2021’e hazırlanırken 10 altın bilgi: 4- Kariyer dünyaya katkı olma şeklinizdir

Şu anda yapmakta olduğunuz iş hayal ettiğiniz hayata uygun mu?
Çalışırken yorulmak yerine beslendiğinizi ve enerjiyle dolduğunuzu mu hissediyorsunuz?
Sabahları yapmak için aşkla dolu uyandığınız bir iş listeniz mi var?

O halde siz kendiniz için doğru kariyer yolundasınız. Biricik yaşam enerjinizi doğru şekilde işliyor ve bu yolda adımlar attıkça yaşamaktan daha da çok keyif duyacağınız bir geleceğe yatırım yapıyorsunuz.

Henüz kariyerinizle aşk dolu bir ilişkiniz yoksa, çalışırken tükeniyor, yaptıklarınızla yaşama değil bir başkasına hizmet ettiğinizi düşünüyorsanız, kendinizi sıklıkla kaybolmuş ve zorunluluklar içine sıkışıp kalmış buluyorsanız bu yazım size iyi gelecek.

Kariyer sizin dünyaya katkı olma şeklinizdir.

Sevgili okurum, öncelikle şunu bilmelisin ki kolaylık, neşe ve keyif içinde çalıştığın bir kariyerin olması mümkün ve hatta kariyer tam da bu demek! Size bu fikrin ütopik olduğunu söyleyen kimseye inanmayın lütfen. Bu güneş kadar gerçek ve yakın gelecekte çok daha fazla sayıda insanın hayal ettiği hayatı yaşamaya başladığına şahit olacaksınız. Bu yeni normalimiz olacak. Lütfen izin verin biraz daha detaylı anlatayım…

Çoğumuz iş yapmayı, para kazanmak için sürdürdüğümüz bir faaliyet olarak tanıdık. Halbuki, iş yapmanın asıl amacı dünyaya katkı olmaktır. Yaptıklarınızla dünyaya katkı olduğunuzda kendinizi çok hafif ve özgür hissedersiniz. Bir gün bile çalıştığını hissetmeden çalışmak dedikleri tam olarak bu.

Olmak için doğduğumuz bir kariyer var.

Muhtemelen küçük bir çocukken yetenekleriniz ve ilgi alanlarınız apaçık ortadaydı. Ancak, görülemediği için olmak için doğduğunuz kariyer yerine toplumsal olarak kabul gören bir mesleğe yönlendirildiniz. Bana kalırsa bu çağımızın en büyük sorunlarından biridir. Milyonlarca insan sevmediği işlerde çalışıyor. Sevmiyorlar çünkü yapmakta oldukları şey yetenek ve ilgi alanlarına uygun değil. Üstüne üstlük zamanlarının büyük bir kısmı bu sevmedikleri işle geçiyor. Zamanları yani biricik hayatları… 

Her birimiz birbirinden çok farklı eşsiz varlıklarız ve dünyaya eşsiz hediyelerle geldik. Kimimiz çok güçlü bir bedenle doğdu ve bedensel güç isteyen işleri kolaylıkla yapıyor. Bazılarımız, muazzam yüksek bir IQ ile doğdu ve bu sayede gelişimimiz için gerekli teknolojik icatları kolaylıkla gerçekleştiriyor. İçimizden birileri iletişim konusunda öyle hünerli ki onunla saatlerce konuşmak istiyoruz. Bazılarımız, kalpten öğretmenler ve tüm zamanlarını bildikleri her şeyi bir başkasına öğretmeye çalışmakla geçiriyor. Kimimiz ise modern zaman kaşifleri. Onlar, sokaklarında yeni açılan bir Cafe’ye bile yeni bir kıtayı keşfeder gibi gidenlerimiz. Hepimiz ne kadar özgün renklerdeyiz farkında mısınız? Parmak izlerimiz gibi biriciğiz… Herkes kendisi için kolay ve keyifli olanı yapsa hayat nasıl bir yer olurdu bir düşünür müsünüz? ve bu neden ütopik olsun ki? Sadece nereden başlayacağımızı bilmeye ihtiyacımız var ve şartlar başlangıçta zorlasa da o yolda yürümeye devam etmeye… Biz yürüdükçe kolaylaşacak bir yol bu. Olmak için doğduğumuz bir kariyer var ve aslında onun ne olduğunu çok iyi biliyoruz.

İhtiyacımız olan tek şey biraz cesaret ve bir yol planı.

