8 Nisan 2024 Güneş Tutulması: Kovalar ve yükselen Kovalar

Yeni eğitimler alabilir, yeni eğitimler verebilir, aynı zamanda yayın, reklam, pazarlama anlamında oldukça önemli başlangıçlar yapabilirsiniz. Ticari konularda oldukça aktif olduğunuz ve zihninizin çok hızlı olduğu bir dönem. Aklınızda yeni fikirler, yeni projeler, yeni bir şeyleri başlatma istekleri oluşacak. Kişisel gelişiminiz Koç burcundaki güneş tutulması ile çok önem kazanacak. Merkür, Balık burcunda retro pozisyonunda olacağından, acele karar vermemeli ve önemli işlerinizi 27 Nisan Merkür retro bitimine bırakmalısınız. Merkür, Balık burcunda ve retro olması dağınık bir düşünce verebilir, o nedenle net olamayabilirsiniz. Daha sağlıklı bir yapı oluşturmak adına bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederim.

Kardeşler ve yakın çevre

Akrabalar ve yakın gördüğünüz herkes anlamında eskiden kalan mevzular, konular olabilir, burada bazı durumları değerlendirmeniz söz konusu. Bir tamamlanma, görmezden gelinenlerin gündeme gelmesi gibi durumlar olabilir. Teknolojik aletleriniz ve buradaki aksaklıklar meydana gelebilir. Araç alımı ya da satımı, otomobiliniz varsa örneğin burada arıza çıkması gibi durumlar gündeminize gelebilir. Yine araç alımı-satımı vs. konularda Merkür’ün düz hareketine geçtiği zamanı, yani 27 Nisan sonrasını tercih etmenizde yarar var.

Finans durumlar

Kendi finansal geliriniz konusunda sorumluluklar almalısınız. Zaman zaman zorlandığınızı hissetseniz de var gücünüzle mücadeleye devam etmelisiniz. Satürn ve etkileşimleri kendi öz değeriniz konusunda eksiklik hissi verebilir size bu dönemde, ancak bu kalıcı bir durum değil. Burada kendi maddi kaynaklarınız ve sizin özdeğeriniz konusunda önemli bir öğrenim süreci var. Güneş tutulması etkisi sona erdiğinde kalıcı güçlenme ve ödülünüz sizi bekliyor olacak.

Nisan ayı önemli!

Merkür retro pozisyonunda olacağı için iletişimde yanlış anlaşılmalar olabilir, eskiden kalan projeleri tamamlamak gerekebilir. Birtakım düzeltilmesi gereken konulara, evraksal işlemlerinize dikkat! Tekrar tekrar gözden geçirmelisiniz. Yakın çevreniz, sosyal çevreniz, kardeşleriniz, akrabalarınız konusunda iletişim sorunları olacağından, doğru dinlediğinizden, doğru düşündüğünüzden emin olmalı, aktarım konusunda daha özenli olmalısınız ve süreci en iyi şekilde yönetmelisiniz. Önemli işlerinizi 27 Nisan retro bitimine ertelemenizde fayda var.

Genel olarak

6 ay etkili olacak olan Koç burcu güneş tutulması, sizin iletişim trafiğinizi gündeminize getiriyor. Kısa seyahat gündemleriniz oldukça aktif, her türlü iletişiminiz, konuşmanız, dinlemeniz önem kazanacak. Konuşmadaki incelikler, doğru iletişim şeklini benimseme, burada çok önemli olacak. Anlayarak konuşmalı, dinlemeli, düşünerek ve gerekirse tekrar tekrar düşünerek konuşmalısınız. Kovalar ve yükselen kovalar, Koç burcu güneş tutulmasının size güzellikler getirmesini diliyorum. Sevgilerimle…

Güneş tutulmasının diğer burçlara olan etkisini okumak için tıklayın.

Pınar Özbek Astrolog
Merhaba Ben Pınar, 1984 İstanbul doğumluyum. Özel bir şirkette, özel tasarım pırlanta ve mücevherat üzerine uzun yıllar yöneticilik yaptım. Çocukluğumda kitap okumayı delicesine sevişim, ... Devam