Gezegenler 2020 için ne planlıyor: 2020 hangi burcu nasıl etkileyecek?

Yılın son cumasına girmiş bulunuyoruz. Eskimiş, yıpranmış bir yılı tamamlarken, öte yandan da yeni gelen yılı merak ediyoruz. Aslında gelecek olan yıl, geçen yılı aratacak gibi, çünkü bu yıl zorlu bir yıl… 2019’da sadece Merkür retrosu varken, şimdi Mars, Venüs, Merkür retrosu yaşanacak. Buna bir de beş Ay tutulması, bir de Güneş tutulması eklerseniz -ki ben iki gün önce Oğlak burcunda gerçekleşen Güneş tutulmasını da sayıyorum- bunların sadece mikro seviyede bireyleri değil, aynı zamanda makro düzlemde tüm dünyayı etkileyeceğini söyleyebilirim.

Astroloji kadim zamanlardan beri var olan matematik ve istatistik bilimidir. Her gezegenin belli döngüleri, açıları, ivmeleri vardır. Tarih, psikoloji, arkeoloji ve antropolojiyi de kapsar, çünkü gökyüzü belli zamanlarda aynı gezegen konumlarını alır. Dolayısıyla “tarih tekerrürden ibarettir” lafı boşuna söylenmemiştir.

Şimdi gökyüzüne baktığımızda, dünyanın daha önce atlattığı 1. Dünya Savaşı konumunu göstermekte olduğunu görebiliriz. Aynı zamanda telefonun da bulunma zamanalarında gökyüzünde aynı kombinasyon vardı. Bunun 21. yüzyıl versiyonu ise illa savaş olacağı anlamına gelmiyor; ekonomik soğuk savaşlar olabilir ve teknolojik alanda, özellikle de iletişimde devrim getiren buluşlar olabilir, genel olarak dünyayı etkileyecek ekonomik sıkıntılar yaşanabilir, büyük şirketler çökebilir.

Türkiye’ye bakarsak genel olarak şu konular dikkat çekiyor: Sınırlar, Ortadoğu problemleri, ekonomik göstergeler ve seçimler… Özellikle yazın başlarında Kıbrıs’ın yine ön planda olacağı zamanlar. Bizlerin bireysel olarak ekonomik anlamda gerçekçi ve sağlam kararlarla ilerlememiz gerektiğini belirtmeliyim. Ayrıca ilişkilerde karar alma zamanları; evlenme, ayrılık, çocuk, ev alma, ev değiştirme, memleket değiştirme gibi konular gündemimizi oluşturacak. Kısaca özetlersek 2020’nin numerolojik açılımı olan 4, 4 elementi, 4 meleği, kareyi, aileyi ve sevgiyi temsil etmekte. Sınırların çizileceğine, zorlukların üstesinden ancak sevgiyle geleceğimize işaret ediyor.

Burçlara gelirsek…

2020 yılı hangi burç için ne getirecek?

Koçlar: Bu sene sizin tutulmalar, kariyer ve aile hanenizde gerçekleşiyor. 2019’dan beri uğraş verdiğiniz konularla ilgili Haziran ayına kadar efor sarfedeceksiniz, daha sonrasında ise gayretlerinizin karşılığını alacağınız bir dönem başlıyor. Aralık ayına kadar bu şekilde devam edecek. İlişkilerde ise muhakkak tamamlanmalar yaşayacaksınız; evlilik de olabilir, ayrılık da. Kalbiniz boşsa yeni birisiyle tanışabilirsiniz.

Boğalar: Uranüs’ün etkisiyle nasıl dünya sarsılmaya başlıyorsa, sizin de stabil giden hayatınız değişmeye, dönüşmeye başladı. Biliyorum, bu sizi zorlasa da, hepsi daha iyisinin gerçekleşmesi için yaşanıyor. O yüzden önümüzdeki 6 aylık süreç içerisinde şans sizden yana olacak. Oğlaktaki Stelyum ve tutulmalar size ihtiyacınız olan güven ve parayı sağlamakta. Asıl Haziran ayı itibarıyla Kad ve Gadlar değişeceği için, Haziran’dan sonra kendinize ve ekonominize dikkat etmeniz gerek. Özellikle yeteneklerinizden para kazanabilir, aynı zamanda uzun zamandan beri beklemiş olduğunuz mirasla ilgili netice elde edebilirsiniz. Kalbi boş olanlar hayatlarının aşkı ile karşılaşabilir, evlenebilir, ilk altı ayda çocuk sahibi olabilirler. 

