2020’nin ilk Ay tutulması geliyor: Burçları neler bekliyor?

İstanbul’a göre saat 22.21’de gerçekleşecek Ay tutulması, aynı zamanda bir dolunay, fakat dolunaylardan çok daha fazla etkiye sahip. Tutulmaya ve gerçekleştiği kaspa bakınca hem aile, yuva, kadın, anne, çocuk, halk, duygular gibi konular etkilenirken, otorite figürlerimiz, aile büyüklerimiz, patronlarımız, devlet ve hükümet gibi konularla ilgili sürprizlerin yaşanacağı bir döneme giriyoruz.

Bir aylık süreçte etkisini daha çok ortaya koyarken, yaklaşık olarak yaza kadar gökyüzünde bıraktığı ilahi vurgu ile etkilerini hissettirmeye devam edecek. Eğer doğum haritanızı biliyorsanız, 20 derecelerde ya da yakınlarında birtakım gezegenleriniz varsa, sizin gerçekten kadersel olarak etkileneceğiniz zaman dilimlerine girmiş oluyoruz.

Sadece bireysel değil, aynı zamanda makro anlamda da etkileneceğimiz bir yıl 2020. Soğuk savaşların, ekonomik zorlukların, iklim değişikliklerinin daha fazla hissedileceği, olası yer sarsıntıları ile toplumsal bilincin farkındalığının artacağı zaman dilimleri… An haritasını incelediğimizde yükselendeki başak burcu, teması, iletişimi, ben-sen kavgalarını, ilişkiler ve hizmet ettiğimiz alan ve kişileri temsil ederken, bu dönemde alerjilere, cilt hastalıklarına, eklemlere, dişlere ve midemize biraz daha özen göstermekte fayda var.

Daha çok toprak ve su gruplarının lehinde olan bir tutulma yaşayacağız. Ancak diğer grupları da oldukça etkileyen, dönüştüren bir tutulma. Genel olarak bakarsak Oğlak burcundaki kollektif gezegenin ağırlığı ve yıla damgasını vuracak olan Satürn-Pluton kavuşumu 12 Ocak’ta gerçekleşecek. Gerçekten yeni bir dönemin habercisi olan olayları açığa çıkartacak… Daha öncesinde 1982 yılının Kasım aylarında gerçekleşen bu kavuşum acaba hayatlarınıza neler getirecek?

Pluto ve Satürn ani bitişleri, dönüşümleri, ölümleri anlatır. O yüzden bu dönem kadersel bir şeyler yaşanacak ve bizler sadece kabule geçerek bu süreci atlatabiliriz. Aşağıda burçlarınızı okurken lütfen öz, yükselen ve Ay burcunuzu da dikkate alarak okumanızı rica ederim… 

Yükselen Koç

Sevgili Koçlar, Ay tutulmasını 4. evinizde aile, anne, baba, ev alma, ev satma gibi alanlarda hissedebilirsiniz. Aynı zamanda sizin toplum önündeki yerinizle de ilgili birtakım konular gündemde olacak ve bu konular sizin dönüşmenize sebep olacak. Evlilikle ilgili bir karar alabilir, evlilikten vaz geçebilir, ev satabilir, yeni bir işe ya da şirkete geçmeye karar verebilirsiniz. Sizin için bu tutulma duygu ve köklerinize hitap etmekte. 

Yükselen Boğa

Sevgili Boğalar, sizler Ay tutulmasını 3. evinizde, yakın kardeş, akrabalar, mahkemeler, uzak akrabalar, seyahat ve uluslararası organizasyon ve eğitim alanında deneyimleyeceksiniz. Şubat ayının ortasına kadar bu konularla ilgili sürpriz haberler almanız olası. Toprak grubu olduğunuzdan tutulma lehinize olsa da, bu gölgeli bir tutulma olduğu için herkese de güzellikler getirmeyecek fakat sevineceğiniz haberler de olası… 

Yükselen İkizler

Sevgili İkizler para alanınızın tutulduğu bir süreç yaşıyorsunuz. Parayı nasıl kullanacağınızı öğreneceğiniz, başkalarından elde ettiğiniz gelirlerle ilgili eski bir dönemin kapanıp yeni bir döneme başlayacağınız bir sürecin habercisi… Kredi ve ödemelerinizle ilgili yeni bir bakış açısı elde edebilirsiniz. 

