Mayıs ayı bizlere neler getiriyor: Mayıs ayı burç yorumları

2022’nin kırılma noktası olan Mayıs ayına giriş yapıyoruz. Çünkü 2023 yılının tohumlarının atıldığı bir ay yaşayacağız. Bu ayda neler var? Öncelikle transitleri anlatalım… Venüs, Koç burcuna Mayıs ayının ilk haftasında geçiş yapıyor. Bu geçiş Ateş-Hava burçlarına oldukça güzel fırsatlar getiriyor. Ancak şansı doğru kullanmak, eylem odaklı olmak Mayıs ayının ilk haftasında düsturumuz olsun. Ardından 5 Mayıs’ta Güneş’in Uranüs kavuşumu saat 10:21’de gerçekleşecek. Gökyüzünden ilham alarak yaratıcılığınızı artıracak, maddi olarak halkımıza destek sağlayacak bir gökyüzü mevcut. İsteyin, dileyin, olsun. Bu hafta ikili ilişkilerimizde kendimizi daha rahat ifade ederken bedensel olarak enerjik ve kuvvetli hissedeceğiz.

Global olarak ekonomide para birimlerinde iniş ve çıkışlar olası. Aynı zamanda ülkemizin muhalefet kanalında kadın liderlerin ön plana çıkması söz konusu. Bayramın ikinci haftasına Merkür retrosu ile giriş yapıyoruz. Dolayısıyla bu hafta hem retro var hem Jüpiter’in Koç burcuna geçişi. Bu trasnitler ile birlikte 2023’ün kısa bir fragmanını Ekim’e kadar deneyimleyeceğiz. Aynı zamanda Güneş’in Kuzey ve Güney Ay düğümü ile olan etkileşimi geçmişten ders çıkararak geleceğe yönelik eylemlerimizi oluşturmamıza katkı sağlamakta.

Geleceğimizi inşa etmemiz için önemli bir süreç

10 Mayıs’ta İkizler burcunda Merkür retro hareketine başlayacak ve bu da kullandığımız elektronik araçlarda problem, randevularımızda gecikme gibi sıkıntılara yol açabilir. Haftanın olumlu etkileşimi ise Venüs ve Şiron’un gökyüzünde 15 Mayıs saat 15:12 civarındaki etkileşimi. Bu etkileşim iletişimdeki sorunlarımızı çözmemize aracı. Bu hafta eylem odaklı olalım ve geleceğimizi doğru şekilde inşa edelim. Mayıs ayının 3. haftasında Akrep burcunda gerçekleşecek bir Ay tutulması var ve bu tutulmanın etkilerini özellikle Akrep, Boğa, Aslan ve Kovalar kuvvetli bir şekilde hissedeceklerdir. Akrep tutulmasının getirmiş olduğu etkiler 19 Kasım 2021 dolaylarında birtakım konulara karar verdiyseniz onun tam karşılığını alacağınız zaman dilimlerini ifade etmekte.

Aynı zamanda 18 Mayıs’ta Mars’ın Neptün kavuşumu sabah saatlerinde gerçekleşiyor. Bu kavuşumun olumsuz etkisi, bizleri aldanma, aldatılma enerjilerine açık kılması olacak. Hiç beklemediğiniz kişilerden yana aldatılabilir, dolandırılabilirsiniz. Bugün tanışacağınız insanlara özellikle dikkat etmenizi tavsiye ederim.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı şimdiden kutlu olsun. Bize bu bayramı armağan eden başta Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarına, bu vatanı canı pahasına koruyan tüm şehitlerimize sonsuz teşekkürlerimizi borç biliriz. 19 Mayıs’ta saat 15:10’da Güneş’in olumlu etkileşimi özellikle işle ilgili zorlandığımız konularda bize destek sağlamakta, farkında olalım. Akan enerjileri alıp kabul edelim. 20 Mayıs’ta eski, kaçırmış olduğunuz fırsatların tekrar kapınıza gelmesi olası. Bu dönem gelecek olan iş başvurularını doğru değerlendirmenizi tavsiye ederim. Bu hafta aynı zamanda 21 Mayıs’ta Güneş İkizler burcuna geçiş yapıyor. Sevgili İkizler, doğum gününüz kutlu olsun, gökyüzünde yıldızınız parlasın…

Ülkemizde ve dünyada etkileri nasıl olacak?