İkizler: Sizler zor bir dönem geçirdiniz. 2019 sizin için zorluydu, 2020’nin ilk altı ayını geçen yılın yaralarını sarmakla geçireceksiniz. Sonrasında rahatlayacağınız, emeklerinizin karşılığını alacağınız bir yıl yaşayacaksınız. Genel olarak ilişkilerden, parasal konulardan sınanacaksınız, ancak yılın ikinci yarısından sonra daha iyi ve doğru sonuçlar elde edeceksiniz.

Yengeçler: Yan yan giden, karamsar, hüzünlü Yengeçler, 2019 size zorlukları ve güzellikleri eş zamanlı getirdi ve siz bir anda afalladınız. 2020’de hızınızı alacak, kendinize daha güvenerek, inanarak yolunuza devam edeceksiniz. Dolayısıyla 2020’nin ilk altı ayında ayağınıza gelen fırsatları iyi değerlendirin, harekete geçin, sonrasında Haziran ayında sizin zorlanacağınız, fakat eğitim, sosyal medya ve seyahat alanınızın tetikleneceği dönemlere giriş yapıyorsunuz.

Aslanlar: Sevgili Aslanlar, 2019 sizin için kimi zaman zor, kimi zaman da eğlenceliydi. Ancak şimdi kendinizi düşünme, işinize odaklanma zamanları geldi. Uzun zamandan beri kendinizi ihmal ediyorsunuz; bu dönemin ilk altı ayında sağlığınıza, günlük yaşamınıza dikkat etmelisiniz. Haziran itibarıyla aşk, çocuk ve yaratıcılık eviniz tetiklenecek; bu alanda güzel gelişmelerin olacağı bir sürece giriyorsunuz. 2020 sizin için kendinize bakma ve hayattan keyif alma zamanları diyebilirim.

Başaklar: 2019 yılı diğer burçlara kıyasla sizin için kolay geçti sayılır, şanslı idiniz genel olarak. Aşk hayatı ve çocuk alanlarınızda zorlansanız da, şimdi 2020 sizin içi sürprizlerle geliyor. Yılın ilk altı ayında fırsatlar, projeler ve aşk hayatınız ivme kazanacak ve çocuk sahibi olmak isteyenler çocuk sahibi olacaklar. İlk altı ayda ayağınıza gelecek olan fırsatları kaçırmayınız. Haziran ayı ile birlikte kariyerinizle ve aile büyüklerinizle ilgilenmeniz gerekebilir. Bunları sakin ve çözüm odaklı bir şekilde çözer ve hayatınıza girecek olan kişileri dikkatle -bu, sevgili olur, arkadaş olur- seçerseniz 2020 sizin için güzel geçecektir.

Teraziler: 2019 yılında kariyer ve aile ile ilgili sorunlar ve gelişmeler yaşandı. İlişkiler ve ortaklıklarınız yara aldı ve tekrar iyileşti. Şimdi 2020’nin ilk altı ayında kariyer ve evle ilgili konular yine gündeminize oturacak. Çalışıp emek verdiğiniz her şeyin karşılığını Haziran itibarıyla alamaya başlayabilirsiniz. Daha çok seyahat ve eğitim konularına odaklanacaksınız. Bu süreçte yeni projelere girişebilir ve kazançlı çıkabilirsiniz.

Akrepler: 2020 yılının ilk altı ayı kardeşleriniz, yakın çevreniz ve uzak akrabalarınızdan yana alacağınız güzel haberler ve mutlu olmanıza aracılık eden konularla geçecek. Kalbiniz boşsa hayatınıza kalıcı olmak kaydıyla birileri girebilir, evlenmeye karar verebilirsiniz. Yeni fırsatlar, projeler, seyahatlerle dolu bir yıl geçirebilirsiniz. İlk altı ayında gayet verimli ve güzel geçireceksiniz; bu altı ay, hayatınızda bazı tamamlanmaların yaşanacağı bir dönem olacak. Haziran ayından itibaren maddi ve manevi değerleriniz ön plana çıkacak, dolayısıyla para kaynaklarınıza, başkalarından elde ettiğiniz gelirlere dikkat edin. Belki maddi bir şeye sahip olmak adına bir borca girebilirsiniz, o yüzden temkinli ve dikkatli adımlar atarak ilerleyin.

