Haziran ayı bizlere neler getiriyor: Haziran ayı burç yorumları

Haziran ayına hızlı başlıyoruz. 30 Mayıs’ta gerçekleşen İkizler burcundaki yeni ay ve Venüs’ün Boğa burcuna geçişi Haziran’ı tetikliyor, aksiyon alıyoruz. Halihazırda 3 Haziran’da Merkür’ün direkt seyre geçişiyle birlikte gökyüzünde güçlü bir pozisyon oluşuyor. Boğa burcundaki Merkür’ün direkt seyir hali ve Venüs varlığı, toprak ve su gruplarına, Boğa burcunda olumlu gezegen sahiplerine bir katkı sağlayacaktır. İkizler burcunda gerçekleşen yeni ay, Jüpiter ve Mars’ın konumu, doğum haritası ateş ve hava grubu olan kişilere ve ağırlıklı ateş ve hava gurubu olan harita sahiplerine daha büyük bir değişim enerjisi ve şans veriyor. Haziran’ın ilk haftasında dikkatimizi çeken transit Satürn’ün retrosudur. Yapılandırmak istediğimiz konulardan biraz daha uzaklaşarak daha rahatlayacağımız bir pozisyon sunacak. Uzun bir dönem retroda kalacağından, hedeflerimizi, planlarımızı doğru bir şekilde belirlememiz gerekiyor.

Haziran’ın ilk haftası Güneş ve Chiron’un olumlu etkileşimi haftayı şifalı kılıyor. Hayatınızın hangi alanlarını şifalandırmak istiyorsanız 6 Haziran 2022’de lütfen gökyüzünden akan bu şifa enerjisine odaklanın. Haziran’ın ikinci haftası aşkı yaşamak, yeni tanışmalar için olumlu bir hafta olacaktır. Kalbi boş olanlar Haziran’ın ikinci haftasında aşkı deneyimleyeceksiniz, güzel teklifler alacaksınız. 13 Haziran haftası dolunay Yay burcunda gerçekleşiyor, 30 Mayıs’ta almış olduğunuz kararların sonuçlarını deneyimleyeceksiniz. Bir tamamlanma enerjisi hakim. Sorumluluklarınızı aldığınız hukuki konular, yurt dışı konuları, eğitim konularında bazı sonuçlar deneyimleyeceksiniz. Mahkeme konularınız varsa bu hafta daha da gergin geçebilir. Gökyüzünde kandırılma, aldanma ve aldatılma enerjileri mevcut. İkili ilişkilerinizde ve ticari konularda adım atarken çok dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

23 Haziran’da Venüs, İkizler burcuna geçiş yapıyor. Bu geçiş aşk ve finansal olarak güzel fırsatları hava ve ateş gruplarının ayağına getirecek. 18 Temmuz’a kadar Venüs, arkadaş gruplarınız içerisinde aşkı, finansal destekleri size veriyor. Gökyüzünün konumuna baktığımızda, genel olarak bizi destekleyen bir gökyüzü var. 21 Haziran’da Güneş Yengeç burcuna geçiş yapıyor. Son olarak da 28 Haziran’da Neptün Retro hareketine başlayarak ayaklarımızı yere sağlam basmamıza aracı olacak.

1, 4, 6,16,18,19 ve 29 Haziran günlerini aşk ve iş fırsatları için değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Koç ve yükselen Koçlar

Sevgili Koç ve yükselen Koç’lar, Haziran’da iç sesinizi dinleyerek enerjinizi yükseltmeniz gerekiyor. Fırsatlar var, şanslar var; bunları algılayabilmek adına kendinize izin verin. Gökyüzü size, “Harekete geç” diyerek sizi destekliyor. Haziran’ın ilk haftasında finansal anlamda güzel kazançlar elde edeceksiniz. İletişim, kısa yolculuklar Haziran’ın ilk haftasından itibaren start verecek.

Haziran’ın ikinci haftasında yakın çevrenizin size vereceği desteklerle iş hayatınızda başarı elde ediyorsunuz. Yay burcunda gerçekleşen dolunayın etkisi ile yapmış olduğunuz projelerin, uluslararası projeler için atılımlarınızın, belki bir eğitimle ilgili konunun sonucunu alıyorsunuz ve bu sonuç sizi sevindirecek.