23 Mayıs’ta Merkür Boğa burcuna retro konumda geri dönecek ve güvenle ilgili bizi sınayacak. Gerek finansal açıdan gerek ikili ilişkilerdeki güvenin sorgulanacağı ve anlaşmazlıkların daha da fazla olacağı zamanlar. Bu süreç 3 Haziran’a kadar devam edecek. Türkiye açısından baktığımızda sınırlarımızla ilgili problemler ve eski sözleşmelerin tekrar gündeme gelmesi, anlaşmazlıkların öne çıkması olası. Mayıs’ın son haftasında Mars’ın Koç burcuna geçişi ile hem dünya hem de Türkiye açısından politikada alevlenme, şiddetlenme söz konusu. Aynı zamanda haftanın Plütonik açıları oldukça dikkat çekici. 28 Mayıs’ta Venüs Boğa burcuna geçiş yapıyor, saat 17:46’da.

Venüs Boğa burcuna geçiş yaparak önümüzdeki günleri aşk ve para açısından şenlendirecek. 30 Mayıs’ta İkizler burcunda gerçekleşen Yeni Ay yeni başlangıçların, eski ilişkilerin tekrar gündeme gelmesine aracı. Mars ve Jüpiter olumsuz etkileşimi sonrasında mikro açıdan baktığımızda hiç ummadığımız bir eylemin neticesini olumsuz bir şekilde deneyimleyebiliriz. İstemeyerek yaptığımız bir eylemin zararlı sonuçları olabilir. Ayrıca global açıdan da savaşın daha şiddetleneceği bir süreç olacak maalesef.

Koç ve yükselen Koçlar

Mayıs ayı sizin için oldukça dönüştürücü özellikte. Kendi burcunuza ayın ilk haftasında geçiş yapan Venüs’ün etkisi ve ikinci haftada geçiş yapacak olan Jüpiter’in etkisi ile 2023 yılının ön gösterimini olumlu anlamda yaşayacaksınız. İki iyicilin de burcunuza yerleşmiş olması iş hayatınız ve aşk hayatınızın yanı sıra, sağlık açısından da olumlu gelişmeleri beraberinde getiriyor. Bu dönem yediklerinize dikkat! Daha fazla kilo almaya yatkınsınız. Keza ikili ilişkilerinizde de güzel bir sürece gireceksiniz. Aynı zamanda ayın ikinci haftasındaki Ay tutulması ödemeler hanenizdeki yeni bir gelişmeyi de beraberinde getiriyor. Ortak gelirlerinizde birtakım artışlar olası. Bu şekilde sorumluluklarınızın paylaşımıyla daha rahat bir süreç sizi bekliyor.

Mayıs’ın üçüncü haftasında kısa tatillere çıkabilir, işle ilgili yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Alacağınız bir elektronik eşya kariyerinize olumlu anlamda etkileşim getirecek. Mayıs’ın son haftasına giriş yaparken yönetici gezegeninizin burcunuza geçişiyle bedensel olarak kuvvetlenirken, agresyonunuz da artacak. Mayıs’ın son haftasında finansal açıdan ek gelir kapılarınız açılmakta. Bunları doğru bir şekilde değerlendirirseniz kariyerinizde güzel gelişmeleri deneyimleyeceğiniz bir aya giriş yapacaksınız.

