1 milyon dolarlık garanti: Tony Robbins’ten almamız gereken dersler

Biraz riskten bahsetmeye ne dersiniz? Eğer bir şirket kurma ya da bir girişime ortak olma cesareti gösterdiyseniz, girişimcilik ruhuna sahipsiniz demektir. Elbette her işte ve sizi ileri götürecek her adımda, işin doğası gereği bazı riskler bulunmaktadır. Bu yüzden bazı akıllı işletmeler, satılan malın beğenilmediği takdirde geri iade edilebilmesini garanti etmektedir. Şöyle düşünün, eğer müşteriniz ürün veya servisten memnun kalmadıysa, parasını geri isteyecektir ve eğer şikayeti haklı sebeplere dayanıyorsa, büyük ihtimalle parasını geri verirsiniz. İşe devam etmek adına, müşteriye gönderdiğiniz ürünün kalitesini 10 kere kontrol etmelisiniz, aksi takdirde ürünün geri iadesi ya da kalitenizin sorgulanması problemleriyle karşı karşıya kalırsınız.

İlgili yazı: İşinde “Kapana kısılmış” mı hissediyorsun? İçindeki Gücü Uyandır!

Peki ya ürünün değerinin ya da para karşılığının 100 katını teklif etseydiniz?

Bunu bir dakikalığına düşünün: Şirketin sahibi veya önemli bir çalışanı olarak; bu desteklediğiniz bir şey mi olurdu? Birçok büyük şirket sahibinin bu soruya cevabı elbette ‘Hayır’ olacaktır.

O halde bir de buna bakın. Eğer Tony Robbins’in Business Mastery adlı etkinliğine katılırsanız, bunun size maliyeti aşağı yukarı 10.000 dolardır. Etkinliğe başvuru formunun ön yüzünde Tony Robbins’in size verdiği garantiyi görebilirsiniz:

‘Eğer Business Mastery’ye ilk gün eksiksiz olarak katıldınız ve kendinizi şirketinize 1 milyon dolar değer katacak ve bu değerde büyütecek şekilde hissetmiyorsanız, el kitabını ve materyalleri teslim ettikten sonra size tam iade gerçekleştirilecektir.’

Aşağıdaki etkileyici videoda, Tony Robbins izleyicilere bu garantiyi verdiğini ve şaşırtıcı bir şekilde 5 günün sonunda insanların 1 milyon doları reddedip, 5 milyon dolarlık değer kazandıklarını göreceksiniz.

v Million Money Back Guarantee | Tony Robbins

Bu etkileyici videodan öğrenebileceğiniz 3 önemli ders bulunuyor. Çok önemli aksiyonlar alarak kısa sürede sonuçlarını görebilmenize yardımcı olacak dersler şu şekilde:

Para iade garantisini en öne koyun

Eğer Tony Robbins’in yaptığı gibi bir hamle yapmak istiyorsanız, garanti formunu en öne koymayı mutlaka değerlendirmelisiniz.

En iyi müşterinizin gelip parasını geri istediğini düşünün. Eğer ortada gerçek bir problem varsa ve bunu çözemiyorsanız, parasını geri iade etmeniz lazım, öyle değil mi? Hükümleri ve koşulları kendi isteğinize uygun olarak koşullandırabilirsiniz, fakat sizinle çalışan kişilerden dolayı oluşabilecek sorunları minimize ederseniz, kısa sürede işinizi hiç olmadığı kadar büyütebilirsiniz.

tony robbins
Siz de garantinizi en öne koyarak, ürün veya servisinize ne kadar güvendiğinizi müşterilerinize gösterebilirsiniz.

 100 kat daha fazla değeri nasıl koyabileceğinizi belirleyin 

Durun ve verdiğiniz hizmetin değerini ölçün. Eğer hizmet veya ürün ederi kadarsa, rakipleriniz tarafından altüst edilme riski taşıyorsunuz demektir. Eğer değerini 10 ile çarpabiliyorsanız, her şeyi doğru yapıyorsunuz ve büyüyorsunuz demektir. Yine de, geometrik büyümeyi deneyimlemek istiyorsanız, 100 kat veya daha fazla değeri nasıl ortaya koyabileceğinizi düşünün. Size 10.000 dolar yatıran her müşteriye 1 milyon dolar verebileceğinizi düşünüyorsanız, bu noktada öngörülebilir gelecekte büyümenizi sürdürmenize yardımcı olacak muhteşem bir formüle sahipsiniz demektir. Bir kere işinizle ilgili her detayı planladığınızda, önemli bir sorumluluk altına girdiğiniz için, her olasılığı değerlendirdiğinizden emin olmalısınız.

Kendinize minimum 5 milyon dolarlık büyümeyi nasıl yapabileceğinize karar verin 

Eğer ilk iki maddeyi başarıyla yerine getirdiyseniz, işinizin 5 milyon dolarında bir değere sahip olması yolunda emin adımlarla ilerliyorsunuz demektir. Bu makaleyi okumak için ne kadar harcadınız? 5 dakika mı yoksa 1 saat mi?

60 saat boyunca sizin gibi işlerini geometrik olarak büyütmek isteyen insanlarla çalışırken işe kendinizi kaptırdığınızı hayal edin. Etrafınızdaki herkes kendi alanında uzman olsun ve bu insanlar tarafından her zaman yönlendirildiğinizi düşünün. Business Mastery aslında hayal ettiğiniz ortamın gerçekten de aynısı.

Hayal ettiğiniz sonuçlara ulaşmak için gönüllü olarak yatırım yapmaya her halükarda şimdi karar vermelisiniz. Şimdi çok büyük bir adım atarak, kariyer hayatınız boyunca istediğiniz yerde olabilirsiniz.

Kaynak:

inc.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!