2021’e hazırlanırken 10 altın bilgi: 3- Karanlığın bilgeliği

 “Işık, ancak karanlığın bilgeliği ile anlaşılabilir.” 
K.A.Chinery

İnsan karanlıktan ve bilinmezden korkar. Halbuki aydınlığın bile var olabilmek için karanlığa ihtiyacı vardır. İlişkilerimizden, iş hayatımıza kadar her alanda her zaman bir miktar belirsizlik ve karanlık olacaktır çünkü yaşamın doğası böyledir. 

Karanlıktan kaçmamız mümkün değil. Ancak onunla yaşamayı öğrenerek güçlenebiliriz! 

Bugün 21 Aralık kış gün dönümü ve en uzun gece. Bu anlamlı günde hadi ona daha yakından bakalım, tanımak için. 

Karanlık, bizi güçlendirir.

İnsan, karanlığı işleyerek aydınlığa; bilinmezi işleyerek bilinir olana dönüştüren bir simyacıdır. Tıpkı, bukalemunun girdiği farklı ortamlara göre renk değiştirmesi gibi, simya da insan için doğal bir beceridir. İstisnasız her insanın bu kabiliyeti vardır. Ancak, her yetenek gibi gelişmek için pratiğe ihtiyaç duyar. 

Karanlık, bir keşif alanıdır. 

Hayatımızdaki en karanlık günlerin hemen sonrasında yaşamımızda büyük açılımlar olduğunu fark ettiniz mi? Bir ilişkimiz bittiğinde, öfke ile dolduğumuzda, sevdiğimiz bir şeyi kaybettiğimizde veya bir hayal kırıklığı yaşadığımızda bir karanlığa gireriz… Her karanlık kendimiz ve yaşamla ilgili bir keşif alanıdır. Bu alan, yaşamın “henüz aydınlanmadığı için” karanlıkta kalmış yanıdır. Karanlıkları aydınlattıkça daha çok yaşamla dolarız. 

Karanlık, içimizdeki yaratım enerjisini açığa çıkartır. 

Karanlığın içimizdeki yaratım enerjisini açığa çıkaran itici bir gücü vardır. Daha önce farkında bile olmadığımız yeteneklerimiz bu itici güç sayesinde açığa çıkar. Parasızlık, yeteneklerimizle para kazanmanın yeni yollarını keşfetmemiz için bizi iten bir güçtür. Değersizlik hissi, bizi yaşamaktan daha çok keyif duyacağınız bir hayat yaratmaya iter. Yalnızlık, bize destek almayı ve bağlantıyı öğretmek için gelir ki biz sosyal ve yaşam dolu bir hayat yaratabilelim. Hayatınızdaki karanlık anlara bir de bu gözle bakın. Yaşam bize karşı değil, bizim için gerçekleşiyor. Bu karanlık size ne anlatmaya çalışıyor olabilir? Acaba hangi gizli gücünüzü açığa çıkartmak için geldi? 

En karanlık gecelerinizde ışığın hep kalbinizde olduğunu hatırlayın. 

Karanlık zamanlarınızda, alelacele o hissetmekten hoşlanmadığınız duygunun içinden çıkmaya çalışmak yerine “Yaşam bana bu deneyimle ne anlatmak istiyor?” diye sorarak bir süre bu deneyimin içinde kalmayı deneyin. Kalbinizin duvarlarını kırıp, karanlığın bilgeliğine teslim olun. İçinden hafiflemiş olarak çıkacaksınız. Bunun için meditasyon size yardımcı olabilir. Düzenli meditasyon ile karanlık ve bilinmezle ilişki kurmayı öğrenerek güçlenebilirsiniz. Siz güçlendiğinizde yaşam kolaylaşır. 

21 Aralık en uzun gecede, karanlığın içimizdeki yaratım enerjisini açığa çıkartan itici gücünü kullanarak size hizmet etmeyen inanç ve deneyimlerden özgürleşmeyi deneyimleyebilirsiniz. Yeni yıla tazelenmiş bir zihin ve ruhunuzu besleyen niyetlerle adım atmak harika olmaz mıydı?   

En karanlık gecelerinizde ışığın hep kalbinizde olduğunu hatırlayın ve meditasyonla kalbinize yelken açın. 

Yaratım Atölyesi (26-27 Aralık 2020)

Herkes hayal ettiği hayatı yaratabilir, tabii eğer nasıl yapacağınızı biliyorsanız! 2021’de gerçekleşmeyen hayal kalmasın diye üç günlük kompakt ancak çok etkili bir atölye hazırladım. Hayalim daha çok insanın yaratımın doğasını öğrenmesi ve eşsizliğini yaşaması. Herkes hayalini yaşasa harika olmaz mıydı?

İki günlük bu atölyede yaratımla ilgili bir çok önemli noktanın üzerinden geçeceğiz. Yaratımın formülünü deşifre ederek neyin neden çalışmadığını anlayacağız. Hayal ettiklerimizi yaratabilmek için nasıl bir yol izlememiz gerektiğini keyifli ve ilham dolu bir sohbet ortamında öğreneceğiz. Birlikte yeni yıl için yaratım panolarımızı hazırlayacağız ve yaratım panosunun neden bu kadar önemli ve gerekli olduğunu kavrayacağız.
Geleceğe yön vermeye var mısınız?

Tarih: 26-27 Aralık 2020
Saatler: 13:00-15:30
(Buluşmalar online olarak Zoom üzerinden yürütülecektir.)

Özet program takvimi

1.Gün:
Neden Yaratamıyoruz? (Yaratımı baltalayan 10 temel hata)
Yaratımın Doğası ve Matematiği (İstediğiniz her şeyi yaratmanın altın formülü ve yaratım araçları)
2.Gün:
2021 Vizyon Panosu (Birlikte yeni yıl vizyonlarımızı oluşturuyoruz)

Bu atölyeyi dilerseniz hayallerini gerçekleştirmek isteyen bir arkadaşınıza da hediye edebilirsiniz. Detaylı bilgi ve kayıt için lütfen [email protected] adresime e-mail atın. Hakkımda daha detaylı bilgi için: http://www.digdemgirici.com

İlginizi çekebilir: 2021’e hazırlanırken 10 altın bilgi: 2- Tek başına ve birlikte

Diğdem Girici Yoga Eğitmeni
İnanıyorum ki doğru bilgiye ulaşabilen ve bu bilgiyi hayatında doğru şekilde kullanmayı öğrenen her insan hayal ettiği yaşamı yaratabilir. İşte bu yüzden yazıyorum, yaşamımı ... Devam