Boğa ve yükselen Boğalar

Mayıs’ın ilk haftası Güneş tutulmalarının etkilerini olumlu şekilde deneyimleyeceksiniz. Venüs’ün Koç burcuna girmesiyle farkıdalığınızın artacak ve hayatın iyi yanlarını görmeye başlayacaksınız. Mayıs’ın ikinci haftasında Merkür retrosu ve Jüpiter’in Koç burcuna girmesi hayatınızda kaçırmış olduğunuz eski fırsatları ayağınıza getirebilir. İş hayatınızda gelişmeler yaşayacaksınız. Mayıs’ın üçüncü haftasında Ay tutulmasının etkisi ile hayatınızda haritanızın niteliğine göre emeklerinizin karşılığını almanız söz konusu. Bazı Boğalar işlerinden ayrılabilir, evlilik ya da uzun dönemli ilişkilerini bitirebilir. Mayıs’ın son haftası hayatınızda yeni ek gelir fırsatları olası. Yönetici gezegeniniz Venüs’ün burcunuza geçişi enerjinizi bedenen yükseltiyor. Ayrıca güzel iş fırsatları da sizi bekliyor.

İkizler ve yükselen İkizler

Mayıs ayını kendinizi toparlamak değerlendirebilirsiniz çünkü çok olumlu geçecek bir süreç. Mayıs’ın ilk haftasında arkadaşlarınızla gezmelere doyamayacaksınız. Kazançlı yeni iş birlikleri, teklifler ayın ilk haftasında olası. Mayıs’ın ikinci haftasında yönetici gezegeniniz Merkür’ün retro hareketi eski iş fırsatlarını ve eski aşkları gündeme getirebilir. Mayıs’ın üçüncü haftası Akrep burcundaki tutulmanın etkilerini hayatınızda kuvvetli şekilde yaşayacaksınız. Aynı zamanda çalışma hayatınızdaki yeni düzen ve sağlıkla ilgili gelişmeler hayatınızda yeni bir dönemi başlatacak. Mayıs’ın son haftasında kendi burcunuzda gerçekleşecek olan yeni ayın etkisi yeni iş fırsatlarını, ek gelir kaynaklarını ayaklarınıza seriyor. Ayrıca bu ay burcunuzdaki Güneş’in seyri ışığınızı artıracak ve enerjinizi yükseltecek. Kendinizden emin olun ve bu ayı hayatınızı tekrar gözden geçirip yarım kalmış işlerinizi tamamlamak için bir fırsat olarak değerlendirin.

Yengeç ve yükselen Yengeçler

Mayıs ayı size başarı ve mutluluğu getiriyor. Acaba unutamadığınız eski sevgiliniz mi dönüyor, yoksa yaptığınız yatırımlardan kazançlı mı çıkıyorsunuz? Bunların hepsini yaşamanız mümkün. Ayın ilk haftasında kariyerinizde parlayacaksınız. Mayıs’ın ikinci haftasında şansınız iyice artacak. Dolayısıyla ayağınıza gelen fırsatları değerlendirin derim. Merkür retrosu eski işleri ve aşkları kafanıza kakacak, sıkılabilirsiniz. Ancak ana odaklanın ve yapmanız gerekenleri yapın. Eylemleriniz size olumlu sonuçlar getirecek. Akrep burcundaki Ay tutulması özellikle size iyi gelecek sonuçlara vesile, sevineceksiniz. Mayıs’ın son haftasında mental anlamdaki hesaplaşmalarınız bitiyor ve hayallerinize doğru ilerliyorsunuz. Evlilik teklifi, çocuk müjdesi, iş birliklerinizden alacağınız sonuçlar sizi bu ay sevindirecek.

Aslan ve yükselen Aslanlar

Mayıs ayı hem enerjinizi yükseltiyor hem de aşkınızı tazelemenizi sağlıyor. Ayın ilk haftası Güneş tutulmasının etkilerini kariyerinizde deneyimlerken eski arkadaşlarınızla buluşarak hasret gidermeniz mümkün. Çocuklarınızla daha fazla ilgilenebilirsiniz. Ayın üçüncü haftasında aile büyüklerinizle ilgili ani çıkan sorunların başınızı ağrıtması olası. Miras konularındaki anlaşmazlıkların artık sona ereceğini müjdeleyebilirim. Mayıs’ın son haftasını ise gayet keyifli geçireceksiniz. Dostlarınızla eğlenceli, keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Aynı zamanda bu dönem gerçekleştireceğiniz iş birlikleri ve grup çalışmaları size katkı sağlayacak.

