. Bu uyanış oldukça sıkıntılı geçecek; fiyatlar da gerek borsada gerek dövizde inişli çıkışlı olacak. Altın ve Gümüş emtialarının fiyat artışına da şahit olacağız. Erken seçimle ilgili çanları hafiften duymaya başlayacağız fakat herhangi bir şekilde seçimle ilgili bu ay karar alınmayacak. Burçlara etkisine gelirsek:

Koç ve Yükselen Koçlar

Sevgili Koçlar Temmuz ayının ilk iki haftası sizin için oldukça yorucu olacka ve kariyerinizle ilgili birtakım gelişmeleri de beraberinde getirecek. Bu dönemi finansal açıdan kazançlarınızı kontrollü bir şekilde harcayarak yapmanızda fayda var. Yeni bir sözleşmeye imza atabilir ve tatil planlarınızı gündeme alabilirsiniz. Temmuz’un son on beş gününde aileyle ilgili güzel gelişmeler, aşk hayatınızla ilgili mutluluklar yaşayacağınız bir dönem. Kalbi boş olanların doğru insanla karşılaşması, kalbi dolu olanların olumlu anlamda ileriye yönelik kararlar alması olası. Ayın sonuna doğru yeni başlangıçlar, evli olanların çocuk haberi alabileceği, yatırımlarınızdan kazançlı çıkacağınız güzel gelişmelerle Temmuz ayını kapatabilirsiniz.

Boğa ve Yükselen Boğalar

Sevgili Boğalar, Temmuz’un ilk haftası maddi anlamda zorlanacaksınız. Ailenizle yapacağınız seyahatlerde rötarlar, iş anlaşmalarınızda birtakım pürüzle söz konusu olabilir. Uluslararası konular, yüksek eğitimle ilgili problemler yaşayabilirsiniz. Temmuz’un 15’inden itibaren anlaşmalar açısından oldukça verimli geçecek, sevdiklerinizle kısa tatillerden zevk alacaksınız. Ayın sonuna kadar aileyi ziyaret, aileyle ilgili sözleşmeler bu ay gündeminizde olacak. Bu dönem aile büyüklerinizin sağlık sorunlarıyla ve ev konularıyla gündeminize oturacak. Ayın sonunda Jüpiter’in retro girişi özellikle uluslararası yabancılarla olan yapacağınız çalışmalarla ilgili alacağınız neticeler uzayabilir.

İkizler ve Yükselen İkizler

Sevgili İkizler Temmuz’un ilk haftasına enerjiniz düşük başlıyorsunuz. Sağlıkla ilgili birtakım problemleri kafanıza takabilirsiniz. Aynı zamanda finansal anlamda size ek kazanç getirecek yeni anlaşmaları imzalayacağınız bir süreç olacak. Çalışmalarınızın karşılığını nihayet alacaksınız.

13 Temmuz’da gerçekleşecek Oğlak dolunayının etkisi kredi, vergi borçlarınızla ilgili konuları ön plana çıkartacak. Bütçenizi doğru bir şekilde tanzim ederseniz daha kolay atlatabilirsiniz. Temmuzun son 15 gününde emeklerinizin karşılığını aldığınız, ek gelir fırsatlarını deneyimleyeceksiniz. Kardeşiniz ya da yakın çevrenizden yana alacağınız destekler doğrultusunda yapacağınız sözleşmeler, iş görüşmeleri olumlu geçecek. Sürpriz kısa tatiller Temmuz’un son haftasında da yaşanabilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeçler

Sevgili Yengeçler Temmuz’un ilk on beş günü sizin için gayet güzel geçecek. Olumlu transitle hayatınıza olumlu gelişmeleri sürprizleri beraberinde getirebilir. Aile ve kardeş ziyaretleri sizi mutlu edecek. Kariyerinizle ilgili eylem yapma zamanları. 13 Temmuz’da Oğlak burcunda Dolunay gerçekleşecek, ikili ilişkileriniz ve işlerinizle ilgili sorunları açığa çıkacak.19 Temmuz itibariyle yıldızınız daha çok parlayacak, yeni fırsatlar ayağınıza gelecek. 22 Temmuz itibariyle finansal konular ön planda olacak. Aslan Dolunayı’nın etkisiyle emeklerinizin karşılığını alabilirsiniz. Jüpiter’in retro seyri kariyerinizle ilgili yeni süreçlerin neticesini uzatabilir.