Haziran’ın son haftasına girdiğimizde aşkta ve işte başarı yaşayacaksınız. Aynı zamanda seyahatlerle birlikte Haziran ayını çok olumlu bir şekilde geçireceksiniz. Bu ay ayağınıza gelen iş fırsatlarını değerlendirerek eyleme geçme zamanıdır. Bunları gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan destek de yakın çevrenizden size geliyor. Gözlerinizi açın, size verilen gökyüzü hediyelerini alın. Kalbiniz boşsa Haziran’ın üçüncü haftasından itibaren aşkı deneyimleyeceğiniz bir sürecin içine girebilirsiniz. Keza kalbiniz doluysa sevgilinizle harika bir tatile çıkabilirsiniz. Bu ay sosyalleşeceğiniz, arkadaşlarınızla gezip dolaşacağınız, eğleneceğiniz, keyifli zamanlar geçireceğiniz bir ay olacak. Aynı zamanda sürpriz bir evlilik teklifi, bir tanışma hayatınızı değiştirebilir. Yeni bir iş teklifi almanız olası. Sizi güzellikler bekliyor.

Boğa ve yükselen Boğalar

Sevgili Boğa ve yükselen Boğa’lar, kendi burcunuzda var olan Merkür ve Venüs’ün etkisi hayat trafiğinizi hızlandıracak. Hem iş açısından hem aşk açısından güzel sonuçlar alabilirsiniz. “Emeklerimin karşılığını finansal olarak ne zaman alabilirim?” diye soruyorsanız, 13 Haziran’dan itibaren güzel bir sözleşmeye imza atıp bunun kârını iyi bir şekilde deneyimleyeceksiniz. Haziran’ın ikinci haftasında gerçekleşecek dolunay para alanınızı parlatıyor, dolayısıyla para ile ilgili konular ön planda. Ya bir miras sonucu elde edilen toplu para ya da ekstra bir masraf durumu söz konusu. Ancak Haziran’ın son haftası finansal anlamda şans ve fırsatları yeniden ayağınıza getiriyor, enerjinizin yükseldiği bir aya giriş yapıyorsunuz. Bu ay karınca misali hem çalışıp hem de sosyalleşeceğiniz bir ay olacak.

İkizler ve yükselen İkizler

Sevgili İkizler ve yükselen İkizler, Haziran ayının ilk haftasından itibaren rahat bir nefes almaya başlıyorsunuz. Mental anlamda sizi geride tutan, kısıtlayan enerjiden kurtulup “Oh be!” diyerek planlarınızı, projelerinizi 13’ünden sonra gerçekleştirmeye başlıyorsunuz.

Haziran’ın ilk haftasında nadasa yatan toprak gibisiniz, biraz kendinizi dinleyeceksiniz ve hedeflerinizi tespit edeceksiniz. Haziran’ın ikinci haftası itibarıyla yönetici gezegeninizin kendi burcunuza geçmesiyle düşük enerjiniz yükselecek ve Yay burcunda gerçekleşecek dolunayın etkisiyle bunun sonuçlarını alacaksınız. Yapmış olduğunuz planları, projeleri eyleme dökerek harekete geçeceksiniz. Çok kararlı olacağınız bir ay ve enerjiniz de çok yükseliyor. Tuttuğunuzu koparacağınız, arkada gökyüzünün desteğini alarak ilerleyeceğiniz harika bir ay var. İlerleyin ve gidin diyorum. Haziran’ın son haftasında Venüs’ün de kendi burcunuza geçişiyle artık şansı, enerjiyi olumlu anlamda kullanacaksınız, iletişimde bulunduğunuz kadınlardan destek alarak işlerinizi başarıyla tamamlayacaksınız.

Yengeç ve yükselen Yengeçler

Sevgili Yengeç ve yükselen Yengeç’ler, bu hafta, hatta bu ay kariyerinize odaklanacağınız, kendinizi iyi hissedeceğiniz bir ay. 21 Haziran’da Yengeç burcuna geçen Güneş’le birlikte finansal kazançlarınıza, ek gelir fırsatlarına daha çok odaklanacaksınız. Sevgili Yengeç ve yükselen Yengeç’ler, Haziran ayı, “Çalış!” diyerek sizi biraz yoracak. Haziran’ın ilk haftası, ticari konularda, projelerinizde sizi geriye attı. Belki kendinizi kötü hissediyordunuz, eylemsizdiniz, sağlıkla ilgili problemleriniz çıkmıştı… Haziranın 6’sından itibaren bu durum değişiyor. Haziran ayı sizin için plan ve projelerinizi faaliyete geçirdiğiniz, uzun zamandan beri toplu grup çalışmalarında alamadığınız aksiyonu almanıza katkı sağlayacak bir ay olacak. 13 Haziran’a kadar grup çalışmalarınızdaki faaliyetlerde kendinizi öne çıkaracağınız bir sürecin içine gireceksiniz. Aynı zamanda Haziran’ın ilk haftasında, plan ve projelerinizi iyice ince eleyip sık dokuyor, sonrasında harekete geçiyorsunuz.