Başak ve yükselen Başaklar

Mayıs ayı sizi sekteye uğratacak. Ancak gökyüzünün desteği sizi feraha çıkartacak. Mayıs’ın ilk haftası ödemeleriniz, kredi borçlarınız ön plana çıkabilir. Haritanızın niteliğine göre ödemelerinizi daha kolay gerçekleştirmeniz de olası. Mayıs’ın ikinci haftasında yönetici gezegeniniz retroya giriş yapacak. Dolayısıyla iletişimle ilgili konular size sorun çıkartabilir. Ancak bu hafta itibarıyla büyük bir şans önümüzdeki Ekim ayına kadar size güzel bir miras, iyi bir müşteri getirebilir. Bu zamanı iyi değerlendirin. Mayıs’ın üçüncü haftasında gerçekleşecek Ay tutulması size katkı sağlayacak. Yakın çevrenizden alacağınız mutlu haberlere sevinirken yapacağınız kısa tatiller de size iyi gelecek. Mayıs’ın son haftasında kariyerinizle ilgili yeni başlangıçların, kaçırdığınız iş tekliflerinin tekrardan ayağınıza gelmesi olası.

Terazi ve yükselen Teraziler

Mayıs ayının size katkısı çok güzel olacak. Mayısın ilk haftası ikili ilişkilerinizde iyileşmeler ve güzel gelişmeler geliyor. Ayın ikinci haftasındaki Merkür retrosu ödemelerinizi toparlamanıza, gelir ve giderlerinizi yeniden düzenlemenize aracı. Ayrıca büyük bir şansın etkisiyle yapacağınız iş birlikleri size güzel sonuçlar verecek. Mayıs’ın üçüncü haftasındaki tutulma ile aile büyüklerinizin finansal durumuyla ilgili büyük bir olay yaşamanız olası. Ani mal satışı, finansal alanda borçlanma gibi durumlara maruz kalmanız söz konusu. Mayıs’ın son haftasında sosyal medya ya da yurt dışı konularında yeni atılımlara ya da daha önceden yarım kalmış eğitim gibi konulara ağırlık verebilirsiniz. Son olarak para hanenize güzel bir katkı sağlayacak. Sürpriz kazanç ve yolculuklar bu ay sizi bekliyor.

Akrep ve yükselen Akrepler

Hayatınıza damga vuracak cinsten bir Mayıs ayına hazır mısınız? Mayıs ayı ile birlikte sağlık sorunlarınız tamamen bitiyor. Dolayısıyla kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Ayrıca Mayıs’ın ikinci haftasından itibaren aile büyüklerinizle birlikte kısa bir dönem de olsa onların sağlık sorunlarından ötürü birlikte yaşama kararı alabilirsiniz. Evli olmayan Akreplere evlilik teklifi gelebilir. Eski sevgili, eski iş teklifleri bu dönem yeniden gündeme gelecek. Aşkı seven tutkulu Akrepler, ay sonunda arzu ettiğiniz ilişkiyi yaşamanız olası. Kalbi boş olanların kalbi dolabilir. Ayrıca ortak gelirlerde artışlar da olası. Güzel bir ay sizi bekliyor: Aşkla ve parayla dolu dolu geçecek, haberiniz olsun.

Yay ve yükselen Yaylar

Mayıs ayı size aradığınız aşkı getiriyor. “O kedi buraya gelecek” dediğiniz adam size bu ayın ikinci haftası dönüş yapabilir! Sürprizlere gebe bir ay yaşayacaksınız. Mental anlamda yaşanmışlıklar farkındalığınızı ve hayata karşı seçimlerinizi değiştirecek. Daha sağlıklı, daha mutlu bir birey olmanız mümkün. Ayın sonunda iş hayatınızda yapacağınız yenilikler, projeler, iş başlangıçları sizi mutlu edecek. Bu ay kimi Yay burçları evlilik teklifi alarak mutluluktan ayakları yerden kesilecek. Mutluluğun kıymetini bilin, drama queen değil, bol bol şükür duyan biri olun…

