8 Nisan 2024 Güneş Tutulması: Başaklar ve yükselen Başaklar

Kredi çekme, banka işleri, alacak-verecek, ödemeler, kendi paranız, eşinizin parası, ortaklıkların parası, partnerinizin parası, ortak gelir ile alakalı gündemleriniz, miras, nafaka, sigorta gibi durumlar söz konusu. 8. ev, kriz yönetimi gerektiren bir ev olduğu için burada zihniniz oldukça yoğun olabilir. Konfor odaklı olmak yerine kriz yönetimini iyi yapmanız gerekebilir bu süreçte. Öğrenmeniz gereken, ortak gelire dayalı tüm konularda derin bilgi sahibi olmalı ve burada oluşabilecek krizleri yönetmelisiniz. Akabinde ruhsal güce sahip olmak da çok önemli. Cesaret göstermediğiniz, tutunduğunuz, bırakmadığınız değerleriniz anlamında bir sarsıntı yaşamanız gerekebilir; bu sizin korkularınızla başa çıkabileceğiniz önemli bir fırsat barındırıyor. Değişim ve dönüşüm kaçınılmaz. Direnmek yerine cesaret gerektiren adımlar atmak, sizler için önemli olacak.

Evlilik ve ortaklık

Evlilik ve ortaklık ilişkileri anlamında birtakım zorlanmalar hissedebilirsiniz. Önünüzü görmek adına kaosa düzen getirmelisiniz. Zaten burcunuz ve yükselen özelliğinizden dolayı titizliğe hakim olduğunuzdan, evlilik, ortaklık ve tüm ilişkilerinizde Satürn’ün sınavlarını mücadele ederek ve enerjinizi doğru kullanarak atlatabilirsiniz. Satürn, burada ilişkilere dayalı konularda sizi zorlasa da, disipline olduğunuz, gereken özeni gösterdiğiniz müddetçe üstesinden geleceksiniz. Belki bir evlilik, ciddi bir ilişki veya ortaklık kararı alabilirsiniz. Sorunlu bir evliliğiniz varsa, burada büyük bir yapılanma ile daha gerçekçi ilerleme yoluna gidebilirsiniz.

Sürpriz gelişmeler

Sürpriz seyahat planları, yolculuklar, yurt dışı fırsatları, uzaklar, davalar, hukuk süreçleri anlamında hiç beklenmeyen gündemler olabilir. Yüksek öğrenim anlamında büyümek, gelişmek isteyebilirsiniz. 9. ev ruhsal büyüme olduğundan, önemli bilgiler ve değer yargıları anlamında aydınlanmalar yaşayabilirsiniz.

Nisan ayı önemli!

Yönetici gezegeniniz retro pozisyonunda olacağından dolayı, iletişimde yanlış anlaşılmalar olabilir. Eskiden kalan projeleri tamamlamak ve birtakım konuları düzeltmek gerekebilir. Evraksal işlemlerinizde dikkat! Tekrar tekrar gözden geçirmelisiniz. Yakın çevrenizdeki ilişkileriniz, kardeşleriniz, akrabalarınız konusunda iletişim sorunları olacağından, doğru dinlediğinizden, doğru düşündüğünüzden emin olmalı ve aktarım konusunda daha özenli olmalısınız ve süreci en iyi şekilde yönetmelisiniz. Önemli işleriniz varsa, 27 Nisan sonrası retro bitimini bekleyebilirsiniz.

Genel olarak, kendi paranız ve ortak gelirdeki para ile ilgili gündemleriniz olabilir. Miras ve evraksal işlemler olası. Evlilik, ilişkiler veya ortaklarla olan sınavlar ve yurt dışı fırsatları gündeminizde olacak. Cesaret etmeniz gereken konular önünüze gelecek. Geri planda durmayın, cesur olun ve harekete geçin. Sevgili Başaklar ve yükselen Başaklar, Koç burcundaki güneş tutulmasının size güzellikler getirmesini diliyorum, sevgilerimle…

Güneş tutulmasının diğer burçlara olan etkisini okumak için tıklayın.

Pınar Özbek Astrolog
Merhaba Ben Pınar, 1984 İstanbul doğumluyum. Özel bir şirkette, özel tasarım pırlanta ve mücevherat üzerine uzun yıllar yöneticilik yaptım. Çocukluğumda kitap okumayı delicesine sevişim, ... Devam