Acro Yoga ile ilgili bilmeniz gerekenler ve yeni başlayanlar için 5 basit Acro Yoga pozu

Acro Yoga, Yunanca ‘yüksekte, kaldırılmış’ anlamına gelen acro ile Sanskritçe ‘katılmak, birleşmek’ anlamına gelen yoga kelimelerinden oluşuyor. 2004 yılında kuvvet arttırmak için yeni hareketler arayışına giren Jason Nemer ile Jenny Sauer-Klein tarafından yaratılan bu yoga türü, çift olarak yapılıyor. Aşağıda merak edenler için Acro Yoga ile ilgili bilgilere ve yeni başlayanlar için de 5 kolay Acro Yoga pozunun gösterildiği bir videoya yer veriyoruz:

  • Acro Yoga; yoga, akrobasi ve şifa sanatlarının birleşiminden oluşur

Acro Yoga; yoganın bilgeliğiyle, akrobasinin dinamik gücü ve şifa sanatlarının nezaketini birleştirir. Bu 3 şeyin birleşimi ise güven, neşe ve birlik duygularını güçlendirir.

İlginizi çekebilir: Acro Yoga ile ruhların buluşması

Acro Yoga

  • Acro Yoga herkes içindir

Acro Yoga yapmak için akrobat olmanıza gerek yok. Başınızın üstünde duramıyor ya da oturduğunuz yerden ayaklarınıza dokunamıyor olabilirsiniz. Ancak bunların hiçbiri mühim değil. Sadece hevesli bir yogi olmanız yeterli; çünkü gereken pratiği yaptıkça, hareketleri nasıl yapacağınızı zaten öğreneceksiniz.

  • Beden fark etmiyor

Daha yapılı olanların altta, daha zayıf olanların üstte olduğunu düşünebilirsiniz, ancak durum öyle değil. Çünkü Acro Yoga’da önemli olan güçten ziyade tekniktir.

  • Güven duymak ve kazanmak

Acro Yoga, büyük bir güvenli alandan çıkış örneğidir. Buradaki hareketleri tam anlamıyla yapabilmek için öncelikle önyargılarınızı kırmalı, ardından da partnerinize güvenmeyi öğrenmelisiniz. Ki bu aynı zamanda onun da güvenini kazanmanız anlamına gelir.

İlginizi çekebilir: Gebelikta Acro Yoga yapmak bebeklerin daha dengeli olmasını sağlıyor

  • Bilmek için yaşamanız gerekir

Son olarak; Acro Yoga’nın terapatik etkilerinden faydalanabilmenin ve onu tam olarak anlayabilmenin tek yolu onu deneyimlemekten geçiyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi, herkes Acro Yoga yapabilir. Doğru teknikleri öğrendikçe gereken hareketleri rahatlıkla yapabileceğinize emin olun ve kendinizi bu güzel deneyimi yaşamaktan alıkoymayın.

5 Beautiful & Easy AcroYoga Poses

Kaynak:

acroyoga.org

mindbodygreen.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!