1 saat içinde 600 kalori yakmanızı sağlayacak koşu bandı antrenman programı ile yaza fit bir başlangıç yapmaya hazır olun

Bir saat içinde 600 kaloriden daha fazla kalori yakmaya hazır mısınız? Aşağıdaki interval antrenmanı, koşu bandı üzerinde 1 saat içerisinde 600 kaloriden daha fazla kalori yakmanızı sağlayan bir egzersiz programı.

Koşu Bandı Egzersiz Tüyoları
Koşu Bandı Egzersiz Tüyoları

Dakikalar geçtikçe artan tempoyla birlikte, özellikle bel bölgenizde birikmiş olan yağların yakımını hızlandırabilir ve antrenmanınızı uzun süreli koşu bandı egzersizinin sıkıcılığından kurtarabilirsiniz.

Antrenmanı tamamladıktan ve 630 kaloriye yakın bir miktarda kalori yaktıktan sonra yeterli miktarda su içtiğinizden emin olmalı ve kısa süreli bir esneme egzersizi yapmalısınız. Esneme egzersizleri için personal trainer olan yazarımız Beril Tarakçıoğlu’nun önerilerinden yararlanabilirsiniz.

Ayrıca programa başlamadan önce 3-5 dakikalık kısa bir jogging ile ısınma yapmanız, koşu sonrasında oluşabilecek ağrıların ve kasılmaların engellenmesine yardımcı olacaktır.

Ekran Resmi 2014-05-12 23.47.19

Not: Verilen sürelerde yakılan kalori miktarları 59 kilogramlık bir kadın için hesaplanmıştır. Yakılan kalori miktarı farklı kilolardaki bireyler için farklılıklar gösterebilir.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!