Koç burcunda dolunay: Bizleri ve dünyayı neler bekliyor?

20 Ekim İstanbul saatine göre 17:56’da 27° Koç burcunda “Marsiyen” bir dolunay meydana gelecek. 5 Kasım’a kadar etkileri devrede olacak bu dolunayda, genel itibarıyla stresli vurguların ve krizlerin ağırlıkta olduğunu görüyoruz. Ancak evrenin temel prensibi olan “zıtlık ve dualite yasaları” her daim bizlerle olduğu gibi, bu dolunayda da bize kendisini hatırlatacak. Dolasıyla bir tarafta stres ve zorlayıcı etkiler varken, diğer tarafta pansuman özelliğine sahip iyileştirici etkileri göreceğiz.

Astrolojide korku frekansını yaymayı hiç sevmiyorum, o yüzden mümkün olduğunca kontrollü bir dille ifade etmeye çalışacağım, tedbir alabileceğimiz yönlere odaklanacağım.

Dolunaylar bizi zihinsel, fiziksel, duygusal olarak çok etkiler. Öncü burçlarda olan dolunaylar ise, özellikle de ateş elementi vurgulu olduğunda, dürtüsel davranma, agresyon, mücadele, sabırsızlık, öfke ve çatışma enerjisini beraberinde getiriyor.

Dolunay dispozitörü Mars, Güneş ile kavuşumda, dolunaya karşıt, Apex’te ise Plüton…

Gökyüzünün zorlayıcı 2 gezegeni sahnede…

  • Bu dönem öfkeyle kalkan zararla oturur.
  • Sabırsızlık en büyük düşmanınız olabilir, ilişkilerinizi gerebilir.
  • Haklıyken haksız duruma düşebilirsiniz.

Şöyle düşünün; önemli gezegen retrolarını, içe çekilmişlik halini, kararsızlık dönemlerini geride bıraktık. Ancak ok yaydan fırlarken, adım atarken, kararsızlıkları neticelendirirken fevri davranmamaya, öfkeli olmamaya bu dönem ekstra dikkat edin. Aşırı hırsa, bencilliğe, yaralanmalara, kazalara, patlamalara, şiddete ve öfke kontrolüne açık bir dönem. Bu konularda dikkatli olmakta fayda var.

Sağlık açısından, özellikle baş bölgesine, baş ağrılarına, migren ataklarına, gözlere, bel bölgesine, böbreklere ve fıtıklara ekstra dikkat edin. Kazalara, sakatlanmalara çok açık bir süreçte olunduğundan, riskli hareketlerden uzak durmakta, arabayı yavaş ve dikkatli kullanmakta fayda var.

Merkür’ün Satürn’le olan üçgen açısı dolunayın en sevimli açılarından…

Bu dönem aklınıza yatan, düşünerek, kontrollü adım attığınız her konu gelecek vadediyor. Kalıcılık ve sağlamlık ihtimali çok fazla. Büyüyeceğine hiç şüphe yok.

Türkiye haritası ise politik anlamda oldukça stresli zamanlardan geçileceğini gösteriyor. Ankara ve doğusu özelikle etki altında, mecliste sesler yükseliyor. Büyük krizler, kargaşalar ve değişim etkileri mevcut. Çalkantılı bir zaman dilimine giriş yaptık, yangın, patlama ve terör olaylarına, maden kazalarına, doğal afet risklerine dikkat. Yeraltı konuları, gizli kalmış konular, açık düşmanlıklar gündem olacak!

Oldukça sıcak ve hararetli bu dönemden geçerken, sakin kalmaya, risk almamaya ve öfkelenmemeye dikkat edin. Özellikle Koç, Terazi, Yengeç, Oğlak burçlarında 27° ve yakınlarında gezegeniniz var ise bu dolunay 1. dereceden daha çok etki gösterecektir.

Sevgiler…

İlginizi çekebilir: 7 Eylül’de Başak burcunda yeniay: Burçları neler bekliyor?

Buşra Efe Astrolog
Merhaba, Ben Buşra Efe. 10 yılı aşkın süredir çok uluslu FMCG ve kozmetik sektörlerinde, kurumsal alanda çalışmaktayım. Mesleki kariyerime ek olarak, hayatımda astroloji alanında ... Devam