15 dakikada kalorilere veda: Vücudunuzu hızlıca ısıtacak, sıkılaştırıcı egzersiz videoları

Yaz bitti; serin meyveler, buzlu kahveler, soğuk çorbalar ufak ufak geride kaldı. Onların yerini sıcacık çorbalar, mis gibi bitki çayları, sonbahar sebzelerini içeren sulu yemekler aldı. Yazın en güzel sporu yüzme için hava şartları elverişliliğini kaybederken, ufak ufak serinleyen evlerimizin camlarında yağmur damlaları mesken tutmaya başladı. Doğa kendini yenilerken, mevsim geçişine ayak uydurmak için bedenimizin değişen ihtiyaçlarına da kulak verme zamanı geldi.

Beslenme alışkanlıklarımız gibi hareket etmek için sahip olduğumuz motivasyon seviyemizde de dalgalanmalar başladı. Çoğumuz serinleyen havaların etkisiyle evde ince bir battaniyenin altında uzanmak, sıcak bir kahve eşliğinde film izlemek, biraz kitap okumak ya da hiçbir şey yapmadan dışarının soğuğuna karşı evin sıcaklığının tadını çıkarmak istiyoruz. Fakat, tüm bunların yanı sıra bedenimizin ihtiyaç duyduğu hareketi de sağlamak için harekete geçmek şart. Soğuk havanın etkisiyle kendimizi tamamen bırakmadan motivasyonumuzu toplayacak ve evde geçirdiğimiz zamanları daha verimli kullanmamıza yardımcı olacak videoları keşfetme zamanı!

Soğuyan havalarda evde daha fazla zaman geçirirken açık hava yürüyüşlerimiz yerine alternatifler yaratmak mümkün. Üstelik sadece 15 dakika ayırarak ve bolca kalori yakarak! Vücudumuzu hızlıca ısıtacak, kış mevsimine girerken bağışıklığımızın  güçlenmesine yardımcı olacak, bir yandan eğlenceli zaman geçirirken bir yandan da gereksiz kalorilere bay bay dedirtecek videoları sizler için derledik. İşte sadece 15 dakika olduğuna inanamayacağınız, evde zaman geçirirken hareket ihtiyacınızı karşılayarak vücudunuzu sıkılaştıracak 3 video:

15 dakikada eğlenceli dans egzersizleri

Spor yapmadan spor yapmanın en eğlenceli hali şüphesiz ki dans! Pamela Reif, YouTube kanalında paylaştığı eğlenceli videosunda, 15 dakikada 250’ye yakın kalori yakabileceğinize dikkat çekiyor. Tabii ki kişiden kişiye aynı süre içerisinde yakılan kalori miktarı değişiklik gösterebilir ama önemli olan sağlıklı kalmak için hareket etmek. Oldukça basit hareketlerden oluşan 15 dakikalık egzersiz seti için herhangi bir ekipman kullanmanız gerekmiyor. Tek ihtiyacınız motivasyon ve coşkulu şarkılar. Videoda Pamela Reif’in seçmiş olduğu şarkılarla yaptığı hareketlerin arasındaki uyuma biz bayıldık. Gözlerinizi kapatsanız sanki bir kulüpte doyasıya dans ediyormuşçasına hareketlerinizi yapabilir; bittiğinde “Aa bu kadar kısa mı sürdü, keşke daha önce başlasaydım…” diyebilirsiniz. Tüm vücudunuzu eğlenceli bir şekilde harekete geçirmek ve kalorilerle vedalaşmak için bu videoyu değerlendirebilirsiniz.

15 MIN HAPPY DANCE WORKOUT – burn calories and smile / No Equipment I Pamela Reif

15 dakikada 300 kalori yakma serüveni

Eğer tek başınıza spor yaparken sıkılıyorsanız ya da ekrandan sadece hareketleri kopyalayarak uyguladığınız egzersizlerden keyif almıyorsanız Joanna Soh’un motivasyon konuşmalarıyla dolu bu videosunu çok sevebilirsiniz. Sohbet havasında geçen 15 dakikada 300 kalori yakmak, kulağınıza nasıl geliyor? Üstelik hiçbir ekipmana ihtiyaç duymadan… Ev konforunda kolaylıkla yapabileceğiniz bir dizi hareketi barındıran 15 dakikalık bu video sayesinde vücudunuzdaki fazla yağlara veda edebilirsiniz. Tüm vücudunuzu çalıştırarak sıkılaşmaya hazırsanız hemen başlayabilirsiniz!

Beginner FAT Burning Morning Workout (Burn 300Cals in 15 Mins!) | Joanna Soh

15 dakikada sıkı bacaklar, kıvrımlı hatlar

Kısa süreli egzersiz videolarıyla etkili sonuçlar alınabileceğini gösteren Chloe Ting‘in YouTube kanalında paylaştığı 15 dakikalık egzersizler ile bacaklarınızı güçlendirerek kalça kıvrımlarınızı keskinleştirmeniz mümkün. Hareket ihtiyacınızı karşılayacak, vücudunuzu sıkılaştıracak, kıvrımlarınızı ortaya çıkarak ve kalori yakmanıza yardımcı olacak egzersizler ile ev ortamında kolayca spor yapabilirsiniz. Üstelik, videoda tüm hareketlerin ekipmanlı ve ekipmansız versiyonları da yer alıyor. İster evde kullanıma uygun egzersiz ekipmanları ile isterseniz de hiçbir ekipman kullanmadan uygulayabilirsiniz. 

15 Mins Booty and Leg Workout | 2 Weeks Shred Challenge

İlginizi çekebilir: Evde uygulayabileceğiniz en etkili egzersiz hareketleri

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!