1 Nisan Koç Yeniayı burçları nasıl etkileyecek?

1 Nisan Cuma günü, saat 09:14 sabah saatlerinde Koç burcunda yeni ay gerçekleşecek. Bu yeni ay bize şifa verecek, farkındalığımızı artıracak ve herkesin kendini daha ön plana koyacağı zamanları getirecek. Mc noktasına baktığımızda an haritasının tepe noktasında Jüpiter ve Neptün’ün Balık burcundaki kavuşumu manevi olarak enerjimizi yükseltecek. An haritasında İkizler burcu yükselmekte ve yönetici gezegeni olan Ay ile kavuşumda.

Bu dönem farkında olmadan hızlı hareket edip, hızlı konuşacağız, hızlı davranacağız. Kimilerine katkı olurken kimilerini de zorlayabileceğimiz bir süreç. Yanlış anlaşılmalara açık bir zaman. Haritanızın niteliğine göre olumlu ya da olumsuz birtakım süreçlerden geçmeniz muhtemel. Yalnız yepyeni bir dönem ve yeni bir sayfa açılmakta. Bu sayfa daha çok Koç, Aslan, Yay, İkizler, Kova, Terazi burçlarına iyi gelecek, şifalayacak, derleyip toplayacak. Üzerinizdeki toprağı tamamen silkeleyip yeni başlangıçlara imza atacaksınız.

Kadersel olarak etkilenecek burçlar Koç, Terazi, Yengeç ve Oğlak burçları. Zira İkizler, Balık, Yay ve Başak burçlarının ilk haftalarında doğanlar sizler için iyi bir yeni dönem başlıyor.

Türkiye açısından baktığımızda baharı tam olarak hissedemesek de uzun süren yağışların bereketini hissedeceğiz. Sel, su baskını gibi doğal afetlere tanık olmamız da olası. Ayrıca Montrö sözleşmesinin ülkemizin haklarını nasıl koruduğu ve sınırlarımızla ilgili konular tekrar gündeme gelecektir. Yurt dışı ve komşu ülkelerimizle alakalı anlaşmalar ve yaptırımların da bu dönem gündeme gelmesi söz konusu. Ekonomik olarak yeni alınan kararların enflasyona yansıması halkın isyan ve çıkışlarına gebe olabilir.

Global olarak bakarsak Ukrayna’nın tepe noktasına gelen Koç yeni ayı ülkenin daha ön plana çıkmasına aracı olacak. Burada gerçekleşen savaşın gerçek yüzünü daha çok ortaya çıkaracak. İlerleyen süreçte önümüzdeki yeni ayın bitimine doğru, yani iki hafta sonra bir ateşkes de gündeme gelebilir.

Burçlara etkisine bakarsak…

Koç ve yükselen Koçlar

Kendi burcunuzda gerçekleşen yeni ayın etkisi hayatınızda yepyeni bir sayfa açmanıza aracı olacak. Aynı zamanda bilinçaltınızda yapmış olduğunuz deneyimlerden çıkarımlar ve meditasyon çalışmaları size büyük bir katkı sağlıyor. Belki bir mentorla çalışıp destek aldınız ya da bir hayır yaptınız. Bunlar sizin kuramsal anlamda büyük bir sıçrama yapmanıza aracı olmuş. Netice itibarıyla güzel bir sürecin mental anlamda başındasınız. Bununla birlikte kolektif yaptığınız işler konusunda zorlanma ve aksiliklerden geçmiş olabilirsiniz. Yalnız bu süreç artık tatlıya bağlanacak ve daha iyi bir sonuç alacaksınız. Yaptığınız iş birliklerinden yeni projeler doğması söz konusu. Genel anlamda bu yeni ay sizi derleyip toplayacak, şifalayacak yeni bir sürecin startnı vermenize katkı sağlayacak. Özetle değişim ve dönüşüm sizin hayrınıza olacak.

Boğa ve yükselen Boğalar

Koç burcunda gerçekleşen yeni ay artık yeni bir sürecin eşiğinde olmanızı fark etmenize katkı sağlayacak. Yaşamış olduğunuz sağlık problemi ya da üzücü bir olayın çıkarımını yaparak yeni bir sayfa açmanız gerektiğini idrak edeceksiniz. Özellikle hiç ummadığınız bir zamanda kolektif çalışmalarınızdan alacağınız başarı sizi çok mutlu edecek. Ayrıca kariyerinizle ilgili yeni fikirler ve mücadeleler içerisindesiniz. Yeni fırsatları kolluyorsunuz hatta. Bununla birlikte bu dönem üstlerinizle daha iyi iletişimde olmanızı tavsiye ederim.

