8 Nisan 2024 Güneş Tutulması: Balıklar ve yükselen Balıklar

Kazançlarınız ve yatırımlarınızın şekillenmesi için geliyor, Koç burcu güneş tutulması. Finansal geliriniz, yatırımlarınız, gelir-gider dengeniz ve para kaynaklarınız adına önemli sorumluluklar alabilirsiniz. Bu anlamda, eğitim almak, eğitim vermek, bir projede yer almak mümkün. Belki bir iş fikriniz var ve bunun için önemli adımlar atmanız, yakın çevrenizde farklı insanlar tanımanız ve onların bilgisinden yararlanmanız da söz konusu. Eğitimler için veya yakınlarınız, kardeşleriniz için ani harcamalar olabilir. Maddi güvenliğiniz bu süreçte önemli olacak. Kardeşler, komşular, akrabalar, yakın gördükleriniz anlamında iyicil destekler alabilirsiniz. Ani seyahat planları, iş konusunda başlangıçlar, anlaşmalar, iş birlikleri anlamında da oldukça güzel etkiler olacaktır.

Ben ve bana dair

Yetersizlik ve eyleme geçerken zorlandığınızı hissedebilirsiniz. Satürn, Mars ve etkileşimi 1. evinizde olduğundan burada sorumluluk alarak ilerlemelisiniz. Bedensel sağlığınız önem taşır. Kazalara, yaralanmalara dikkat etmelisiniz. Diş rahatsızlıkları nüksedebilir. Kas, kemikler, dişler, sinirsel rahatsızlıklar ve buna bağlı tutulmalar, sinir sıkışması gibi rahatsızlıklar olabilir. Ruhsal anlamda kendinizi baskı altında hissetmeniz de olası, ancak Jüpiter’den alınan iyicil destekler olumlu çalışacaktır. Kendinizi ihmal ettiğiniz  görüntünüzle, bedeninizle, davranışlarınızla ilgilenebilirsiniz veya terapi almak, şifa çalışmasına katılmak gibi ne varsa bu dönem yapabilirsiniz. Size iyi gelecek, benliğinize, ruhunuza ve bedeninize iyi gelecek konularda sorumluluklar almalı ve kendinize gereken özeni göstermelisiniz.

Nisan ayı önemli!

Merkür retro pozisyonunda olacağı için, iletişimde yanlış anlaşılmalar olabilir. Eskiden kalan projeleri tamamlayabilirsiniz. Birtakım düzeltilmesi gereken konulara, evraksal işlemlerinize dikkat! Tekrar tekrar gözden geçirmelisiniz. Aynı zamanda sosyal çevrede iletişime dayalı birtakım gündemleriniz olabilir. Yakın çevreniz, sosyal çevreniz, kardeşleriniz, akrabalarınız konusunda iletişim sorunları olacağından, doğru dinlediğinizden, doğru düşündüğünüzden emin olmalı, aktarım konusunda daha özenli olmalısınız ve süreci en iyi şekilde yönetmelisiniz. Ev alımı, satımı, evraksal tüm işlemler ve gayrimenkul adına yapacağınız işlemler için 27 Nisan, Merkür retro bitimini beklemenizde yarar var.

Genel olarak

Kendi finansal geliriniz ve değer duygunuz anlamında önemli bir güneş tutulması olacak sizler için. Kendiniz adına sorumluluklar almalı ve eyleme geçirmelisiniz. Varlıklarınızı korumanız gerekiyor. Sanata ve yaratıcılığınıza odaklanabilirsiniz bu süreçte. Kendinizle bol bol ilgilenmeli ve kendinize ait sağlık ve şifa anlamında sorumluluklar almalısınız. Yakın çevreden oldukça şanslı etkiler alacaksınız. Balıklar ve yükselen balıklar, Koç burcu güneş tutulmasının etkisi 6 ay ve bu süreçte, size güzel etkiler getirmesini diliyorum. Sevgilerimle…

Güneş tutulmasının diğer burçlara olan etkisini okumak için tıklayın.

Pınar Özbek Astrolog
Merhaba Ben Pınar, 1984 İstanbul doğumluyum. Özel bir şirkette, özel tasarım pırlanta ve mücevherat üzerine uzun yıllar yöneticilik yaptım. Çocukluğumda kitap okumayı delicesine sevişim, ... Devam