19 Mayıs Akrep Dolunayı: Kozanızdan çıkarak özgür olma zamanı

19 Mayıs 2019’da gerçekleşecek olan Akrep Dolunayı bizlere gerek bireysel gerek toplumsal olarak kabuğumuzdan sıyrılıp dönüşerek var olacağımıza dikkat çekiyor. Gökyüzü an haritasına baktığımızda geçmişin sonuçlarını alarak ya ödüllendirileceğimiz ya da cezalandırılacağımız dönemler. Dolunay zamanları ilgilendiğimiz konuların açıklandığı, bazı konularda tamamlanmaların gerçekleştiği ve gizli saklı olanların açığa çıktığı dönemlerdir.

Dolunay zamanlarında enerji çok yüksektir; eğer kendinizle ilgili “bırakmak” yahut bazı konuları kafanızda “bitirmek” için idealdir. Özellikle Akrep transform eden, ölüp ölüp dirilten bir burçtur, mistiktir; derinlere iner ve oradan sağ salim bilgiyi alarak çıkar. Okült astrolojide sembolü yılan, akrep ve kartaldır. Buradan da anlaşılacağı gibi hayat yolunda ilerlememize engel olan alışkanlık ve bağımlılıklarımızı bırakma vaktidir. Bu arada gökyüzünde ki bir sabit yıldız var ki o da bilge kadınlardan destek alacağınız, ihtiyacınız olan maddi ve manevi desteği bulacağınız yönünde. Ramazan Ayı olduğundan toplu yapılan ibadetlerin tesiri tüm dünyaya yayılıyor; bu zamanlar duaların hızlı gerçekleştiği zamanlar.

Sağlık açısından incelersek rahim, yumurtalıklar, cinsel uzuvların rahatsızlıkları, alerjilerin ve göz rahatsızlıklarının, cilt ve kemik ağrılarının yoğunlaşacağı dönemlerdir. Bunları bertaraf etmek için sağlıklı beslenme ve sporun hayatınızda yer alması gerekir. Ayrıca ruhsal olarak kendinizi iyiye ve güzele odaklamanızda ve size ihtiyaç duyan kimselere destek olmanızda fayda var. Bu arada gökyüzü otorite ile sorunları da tekrar gündeme oturtacak; anne baba, patron, işveren figürlerine dikkat edin.

Dolunay zamanında karmik etkilerden korunmak için yanınızda mercan taşı taşıyabilirsiniz. Para konularında tutarlı olunuz, öngöremediğiniz masraflara karşı dikkatli olunuz. Birikimlerinizi düzenli yapın ki para enerjiniz aktifleşsin, hanenize para akışı fazlalaşsın.

En iyi versiyonunuza ulaşmanızı sağlayacak Dolunay ritüeli

Dolunayda ritüel yapmak isteyenler: özellikle hayatınızda en iyi versiyonunuza erişmenize engel teşkil eden alışkanlık, korku, sıkıntılarınız varsa aşağıdaki ritüeli gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikle rahatsız edilmeyeceğiniz şekilde, elektronik cihaz ve akıllı telefonlarınızın kapalı olmasına dikkat ediniz. Kendinize ayırdığınız zamanlar en önemli farkındalık zamanlarıdır. Öncesinde duş alabilirsiniz ve rahat kıyafetlerinizi giyebilirsiniz. Bu ritüeli mümkünse yatmadan önce yapınız; sonrasında direk uykuya dalın ki zihniniz bu çalışmayı kabul etsin, sindirebilsin.

Öncelikle odaklanmak için gözlerinizi kapatın ve ardından kendinize sorun: Benim ilerlememe engel olan alışkanlıklarım, düşüncelerim, şahıslar var mı? Bir müddet bekleyin, aklınıza gelenleri  tek tek not alın; sonrasında tekrar meditatif duruma geçin ve neler yapmanız gerektiğini sorun. İçsel gücünüz size doğru bilgileri verecektir.

Aldığınız cevapları da başka bir kağıda yazın. Daha sonra bırakmanız gerekenleri yazdığınız kağıdı alın ve yakın. Küllerini suya yahut açık alana atabilirsiniz. Sonrasında yapmanız gerekenleri tekrar okuyun, yanınızda bulunan içi su dolu bardağa üfleyerek kodlayın ve için. Tüm hücrelerinizin suyun bilgisini alıp uygulamasını dileyin. Yaz başlarken tüm sıkıntılarınızı geride bırakın.

Yaşamın keyfini doyasıya çıkarmanızı dilerim.

Arzum Koyuncu
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu oldu ve üniversite öğrencisi olarak çalışmaya 1997 yılında başladı. Lisanslı gayri menkul ... Devam