Haziran’ın 3. haftasına doğru, 14’ündeki dolunayın etkisi sağlıkla ilgili sorunları ortaya çıkarabilir, bu yüzden günlük akışınızda birtakım sıkıntı ve problemler yaşayabilirsiniz. Aile büyüklerinizin sağlığına özen göstermelisiniz. Zihnen daha hızlı düşünmeye başlayacaksınız, daha kararlı olacağınız zamanlardasınız. İşlerinizi yoluna koyma ve şartların size sunduğu kadersel olaylar yüzünden hayatınızı yeniden yapılandırıp düzenleme zamanı. Daha iyisi için gökyüzü sizi zorlamakta. Mars’ın Koç burcundaki seyri devam ediyor ve bu seyir daha öncesinde Jüpiter ile kavuşumu yaşadı. Bu durum kariyerinizde hırslı ve kararlı olmanıza katkı sağlıyor. Bu arada iyiye ve güzele odaklanır, sağlığınıza özen gösterirseniz, enerjinizi yükselterek programlı olursanız, daha rahat bir Haziran ayı geçirebilirsiniz. Sevgili Yengeç’ler size tavsiyem, duygusal iniş çıkışlarınızı yemek yiyerek örtmektense tam tersi sorunların çözümüne odaklanın, sağlıklı beslenip kendinizi doğaya bırakın. Ayın sonuna doğru uluslararası konularda, eğitim konularında daha gerçekçi olacaksınız.

Aslan ve yükselen Aslan’lar

Sevgili Aslan ve yükselen Aslan’lar, Haziran ayı kariyerinizle ilgili güzel sonuçlar getiriyor. Haziran’ın ilk haftasını, tamamen eski projeleri değerlendirmek için planlama yaparak geçiriyorsunuz.

Haziran’ın ikinci haftasında, tatiller, gezmeler ön plana çıkıyor. Kalbiniz boşsa aşk hayatınız renklenebilir. Seyahatlerde, tatillerde önemli bir insanla tanışabilirsiniz. Çocuklarınızla, eşinizle keyifli zamanlar geçirebilir ve güzel bir tatile çıkabilirsiniz. Kariyer açısından yurt dışıyla ilgili konularda daha başarılı oluyorsunuz. Haziran ayı sizin için çok güzel.

Haziran’ın son haftasında grup çalışmalarınızdan yana alacağınız başarılar sizi sevindirecek. Kalbi boş olanlar 23 Haziran’dan itibaren güzel gelişmeler deneyimleyebilir. 29 Haziran sonrası parayla ilgili konularda daha gerçekçi, daha hedef odaklı olmanızı tavsiye ederim.

Başak ve yükselen Başak’lar

Sevgili Başak ve yükselen Başak’lar, Haziran ayı sizin için birçok sürprize gebe. Haziran’ın ilk haftasında uluslararası konular, eğitim konularına ağırlık vereceksiniz, bu konularla ilgili 23 Haziran’a kadar güzel sonuçlar elde edeceksiniz.

Haziran’ın ikinci haftasında yurt dışı ve yurt içindeki işlerden sonuç alacaksınız. Kariyerinizde güçlü bir atılım yapıyorsunuz. Aynı zamanda bu hafta ailenizden birtakım insanların rahatsızlığı ya da miras ile ilgili paylaşımlar olabilir. Bu ay kariyerinize odaklanıp maddi konularda başarı sağlayacağınız bir ay.

Terazi ve yükselen Terazi’ler

Sevgili Terazi ve yükselen Terazi’ler, Haziran ayı hızır gibi yetişen bir ay. Finansal olarak daha rahat edeceğiniz bir sürece giriyorsunuz. Uzun zamandan beri beklediğiniz ortak gelirlerden alacağınız finansal destekle ödemelerinizi rahatlıkla yapabileceksiniz. Alternatif olarak eşinizin/partnerinizin geliri artabilir, miras kanalıyla gelen ya da beklediğiniz bir kredi alımı sonuçlanabilir. Haziran’ın ilk haftası finansal konular, yapacağınız sözleşmeler, kredi ödemeleri, anlaşmalar gibi alanlar aktif.