Yaylar: 2019 sizin için zorlu bir yıldı; ilişkile, kariyer ve evle ilgili konularda sınandınız, şimdi ise önümüzdeki ilk altı ay boyunca para ile ilgili konularda birtakım zorluklarla mücadele edebilirsiniz. Bu mücadelenin ardından parayı kazanma ve tutma yaklaşımınız değişecek. Haziran ayı itibarıyla daha rahatlayacağınız bir döneme giriş yapacaksınız; bu dönem, geçmişte neyin gayretini gösterdiyseniz onun karşılığını aşk ve kariyer alanında size verecek. Bu zamanı iyi değerlendirin. Evlenebilir, iş değiştirebilir, hatta başka bir ülkeye bile taşınma kararı alabilirsiniz. 2020 size daha iyi gelecek. 

Oğlaklar: 2019 yılında ilişkiler ve kariyer alanında zorlansanız da çalışmalarınızın karşılığını 2020’nin ilk altı ayında almaya başlayacaksınız. Haziran ayı itibarıyla aşk, çocuk, sosyal grup alanlarında zorlanmalar, kopuşlar ve bitişler yaşayabilirsiniz. Bunlar sizi korkutmasın, çünkü bu sene sizin yönetici gezegeniniz kendi burcunuzda olduğu için güçlüsünüz, kartlar sizin lehinize dağıtılmakta. 

Kovalar: 2019 yılı sizin için dönüşüm ve sebat yılı idi; günlük yaşamınızı, beslenme şeklinizi değiştirdiniz, farkındalığınız her geçen gün daha da arttı. Yılın ilk altı ayında aynı nakaratı tekrar edip dururken gökyüzünün sizi desteklediğini fark edecek ve deneyimlediklerinizden ders çıkaracaksınız. Önümüzdeki ilk altı ay içerisinde para hanenize şans ve kaynak aktarılmakta. Bu dönem çalışmalarınızın karşılığını alacaksınız. Haziran ayından itibaren aşk, çocuklar ve yaratıcılık alanınızda olumlu yönde bir hareketlenme yaşayacaksınız. Hayatınıza aşk yoksa aşk, çocuk yoksa çocuk girecek veya yeni bir proje ile uğraşmaya başlayacaksınız ve bu size iyi gelecek. 2020 yılı sizin için başlangıç ve bitişleri bir arada sunuyor ve farkındalığınızla başka bir bakış açısına kavuşacaksınız.

Balıklar: 2020 yılının ilk altı ayında şans ve talih sizden yana. Hem aşk ve çocuklar hem de içinde bulunduğunuz dernek ve gruplarla ilgili konularda sevineceksiniz. Haziran ayı itibarıyla kariyer ve evle ilgili konuların ön plana çıkacak. Bitişlerin ve başlangıçların yaşancağı bir dönemle 2020’yi kapatacaksınız. İlk altı ayı iyi değerlendirmenizi tavsiye ederken, özellikle finansal gücünüze sahip çıkarak ilerlemenizi sizden rica ederim.

Özetle, 2020, dünyayı sarsarken, hayatımızı daha iyi kılmak adına, bizleri de sarsacak. Dolayısıyla sabrı, gayreti, çalışmayı elden bırakmayanın da ödüllendirileceği, global olarak zor, ama bir taraftan da bizi büyütecek bir yıla giriyoruz. 2020’nin size gönlünüzden geçenleri kolaylıkla, neşeyle getirmesi dileğiyle.

İlginizi çekebilir: İkizler burcunda gerçekleşecek dolunay, hangi burcu nasıl etkileyecek?

Arzum Koyuncu
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu oldu ve üniversite öğrencisi olarak çalışmaya 1997 yılında başladı. Lisanslı gayri menkul ... Devam