Aslan ve Yükselen Aslanlar

Sevgili Aslanlar, Temmuz’un ilk on beşi grup çalışmalarında sosyalleşmeyi, kalbi boş olanların eğleneceği bir dönemi müjdeliyor. Özellikle yapacağınız aile ziyaretleri ve seyahatler sizi sevindirecek. 13 Temmuz’da gerçekleşecek Oğlak Dolunayı çalışma ortamınızdaki sorunları açığa çıkarırken, sağlıkla ilgili problemleri de açığa çıkarabilir; beslenmenize özen gösterin. 19 Temmuz itibariyle alacağınız manevi destekler, özellikle bir kadından, size iyi gelecek. Kendi burcunuzda gerçekleşecek Dolunayla birlikte hayatınızda yeni bir döneme geçiş yapıyorsunuz ve aldığınız kararları uygulamaya başlıyorsunuz. Güneş ve Merkür’ün desteğini alarak hayallerinizi gerçekleştirme ve parlama zamanı.

Başak ve Yükselen Başaklar

Sevgili Başaklar Temmuz’un ilk on beşinde size dost olan burçlara geçen gezegenlerin transitleri size olumlu anlamda katkı sağlayacak. Uluslararası konularla ilgili yapacağınız çalışmalar bu dönem sizi biraz zorlasa da sonu güzel neticelenebilir. 5 Temmuz’dan itibaren bol bol dostlarınızla gezerek sosyalleşeceğiniz eğleneceğiniz keyifli zamanlar geliyor. 13 Temmuz’da gerçekleşecek Dolunayın etkisi aşk hayatınızla ilgili var olan sorunları açığa çıkartıp çözmenize katkı sağlayacak. Temmuz’un ikinci yarısında kalbi boş olanların hayatlarına önemli birileri girebilir. Sosyal ortamında birisi gönlünüzü çalabilir. Evlilerin bol bol gezeceği zamanlar. Aslan burcundaki Yeniayın etkisi sizden gizlenenleri açığa çıkartacak. Ayın sonunda ekstra harcamalar yapabilirsiniz, dikkat edin.

Terazi ve Yükselen Teraziler

Sevgili Teraziler Temmuz’un ilk yarısı aile ile ilgili konular, sağlık ödemeleri, ailenizdeki bireylerin sağlık sorunları gibi konular ön plana çıkıyor. 13 Temmuz’daki Dolunay aile ve yuva temasını öne çıkaracak, haritanızın niteliğine göre bu konularla ilgili sevinebilir ya da üzülebilirsiniz. Temmuzun diğer bir yarısında yönetici gezegeniniz kariyer evinize geçiş yaparak arzu ettiğiniz şans ve fırsatları size sunacak. Temmuz’un son haftasındaki Yeniay yeni grup çalışmalarını ve iş birliklerini getirecek. Yeni bir sosyal çevreye girebilirsiniz. Aşk ve yatırım konularında ayın sonunda ağırdan alma zamanları.

Akrep ve Yükselen Akrepler

Sevgili Akrepler Temmuz’un ilk yarısı yönetici gezegeniniz Mars’ın Boğa seyri size iyi gelecek ve enerjinizi yükseltecek. Merkür’ün Yengeç seyri ile yabancı ülkeler ve sosyal medya konuları gündeminizde olacak; yurtdışı yerleşimi ve seyahat etme durumları çıkabilir.