Haziran’ın ikinci haftasında Merkür’ün İkizler seyri ve Yay burcunda gerçekleşecek olan dolunayla birlikte, ilgili kişilerle yapacağınız çalışmalar, toplu iş birlikleri, grup çalışmaları ve anlaşmalar, uluslararası konular, eğitim, sosyal projeler gibi konularda olumlu gelişmeleri deneyimleyebilirsiniz.

Haziran’ın üçüncü haftasında, 21 Haziran’da Yengeç burcuna geçen Güneş’le birlikte kariyerinizde var olan durumları artısıyla eksisiyle değerlendirme zamanı. Aşk hayatınızda, çocuklarınızla olan iletişiminizde, yatırımlarınızda ve bazı finansal konularda dengeyi oturtmalısınız. Venüs, size sürpriz tatilleri, yurt dışından alınacak güzel fırsatları müjdeliyor.

Akrep ve yükselen Akrep’ler

Sevgili Akrep ve yükselen Akrep’ler, bol sürprizli, eğlenceli, keyifli bir ay sizi bekliyor. Haziran’ın ilk haftasında Boğa burcuna geçiş yapan Venüs’ün etkisiyle aşkta ve iş hayatınızda olumlu anlamda gelişmeler elde edeceksiniz. Seyahatler yapacağınız bir ay olacak. Anlaşmalar veya bir teklif (söz, nişan, evlilik olabilir) sizi çok mutlu edebilir.

Haziran’ın ikinci haftasında finansal anlamda size destek sağlayacak bir kredi, finansal sorunlarınıza çözüm getirecek bir prim alabilirsiniz. Ekstra para kazanacağınız yeni fırsatlar ayağınıza geliyor.

Haziran ayının son haftasında, seyahat planları, uluslararası konularla ilgili çalışmalarınız artacak. Finansal anlamda ihtiyacınız olan para size geliyor. Ayın sonunda aşk hayatınıza karşı daha ciddi, gerçekçi bir tutum sergileyerek bu ayı tamamlayacaksınız.

Yay ve yükselen Yay’lar

Sevgili Yay ve yükselen Yaylar, enerjinizin yükseldiği seyahatlerle keyifleneceğiniz bir ay sizi bekliyor. Haziran’ın ilk haftasında, Mayıs’ta düşmüş enerjiniz tekrar yükselişe geçiyor. Kendinizi enerjik ve iyi hissedeceksiniz. Merkür’ün direkt seyri geçişiyle iletişim konusunda kendinizi doğru bir şekilde ifade edip anlatmanın mutluluğunu en çok yaşayan burçlardan biri olacaksınız.

Haziran’ın ikinci haftasında iş hayatınızda daha aktif görüşmeler ve karlı iş birlikleri yapacağınız bir dönemin içine giriş yapıyorsunuz. Uzun dönemli bir ilişki yaşıyorsanız keyifli zamanlar yaşayacaksınız. Kendi burcunuzda gerçekleşecek olan dolunayın etkisi, hayatınızda var olan sorunları, tıkanıklıkları ortaya çıkaracak cinsten. Bu dönem sorumluluklarınızın farkına vararak ilerlemeyi seçeceksiniz.

Haziran’ın son haftasında maddi ve manevi olarak kendinizi sorgulayarak, özel ve iş hayatınızda var olan sorunları kolaylıkla çözeceksiniz. Maddi ve manevi olarak sevineceksiniz. Ayın sonunda, yakın çevrenizle şefkatli bir şekilde ilgileneceksiniz. Bu dönem çevrenizde sorunları olan dostlarınıza, kardeşlerinize destek vererek yardımcı olacaksınız.

Oğlak ve yükselen Oğlak’lar

Sevgili Oğlak ve yükselen Oğlak’lar, güzel bir Haziran ayı geçirmeye hazır mısınız? Haziran’ın ilk haftası itibarıyla partnerinizle, varsa çocuklarınızla olan ilişkiler düzene giriyor, mutlu olacaksınız. Ayrıca yatırımlarınız varsa kazançlı çıkacaksınız. Ayın 3’ünden sonra kendinizi daha rahat ve daha güzel ifade edebileceksiniz.