Oğlak ve yükselen Oğlaklar

Zodyak’ın en kararlı, dik kafalı, dediğim dedik burcu olan değerli Oğlaklar uzun zamandan beri yorgun ve yoğunsunuz. Ancak artık şans yüzünüze gülüyor. Uzun zamandan beri zorlandığınız tüm konularda zaman lehinize akacak. Bekarsanız güzel bir kısmet, evliyseniz çocuk kararı, ev almak istiyorsanız ev alacağınız bir döneme giriş yapacaksınız. İş beklentisi içinde olanlar, hazırlanın. Bol kazançlı işler ayağınıza gelirken fazla ince eleyip sık dokumayın, işi kabul edin derim.

Kova ve yükselen Kovalar

Zodyak’ın aklı fezada olan deha burçları Kovalar, şu sabit fikirliliğinizi kırın ve kendinizi yeni ortamlara atın. Artık zamanı geldi. Mayıs ayının ilk haftasından itibaren seyahatleriniz artacak. Yakınlarınızı ziyaret edebilir, kardeşlerinizle görüşebilirsiniz. Mayıs’ın ikinci haftasından itibaren eski aşkınızın kalbinizi tekrar çalması olası. Sosyal ortamlarda rastlaşıp tekrar iletişime başlayabilirsiniz. Yalnız bu sefer hemen karar vermeyin. Bırakın biraz size olan aşkını ispatlasın. Zira havadaki transitler selam verdiğiniz için sizi borçlu çıkaracak cinsten. Dolayısıyla ona göre ilişki boyutunuzu belirleyin. Bu hafta oldukça güzel iş fırsatları ayağınıza geliyor. Peki, siz bunu almaya, kabul etmeye hazır mısınız? Onu, bunu düşüneyim derken açıkta kalmayın, fırsatları değerlendirin derim.

Mayısın üçüncü haftasındaki Akrep tutulması yeni bir iş fırsatı sunarken şimdiki işinize elveda diyebilirsiniz. Ancak unutmayın ki emeklerinizin karşılığını en güzel şekilde ayın sonuna doğru alacaksınız. Mayıs’ın son haftası, kalbiniz boşsa size yeni bir sevgiliyi, dolu ise partnerinizle keyifli zamanları, çocuklarınız varsa mutlu bir iletişimi getirmekte. Kısacası değişim size iyi gelecek. Aynı zamanda yeni iş tekliflerini ayın sonuna doğru değerlendirirken evinize daha çok özen gösterecek, yaşam alanınızdaki küçük dekorasyon değişiklikleriyle enerjinizi tazeleyeceksiniz.

Balık ve yükselen Balıklar

Mayıs ayı size bolluk ve bereketi beraberinde getirmekte. Ummadığınız kazançlar, fırsatlar ayağınıza geliyor. Dolayısıyla zaman başkalarını değil, kendinizi düşünme zamanı. Mayıs’ın üçüncü haftasındaki tutulmanın etkisiyle üzerinde çalıştığınız uluslararası konularda güzel kazançlar elde etmeniz olası. Aynı zamanda eğitimle ilgili konularda başarılar sizi sevindirecek. Ayın son haftası evinizle ilgili bir karar alabilirsiniz. Yeni bir ev alma gibi konular gündeminizde olurken mirasla ilgili kardeşlerinizle anlaşarak bir mülk edinmeniz söz konusu. Bol sürprizli, bol kazançlı bir ay. Gökyüzü sizi destekliyor.

Mayıs ayında gökyüzünün tüm güzel enerjilerini yaşamanız dileğiyle!

YouTube kanalıma abone olmayı, beğenmeyi ve yorum bırakmayı da unutmayın. 

Sosyal medya hesaplarımı takipte kalın:
Instagram için @arzumkoyuncu
Twitter için  ArzumKoyuncu4

İlginizi çekebilir: 1 Nisan Koç Yeniayı burçları nasıl etkileyecek?

Arzum Koyuncu Astrolog & Enerji Terapisti
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu oldu ve üniversite öğrencisi olarak çalışmaya 1997 yılında başladı. Lisanslı gayri menkul ... Devam