İkizler ve yükselen İkizler

Size iyi gelecek bir yeni ay deneyimleyeceksiniz. Bu yeni ay sosyal çevreniz, iş birliklerinden alacağınız destekler doğrultusunda sizi kadersel anlamda güzel sonuçlara taşıyacak. Kariyerinizle ilgili sürpriz gelişmeleri ve arzu ettiğiniz sonuçları alacağınız bir süreç içerisindesiniz. Dikkat edilmesi gereken husus ise sizden bağımsız şekilde gelişen sosyal medya ve yurt dışı konularında deneyimlediğiniz problemleri akışa bırakmanızdır. Bu konuların üzerinde fazla durmadan ilerlerseniz sizin için daha güzel bir zaman olacak.

Yengeç ve yükselen Yengeçler

Koç yeni ayı kariyer evinizde yepyeni bir başlangıcı, şifalamayı ve müjdeyi veriyor. Bir erkek ya da kadının desteğini alarak yeni bir pozisyon almanız söz konusu. Bu yeni pozisyon aracılığı ile ilerleyen dönemde seyahatlerin karşınıza çıkması olası. Aynı zamanda yurt dışı ile ilgili sürpriz gelişmeler ve bu gelişmelerin sonrasında alacağınız güzel sonuçlar muhtemel. Ödemeler alanınızda artı-eksi durumunuza, ortak gelirlerinizdeki uyumsuzluklara dikkat etmelisiniz. İyi olan tarafa odaklanıp gelir ve gider dengenizi kurmaya özen gösterirseniz güzel bir yeni ay sizi beklemekte.

Aslan ve yükselen Aslanlar

Koç burcunda gerçekleşen yeni ayın etkisi size yurt dışı ile alakalı yeni fırsatları ve başlangıçları getiriyor. Bu bir eğitim ya da uzun bir seyahat olabilir. Bunun neticesinde ödemeler alanınızın, miras ve mahkeme konularının olumlu anlamda size katkı sağlayacak şekilde sonuçlanacağını görmeniz olası. İş teklifi alıp yurt dışına yerleşmeniz, buradan güzel gerliler sağlamanız söz konusu. Ancak ikili ilişkilerinizde problem yaratabilir bu teklif ve maddi kuvvet imkanları. Dolayısıyla bu gelişmeleri yaşarken bu konulara da dikkat etmenizde fayda var. Sizin için olumlu, güzel bir süreç. Sağlığınıza özen göstermenizi tavsiye ederim.

Başak ve yükselen Başaklar

Koç burcunda gerçekleşen yeni ay ödemeler alanınızı parlatıyor. Dolayısıyla uzun zamandır beklediğiniz ek gelir, kredi cevabı konularının gerçekleşmesi mümkün. Aile ve eşinizden gelecek bir artı gelir ya da uzun zamandır alamadığınız bir alacak ödemesi olması olası. Aynı zamanda yeni iş teklifleri, işbirlikleri, imza atma gündeme gelebilir. Mutlu olacağınız bir süreç içerisindesiniz. Ayrıca sağlıkla ilgili problemler bu dönem muhtemel. Siz ya da evcil hayvanlarınızın sağlık problemleri ile ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Dolayısıyla bu dönem sağlığınıza özen göstermenizi önemle tavsiye ediyorum.

Terazi ve yükselen Teraziler

Koç burcunda gerçekleşen yeni ayın etkisi ikili ilişkilerinize ve iş birliklerinize katkı sağlayacak. Güzel gelişmelere gebe bir zamandasınız. Bu dönem sağlık ile ilgili problemleriniz varsa hepsinin sonlanacağı ve şifalandığınız bir sürecin de arifesindesiniz. Aynı zamanda varsa çocuklarınız ile ya da aşk hayatınızla ilgili tartışma ve yanlış anlaşılmalar söz konusu. Dikkat etmekte fayda var. Ev, yuva, aile büyüklerinin sağlığı konusunda birtakım sorunların gündeme gelmesi olası. Genel olarak baktığımızda sizi destekleyen bir yeni ay sizi bekliyor.

Akrep ve yükselen Akrepler

Koç burcunda gerçekleşen yeni ayın etkisi hayatınızda sağlıkla ilgili olan alanda yeni bir süreci beraberinde getiriyor. Eskiyi bırakıp yeni bir düzene geçmeniz söz konusu. Belki uzun zamandan beri kendinizi ihmal ettiğiniz. Yeni bir hayat düzeni ya da beslenme şekline geçmeniz, spora başlamanız gündemde olacak. Daha sağlıklı bir hayata geçiş yapacaksınız. Keza uzun zamandır aşk hayatınızda arzu ettiğiniz mutluluk ve aşkı deneyimlediğiniz bir süreçtesiniz. Sevineceğiniz, keyifleneceğiniz zamanlar. Aile ve ev ilişkilerinizde tartışma ve aksiliklerin olması muhtemel bir dönem ayrıca. Ev işinde yaşanabilecek kazalara dikkat etmenizi öneririm. Kardeşleriniz ve yakın çevrenizle ilgilenmeniz, onlara destek olmanız gereken bir süreç.