Haziran’ın ikinci haftasında Yay burcunda gerçekleşecek olan dolunay, sizden saklanan gizli konuları açığa çıkaracak. Bu konular uzak akrabalarınızla ilgili miras ve hukuki konular olabilir. Bu haftadan itibaren seyahatlerinizde artış olacak. Yapacağınız yeni bir iş sözleşmesi ya da herhangi yeni bir iş başlangıcı günlük hayatınızın düzenini değiştirebilir. Haziran’ın son haftasında ikili ilişkileriniz ve iş hayatınızda var olan sorunlara ağırlık vereceksiniz.. Sorunlara çözüm odaklı yaklaşırsanız daha rahat edersiniz. 23 Haziran’dan itibaren hem bedensel hem de zihinsel olarak daha motive olacaksınız. Bu ay aşk ve finansal anlamda kazançlarınız sizi sevindirecek. Ayın sonunda kardeşleriniz ya da diğer yakın çevrenizden dostlarınızın sorunlarıyla ilgilenebilir, onlara yardım elinizi daha çok uzatabilirsiniz.

Kova ve yükselen Kova’lar

Sevgili Kova ve yükselen Kova’lar, Haziran ayı size aileyle geçirilecek güzel zamanları, keyifli vakitleri müjdeliyor. Haziran’ın ilk haftasında yuvanızda mutluluk var. Uzun zamandan beri görmediğiniz kardeşiniz, dostlarınız sizi ziyarete gelebilir. Finansal açıdan küçük bir miras sizi sevindirebilir. Ayrıca ailenizle daha güzel iletişimde bulunacaksınız.

Haziran’ın ikinci haftası, grup çalışmalarınızda öne çıkmanıza katkı sağlayacak. Uzun zamandan beri arzu ettiğiniz birtakım hedeflerinizi bu dönem gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca yeni başlayacağınız proje çalışmalarında yıldızınız parlayacak. Aşk hayatınız renkleniyor. Eğer hayatınızda birisi yoksa karşınıza yeni bir insan çıkabilir ve onunla ileriye yönelik güzel bir beraberlik kurabilirsiniz. Bir beraberliğiniz varsa sevgilinizle bu ay keyifli zamanlar geçireceksiniz. Eğer çocuklarınız varsa onlarla da iyi vakit geçireceksiniz. Evli olup çocuk sahibi olmak isteyenler bu ay müjdeli bir haber alabilirler.

Haziran’ın son haftasında günlük akışınızda var olan aksaklıklar daha fazla ön plana çıkacak. Çözüm odaklı hareket ederseniz Haziran’ın sonunu daha rahat geçireceksiniz. Sevdiklerinizle daha uyumlu, rahat ve güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Haziran ayı size tatil, mutluluk, finansal açıdan kazançlar getirecek. Ayın sonunda finansal konulara karşı bakış açınız daha gerçekçi olacak, riskli yatırımlardan kaçınacaksınız.

Balık ve yükselen Balık’lar

Sevgili Balık ve yükselen Balık’lar, sizin için keyifli ve farkındalıklı bir Haziran ayı başlıyor. Haziran ayının ilk haftasında kardeşlerinizden maddi ve manevi destek alabilirsiniz. Seyahatlerinizin arttığı, iletişiminizin yüksek olduğu zamanlardasınız. Kalbiniz boşsa bu dönem yakın çevrenizin çöpçatanlığıyla ciddi, ileriye yönelik bir ilişkiye başlamanız olası.

Haziran’ın ikinci haftasında kariyerinizdeki sorunları fark edip nasıl çözeceğinize odaklanırsanız sizin için daha kolay bir ay olacaktır. Aynı zamanda gayrimenkul ile ilgili alım-satımlar da büyük şansları beraberinde getiriyor. Evinizle ilgili uzun zamandan beri arzu ettiğiniz bir hayali gerçekleştirebilirsiniz. Bu, yaptırmak istediğiniz bir tadilat, ev değişikliği ya da evinizi yeniden dekore etmek olabilir. Hiç ummadığınız bir anda bir yazlık eviniz olabilir ve bu yazlık evde keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Haziran ayının neşesini ve kolay enerjisini deneyimlemeniz dileğiyle, hoşça kalın…

İlginizi çekebilir: Mayıs ayı bizlere neler getiriyor: Mayıs ayı burç yorumları

Arzum Koyuncu Astrolog & Enerji Terapisti
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu oldu ve üniversite öğrencisi olarak çalışmaya 1997 yılında başladı. Lisanslı gayri menkul ... Devam