Yükselen Yengeçler

Sevgili Yengeçler, kendi evinizde gerçekleşen bu tutulma, ikili ilişkileriniz, insanlarla olan ilişkiniz, kendinizle ilgili ise dış görünüşünüz ve evle ilgili birtakım değişiklikler ve sürprizler de getirmekte. Otorite ile ilgili sıkıntılı süreçler yaşayabilirsiniz, belki bir boşanma ya da evlilik gibi hayatınızda kadersel bir değişim gerçekleşebilir. 

Yükselen Aslanlar

Sevgili Aslanlar, 12. evinizin tutulduğu bu zamanlar sizin daha çok içinize kapandığınız bir döneme denk geliyor. Hayatın anlamı ile ilgili konularda birtakım sorular kafanızı meşgul edebilir. Önümüzdeki bir ay boyunca sağlığınıza özen göstermelisiniz. Belki bir evcil hayvan kaybı, çalışma arkadaşlarınızla ilgili birtakım gerilimler yaşanması olası. Bunları kafanıza çok takmadan hem dinlenip hem çalışarak kafanızı dağıtmanızı tavsiye ederim.

Yükselen Başaklar

Sevgili Başaklar, 11. evinizde gerçekleşecek tutulma, arkadaş gruplarınız, üye olduğunuz dernekler ve hayal evinizi etkileyecek. O yüzden bazı arkadaşlıklarınıza veda edebilirsiniz, bazıları ile görüşmeyebilirsiniz. Evli olmayanların, kalbi boş olanların, ruh eşleri ile karşılaşmaları olası. Çocuk sahibi olmayanların çocuk sahibi olmaları söz konusu. Başaklar için güzel bir tutulma desek de zorlu etkileri de hissetmeyecek değilsiniz.

Yükselen Teraziler

Sevgili Teraziler, 10.evinizde gerçekleşen bu tutulma size diyor ki; biraz çalışmalarınıza ara verin, ailene ve kendinize zaman ayırın. Zira bu kadar işle ilgili plan, program yapsanız da iş bitince, eve dönüyorsunuz. O yüzden evinize, ailenize, aile büyüklerinize özen gösteriniz.

Yükselen Akrepler

Sevgili Akrepler, 9.evinizde gerçekleşen tutulma size uzak destinasyonlara seyahat edeceğinizi, kardeşler, yakın akrabalar ve uzak akrabalarla ilgileneceğinizi fısıldamakta. Özellikle yeni bir yüksek eğitime başlayabilir, aynı zamanda sosyal medyada daha ön plana çıkabilirsiniz.

Yükselen Yaylar

Sevgili Yaylar, tutulmayı 8. evinizde yaşayacaksınız. Başkalarından elde ettiğiniz kazançlar, vergiler, kredi alanlarınızla ilgili alanlarınız etkilenecek. Tutulurken ödemelerinize, harcamalarınıza dikkat etmeniz, hatta yeni tasarruf ve ödeme planları yapmanız olası.

Yükselen Oğlaklar

Zıt aksınızda gerçekleşen bu tutulma, sizin ilişki ve ortaklıklar, dolayısıyla kariyeriniz ve ailenizle ilgili alanları tek tek tetikliyor. Her ne kadar tüm gezegenlerin sizin burcunuzda yoğunlaşması size bir güç verse de, bu aynı derecede bir baskıyı da beraberinde getirmekte. Sizi dönüştüren, geliştiren bir tutulma yaşayacaksınız ve bu tutulma lehinize sonuçları da zamana yayarak size sunacak.

Yükselen Kovalar

Sevgili Kovalar, tutulmayı 6. evinizde yaşamanız, çalışma ortamınızdaki arkadaşlarınızı, evcil hayvanlarınızı ve sağlığınızı etkilemekte. Genel olarak bu tutulmada deneyimleyeceğiniz olaylar sizin bilinçaltınızı aydınlatacak, farkındalığınız daha da artacak.

Yükselen Balıklar

Sevgili Balıklar, tutulma sizin 5. evinizde gerçekleşecek. Özellikle aşk hayatınız, çocuklar ve yaratıcılık alanlarınız, arkadaş gruplarınız, üye olduğunuz dernekler gibi konularda bitişler ve yeni başlangıçlar yaşamanız olası. Bu bol sürprizli tutulma kendinizi iyi hissettirecek.

İlginizi çekebilir: Gezegenler 2020 için ne planlıyor: 2020 hangi burcu nasıl etkileyecek?

Arzum Koyuncu Astrolog & Enerji Terapisti
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu oldu ve üniversite öğrencisi olarak çalışmaya 1997 yılında başladı. Lisanslı gayri menkul ... Devam