Yay ve yükselen Yaylar

Koç burcunda gerçekleşen yeni ayın etkisi size keyifli zamanları, eğlenceyi ve aşkı getiriyor. Güzel bir yeni ay, sizi mutlu edecek. Aynı zamanda 4. evinizdeki olumlu kavuşumlar hanenize mutluluğu, huzuru, bolluk ve bereketi getirecektir. Sürpriz şekilde ev sahibi olmanız olası. Aynı zamanda uzun zamandır arzu ettiğiniz sürpriz teklifi de almanız muhtemel. Yakın arkadaşlarınız ile olan ilişkilerinize özen göstermekte fayda var. Yanlış anlaşılmalara ve tartışmalara açık bir zaman dilimindesiniz. Finansal anlamda gelir ve giderlerinizi kontrol ederseniz Nisan ayının bu 15 günlük sürecini daha kolaylıkla atlatabilirsiniz. Sizin için güzel bir yeni ay.

Oğlak ve yükselen Oğlaklar

Koç burcunda gerçekleşen yeni ay aile büyüklerinizin sağlık sorunlarını ortaya çıkarabilir. Ev ile ilgili birtakım konular, taşınma, kirada gecikme gibi konular yaşamanız olası. Aynı zamanda iş hayatınızda güzel gelişmeler ve destekler de almanız mümkün olan bir süreç var. Kısa seyahatler söz konusu. Kariyerinizde yükselme zamanları. Finansal açıdan dikkat etmeniz gereken bir zaman dilimi. Ani çıkan masrafların sizleri zorlaması olası. Değişim ve dönüşümün eşiğindesiniz. Dolayısıyla bu dönem sizin için her ne kadar dışarıdan kolay anlaşılmasa dahi zor bir dönem. Fakat sabır ve dirayet ile üstesinden geleceksiniz.

Kova ve yükselen Kovalar

Koç burcunda gerçekleşen yeni ay yakın çevreniz ve kardeşlerle ilgili güzel gelişmeleri, kısa tatilleri müjdeliyor. Dolayısıyla sürpriz gelişmeler, ek gelir fırsatları gibi konuların hayatınıza girmesi söz konusu. Çok güzel bir iş teklifi almanız ve maaş konusunda memnun olmanız muhtemel. Sürprizli, kazançlı bir süreci müjdeleyen bir yeni ay var sizler için. Ayrıca sağlığınıza da daha özen göstermeniz gereken bir süreç. Hiç beklemediğiniz bir zamanda ani rahatsızlıklar ya da kazalar yaşamanız mümkün. Bununla birlikte mental olarak kendinizi zorladığınız bir zamandasınız. Deneyimlediklerinizden bir sonuç çıkarmanızı ve her şeyin olumlu tarafına odaklanmanızı öneririm.

Balık ve yükselen Balıklar

Koç burcunda gerçekleşen yeni ayın etkisi yeni finansal fırsatları ve kazançları beraberinde getirecek. Özellikle yakın çevreniz ve aile büyüklerinizin de desteğini alarak yeni bir işe başlamanız ya da iş kurmanız olası. Bu dönem kilo almaya meyillisiniz, dikkat. Çok şanslı bir dönemin arifesindesiniz. Şans size adeta göz kırpıyor. Bu şansı doğru şekilde kullanarak ayağınıza gelen fırsatları tepmeden ilerlemenizi tavsiye ederim. Aynı zamanda mental olarak kendinize çok fazla yüklenmeden her şeyin iyi ve güzeline odaklanmanızı öneriyorum. Arkadaşlıklarınızı tekrar gözden geçireceğiniz bir dönem. Size katkı sağlamayan arkadaşlıklarınızı bu süreçte bitirmeniz söz konusu.

Yeni ayın bolluk ve bereketini doya doya yaşamanız dileğiyle…

YouTube kanalıma abone olmayı, beğenmeyi ve yorum bırakmayı da unutmayın. 

Sosyal medya hesaplarımı takipte kalın:
Instagram için @arzumkoyuncu
Twitter için  ArzumKoyuncu4

İlginizi çekebilir: Mart ayında dünyayı ve burçları neler bekliyor?

Arzum Koyuncu Astrolog & Enerji Terapisti
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu oldu ve üniversite öğrencisi olarak çalışmaya 1997 yılında başladı. Lisanslı gayri menkul ... Devam