5 dakikada yapabileceğiniz “tembel işi” saç modelleri

Yaklaşan baharla birlikte stilinize taze bir dokunuş yapmak isteseniz de bunu her seferinde erteliyor musunuz? Ya da ayna karşısında / kuaför koltuğunda saatler geçirmek sizin için eziyetten farksız mı? Cevabınız evetse, içinizdeki tembel kızı bile stil ikonuna dönüştürecek ve sadece 5 dakikada yapabileceğiniz bu saç modellerine mutlaka göz atın:

Fiyonklu at kuyruğu

Özellikle yaz aylarında çıtı pıtı etek ve elbiselerle şahane olacak bu modeli yapmak 3 dakikadan az zamanınızı alacak! Saçınızın bombe yaptığı yere hafif krepeler atarak saçlarınızı biraz aşağıdan olacak şekilde toplayın ve klasik bir lastik toka yerine renkli bir fiyonk kullanın.

Örgülü mohikan modeli

Hem cool hem de derli toplu bir görünüm isteyenler için ideal olan bu model, iş yerinde kullanmak için de ideal. Yapmanız gerekense çok basit: Alnınızın merkezine düşen saç tutamının ensenize kadar olan kısmını alın iyice fırçalayın ve biraz sprey sıkın. Bu tutamı muntazam biçimde ördükten sonra saçlarınızı at kuyruğu şeklinde bağlayabilirsiniz.

Prenses Jasmine stili

Uzun ve hacimli saçlara sahipseniz birkaç lastik toka kullanarak, Disney prenseslerini aratmayan bir görünüme kavuşabilirsiniz!

Metalik aksesuarlarla zenginleştirilmiş at kuyruğu

Saçlarınızı alelade bir lastik toka ile bağlamak yerine metalik saç tokalarını ve aksesuarlarını tercih etmeniz, sıradan görünümünüzü anında başkalaştıracak!

Hacimli at kuyruğu

Hacimli saçlar bir kadını her zaman seksi ve bakımlı gösterir. Siz de Brigitte Bardot etkisine sahip saçlar istiyorsanız saçlarınızı kuruttuktan sonra saç diplerinize biraz şekillendirici sıkın ve tüm saçınıza bol bol krepe atarak kabartın. Kabarttığınız saçlarınızı en son aşamada ensede toplayarak son şeklini verebilirsiniz.

Pin-up kızı stili

Sokak stili ikonlarının vazgeçilmezi olan bu model için ihtiyacınız olan tek şey bir adet saç lastiği ve renkli bir saç bandı. Seçeceğiniz saç bandının yukarıdan fiyonk şeklini almasına dikkat etmelisiniz!

 

Kaynak:

Brit.co

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!