19 Kasım’da Boğa burcunda Ay tutulması ne anlama geliyor?

19 Kasım’da 27° Boğa burcunda parçalı bir Ay tutulması meydana gelecek. Türkiye’den direkt gözlemlenemeyecek olan bu tutulma Kuzey ve Güney Amerika, Avustralya, Pasifik, Hint Okyanusu ve Avrupa ile Asya’nın bazı bölgelerinden izlenebilecek. Tutulma İstanbul saatine göre 10.18’de başlayacak, 12.02’de en yüksek noktasına erişecek, 13.47 itibarıyla tutulma sona erecek.

Ay tutulmaları aslında güçlü ve zorlayıcı enerjileri içinde barındırır ve alt banttan 6 ay boyunca etkisi devam eder. Büyük resimde Güneş ve Ay tutulmalarını yorumlamak bizlere içinde bulunduğumuz ve bizi bekleyen süreçler hakkında en doğru ve net bilgileri gösterirler.

19 Kasım ile başlayan Boğa-Akrep eksenindeki tutulmalar ile birlikte önümüzdeki 2 yılın hikayesi başlıyor. Bu hikaye 28 Ekim 2023 Ay tutulması ile birlikte sona erecek.

Boğa burcu toprak elementine aittir ve sabit niteliktedir. Boğa burcunun semboliklerine baktığımızda güvenlik, barınma, beslenme, tarım, toprak ekonomi ve parayı gösterir.

İçinde bulunduğumuz dönem koşulları sebebiyle güvenlik ihtiyacımız ve kaygımız artabilir. Sahip olduğumuz ve tutunduğumuz değerler değişecek veya değişmeye zorlanacak gibi duruyor. Tabiri caizse güvendiğimiz dağlara karlar yağacak. Bu süreçte kendimizi güvende hissetmeyebiliriz.

Ev, arsa, yaşam alanı konuları önem kazanacak. Kendi güvenliğimizi kendimiz yaratmak isteyeceğiz. Eskiden bize zevk veren şeyler artık zevk vermeyebilir. Kısacası günlük rutinlerimiz, alışkanlıklarımız değişecek.

Ay tutulmaları bir dönemi kapatır. Sonlanma enerjisidir. Sonrasında yeni bir dönem başlar. Bitişler ve başlangıçlar evrenin temel döngüsüdür aslında…

Önümüzdeki iki yıllık süreçte toprak, beslenme, gıda kaynakları, tarım, su gibi konular fazlasıyla ön plana çıkacak. Tutulmaların olduğu akslarda stresli konular meydana gelir. Dolasıyla önümüzdeki yıllarda mahsul sıkıntıları, kıtlık, kuraklık gibi problemler çok olası… Uranüs’ün de Boğa burcunda olması, sahip olduğumuz ve alıştığımız maddi kaynakların değişeceğine işaret ediyor. Finans ve para konuları önem kazanacak. Ülkemizin çok etkileneceği Boğa-Akrep hattı tutulmaları ile birlikte ekonomik kriz en yüksek boyutlarına ulaşabilir. Mahsul, gıda fiyatları çok artabilir.

Tutulma Algol sabit yıldızıyla birleştiğinden, mitolojisiyle birlikte yorumlarsak güzelliğinin kurbanı olmuş güzel bir kadının üzücü hikayesiyle karşılaşırız. Hikayenin sonunda önce saçları yılana çevrilmiş Medusa’nın daha sonra boğazı kesilerek öldürüldüğünü görürürüz.

Algol yıldızı şiddet, öldürülme, idam ve linç girişimleri ile alakalıdır. Bu dönem kıskançlık, intikam, aşk, tutku, ihanet konuları artış gösterebilir. Diğer taraftan kadın ve kadın cinayetlerine bu dönem ekstra dikkat edilmelidir.

Pozitif bakış açısıyla (Medusa’nın saçlarının yılana çevrilmesi) bakacak olursak yılan ezoterizmde şifa habercisidir. Dolasıyla Jüpiter’in de Balık geçişiyle birlikte daha kalıcı bir şifa, ilaç vs. yöntemi bulunabilir.

Boğa burcu sağlık göstergelerinde, boğaz, boyun, tiroitlere işaret eder. Özellikle önümüzdeki iki yıl içerisinde bu bölgelere dikkat etmek gerekmektedir. Tutulmalar geçtiğimiz yıllarda İkizler-Yay hattındaydı ve akciğerlerle alakalıydı. Bütün dünyayı önemli bir testten geçirdi, nefes almak, akciğerler önem kazandı, sembolizm güçlü çalışıyor.

Burç detayından bahsetmeyeceğim, ancak hayat hep döngüsel çalışır. Size bir kopya!

Tutulmalar 9 yıllık ve 18 yıllık döngüler olarak çalışır. Hayatınızda 9 yıl önce, 18 yıl önce neler olmuştu? Benzer veya zıt hikayelerle tekrar karşılaşabilirsiniz.

Hayatınıza güzellikler getirmesini dilerim.

Sevgiler…

İlginizi çekebilir: Koç burcunda dolunay: Bizleri ve dünyayı neler bekliyor?

Buşra Efe Astrolog
Merhaba, Ben Buşra Efe. 10 yılı aşkın süredir çok uluslu FMCG ve kozmetik sektörlerinde, kurumsal alanda çalışmaktayım. Mesleki kariyerime ek olarak, hayatımda astroloji alanında ... Devam