Academia Del Tango İstanbul: İstanbul’dan Dünya’ya sınır tanımaz başarı öyküsü

Güneşin sıcacık bir akşamda henüz battığı keyifli mi keyifli bir Perşembe hayal edin. Beyoğlunun bitmeyen enerjisi içinize dolmuş, kulağınıza yol boyunca dokunan tınılar adeta mekânlara davet eder. Bir ses farklıdır, o müzik öyledir ki hemen size geçmişinizi, bugününüzü, kadınlığınızı ve hatta centilmenliğinizi hatırlatıverir. Sesi takip edersiniz, karşınıza merdivenler çıkar, basamakları tek tek çıktıkça müzik daha da yükselir ve içinizi kıpır kıpır olur. Son dönemeçte karanlığı mumlar aydınlatır ve karşınıza güler yüzü ile sizi karşılayan bir grup çıkar. İçeri girersiniz, aydınlatma, perdeler, müzik ve kendinizi yepyeni bir maceraya bırakıverirsiniz. İşte ayaklarınıza hükmeden kalbiniz, sizi Academia Del Tango İstanbul’ un müdavimi olmaktan kaçamayacağınız Arjantin Tango dans gecesine (milongasına) ‘’ilk kez’’ getirmiştir.

Academia Del Tango İstanbul: İstanbul’dan Dünya’ya Sınırtanımaz Başarı Öyküsü
Tango, bir çok duyguyu bir arada barındırır

Academia Del Tango İstanbul, bugün ülkemizde en çok bilinen ve en popüler Arjantin Tango okullarından biridir. Bu başarıdaki en büyük rol bir Arjantin Tango tutkunu olan, ülkemizde olduğu kadar çalışmaları ve performansları ile dünya genelinde Arjantin Tango camiasi tarafından da en çok tanınan Türk dansçılar arasında yer alan ve Academia Del Tango İstanbul kurucu eğitmeni Utku Küley’e ait.

Acedemia Del Tango İstanbul: İstanbul’dan Dünya’ya Sınırtanımaz Başarı Öyküsü
Academia Del Tango İstanbul kurucu eğitmeni Utku Küley

Halen tüm dünyada en çok takip edilen Arjantin Tango festivallerinden birini organize eden ve birçok ünlü Arjantinli Tango eğitmeninin ilk kez Türk dansçılar ile buluşmasını sağlayan sevgili Utku Küley ve Academia Del Tango İstanbul ailesi, İstanbul’dan Arjantin’e, Arjantin’den tüm dünyaya açılan, bu ‘’sınırtanımaz’’ girişim ve başarı öyküsünü bu yıl 2016’ nın açıklanmış ‘’en uzun sürecek’’ Tango maraton ve festivalini 31 Aralık – 10 Ocak 2016 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirerek taçlandıracak.

Acedemia Del Tango İstanbul: İstanbul’dan Dünya’ya Sınırtanımaz Başarı Öyküsü
2016’ nın açıklanmış ‘’en uzun sürecek’’ Tango maraton ve festivali

Siz de yepyeni bir hobi edinmek istiyorsanız veya halen tangonun vazgeçilmez dünyasına adım atmadıysanız, Academia Del Tango İstanbul siz değerli dans severleri İstiklal Caddesi üzerindeki sıcacık stüdyosunda bekliyor. Sakın kaçırmayın.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

İsmi gibi dinamik ve capcanlı bir dans: Jive tutkusuna hazır mısınız?

Modernizm ve dansın tek solukta birleşmesi: Modern Dans

Küba havası yanı başınızda: Mambo dansı hakkında bilmedikleriniz

Pınar Özeken (Ulus)
2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü ile Kimya bölümlerini bitirdi. Aynı üniversitede Biyomedikal Mühendisliği ve İspanya Pompeu Fabra üniversitesinde master derecelerini ... Devam