Yaşam ve kariyer diye bir ayrımın hiç olmadığı bir hayat nasıl olurdu? Böyle bir hayat hayal eder misiniz? Yani, aslında sadece yaşıyorsunuz ama yaşadığınız için size birileri ödeme yapıyor. Böyle bir hayatın içinde vaktinizi ne yapmakla geçiriyor olurdunuz?

Bugün, boş zamanlarınızın çoğunu nasıl değerlendiriyorsunuz? Daha çok zamanınız olsaydı günlerinizi ne ile doldururdunuz? Kimse size yap demese de kendinizi yapmaktan alıkoyamadığınız o şey nedir?

En çok kimleri kıskanırsınız? Yaşamlarında çok güzel olduğu için size acı veren şey tam olarak nedir? Onlarda olan ve sizde olmadığını sandığınız ve çok istediğiniz o şey nedir?

Siz farkında olsanız da olmasanız da doğduğunuz andan beri her şey size olmak için doğduğunuz kişiyi göstermek için çalışıyor. Her düşündüğünüzde tüylerinizi coşkuyla ürperten içinizi sımsıcak yapan o hayal sizin vizyonunuz, yol haritanız.
Kıskandığınız için onu görmeye tahammül edemediğiniz o arkadaşınız sizinle benzer bir hayalin vizyonunda yürüyor. Bu sizi düşman değil en yakın dost yapar. Kıskandıklarınıza samimiyetle bakın onlar sizin en yakınlarınız.

Kolaylıkla yaptığınız her şey değersiz olduğu için değil siz yetenekli olduğunuz için kolay. Sizin için kolay olan bir başkası için zor. İşte bu yüzden herkes kendisi için kolay olanı yapmalı ve bu yoldan para kazanmalı. Herkes kendisi için kolay ve keyifli olanı yaptığında aslında tüm işler yapılmış olacak. Farkında mısınız? İşte bu kadar basit ve ne kadar çok insan yapmaktan keyif almadıklarını bırakıp keyif aldıklarını yapmaya başlarsa o kadar kısa sürede yeni normalimize kavuşacağız.

Yaratım Atölyesi (26-27 Aralık 2020)

Herkes hayal ettiği hayatı yaratabilir, tabii eğer nasıl yapacağınızı biliyorsanız! 2021’de gerçekleşmeyen hayal kalmasın diye üç günlük kompakt ancak çok etkili bir atölye hazırladım. Hayalim daha çok insanın yaratımın doğasını öğrenmesi ve eşsizliğini yaşaması. Herkes hayalini yaşasa harika olmaz mıydı?

İki günlük bu atölyede yaratımla ilgili bir çok önemli noktanın üzerinden geçeceğiz. Yaratımın formülünü deşifre ederek neyin neden çalışmadığını anlayacağız. Hayal ettiklerimizi yaratabilmek için nasıl bir yol izlememiz gerektiğini keyifli ve ilham dolu bir sohbet ortamında öğreneceğiz. Birlikte yeni yıl için yaratım panolarımızı hazırlayacağız ve yaratım panosunun neden bu kadar önemli ve gerekli olduğunu kavrayacağız.

Geleceğe yön vermeye var mısınız?

Tarih: 26-27 Aralık 2020
Saatler: 13:00-15:30
(Buluşmalar online olarak Zoom üzerinden yürütülecektir.)

Özet program takvimi

1.Gün:
Neden Yaratamıyoruz? (Yaratımı baltalayan 10 temel hata)
Yaratımın Doğası ve Matematiği (İstediğiniz her şeyi yaratmanın altın formülü ve yaratım araçları)
2.Gün:
2021 Vizyon Panosu (Birlikte yeni yıl vizyonlarımızı oluşturuyoruz)
Bu atölyeyi dilerseniz hayallerini gerçekleştirmek isteyen bir arkadaşınıza da hediye edebilirsiniz. Detaylı bilgi ve kayıt için lütfen [email protected] adresime e-mail atın. Hakkımda daha detaylı bilgi için: http://www.digdemgirici.com

Şu anda 2021’e Hazırlanırken 10 Altın Bilgi yazı dizimin 4.yazısını okudunuz. Lütfen tüm dizi için yazar sayfamı takipte kalın.

İlginizi çekebilir: 2021’e hazırlanırken 10 altın bilgi: 3- Karanlığın bilgeliği

Diğdem Girici Yoga Eğitmeni
İnanıyorum ki doğru bilgiye ulaşabilen ve bu bilgiyi hayatında doğru şekilde kullanmayı öğrenen her insan hayal ettiği yaşamı yaratabilir. İşte bu yüzden yazıyorum, yaşamımı ... Devam