13 Temmuz’da gerçekleşecek Dolunay, kardeşlerinizle ilgili sorunları göz önüne serebilir. Sürpriz tatiller olası. Venüs’ün Yengeç seyri size uğraş verdiğiniz yabancılarla ilgili çalışmalarda başarı ve mutluluk getirebilir. Aslan burcundaki Yeniay kariyerinizi parlatırken yeni kararlar alarak yeni bir başlangıcı size verebilir. Ayın sonuna doğru sağlığınıza biraz daha özen gösterin.

Yay ve Yükselen Yaylar

Sevgili Yaylar Temmuz’un ilk yarısında sağlık sorunları, seyahatle ilgili harcamalarınız ön plana çıkıyor.13 Temmuz’da Oğlak burcunda gerçekleşen Dolunayın etkisi finansal gelirlerinizle ilgili sorunları açığa çıkartacak. Temmuz’un ikinci yarısında Venüs’ün seyri ile finansal konularda daha rahatlayacağınız bir sürecin içerisine giriyorsunuz. Uluslararası konular, sosyal medya ile ilgili güzel gelişmeleri yaşayacaksınız. Seyahatleriniz artacak ve yurt dışı konuları ayın sonuna doğru daha fazla gündeminizde olacak. Aşk hayatınızda nostalji günleri, eski bir aşkınız tekrar alanınıza giriyor.

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar

Sevgili Oğlaklar Temmuz’un ilk yarısında aşk hayatınızla ilgili gelişmeler gündeminizde olacak; aile ziyaretleri ve tatillerle geçecek. 13 Temmuz’da hayatınızda kaderi konuları yaşayacaksınız. Ayrılık, kayıplar, işten çıkartılmalar olası. Temmuz’un son yarısında Venüs’ün seyri ikili ilişkilerinizle ilgili güzel sonuçlar almanız olası. İş hayatınızda yeni iş birlikleri sizi sevindirebilir. Aslan burcunda gerçekleşen Yeniay, ortak gelirlerinizle ilgili ek kazanç fırsatlarını beraberinde getirecek. Aile büyüklerinizle ilgili sıkıntılar ayın sonunda yaşanabilir dikkat.

Kova ve Yükselen Kovalar

Sevgili Kovalar Temmuz’un ilk yarısında aile büyükleri ile ilgili sıkıntılar ev sorunları nüksedebilir. Seyahatlerin artacağı, iletişimin yoğunlaşacağı zamanlar. 13 Temmuz’da gerçekleşecek Dolunay’ın etkisiyle sizden gizlenen konular açığa çıkacak. Temmuz’un son yarısında Venüs’ün seyri ile sağlığınızla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Aslan burcundaki yeniay, ikili ilişkilerinizde ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi verecek. Yeni bir iş sahibi olma, yeni ortaklık tekliflerini değerlendirebilirsiniz. Ay sonu planladığınız tatillerle ilgili sorunlar çıkabilir.

Balık ve Yükselen Balıklar

Sevgili Balıklar Temmuz’un ilk yarısında kardeşlerle ilgili problemler tartışmalar yaşanabilir. Aşk hayatınızla ilgili güzel gelişmeleri yaşayabilirsiniz. 13 Temmuz’da Oğlak burcunda gerçekleşecek Dolunay hayallerinizi size verebilir. Arzu ettikleriniz gerçekleşebilir. Temmuz’un ikinci yarısında Venüs’ün etkisi, kalbi boş olanlara aşkı tattıracak. Aslan burcundaki Yeniay yeni bir gündelik akışı size vadedecek. Sağlığınıza özen göstermenizde fayda var. Ayın sonunda yönetici gezegeniniz retro hareketine başlayacak. Ağırdan alacağınız birtakım sorunların baş gösterebileceği zamanlar…

İlginizi çekebilir: Haziran ayı bizlere neler getiriyor: Haziran ayı burç yorumları

Arzum Koyuncu Astrolog & Enerji Terapisti
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu oldu ve üniversite öğrencisi olarak çalışmaya 1997 yılında başladı. Lisanslı gayri menkul ... Devam