Zorlu duygularınızın şifasını uykunuzda bulabilirsiniz

Zorlu bir dönemden geçerken herkesin uykuları bölük, kalitesiz ve gergin olur. Böyle dönemlerde tedbirleri alarak sakin kalmaya çalışmamız gerekir. Nasıl mı? Duyduğunuz, gördüğünüz, anladığınız olayları kendinize yeterli zamanı tanıyarak takip etmek ruh sağlığımızı da sakin tutmaya iyi gelecektir. Bunun dışında sakin olmak ve gözlem yeteneğimizi kaybetmemek için iyi beslenmenin yanı sıra iyi bir uyku da gerekir. Sağlıklı uyku, dinlenmiş zihin ve beden demektir, bunu hepimiz biliyoruz. Bunun için sağ burun deliğimizi kapatarak sol burun deliğimizden uzun ve yavaş nefesler alıp vermek bizi destekleyecektir. Bunun dışında uygulamayı yapacağınız gün normalin dışında gerginlik ve stres yaşadıysanız biraz daha fazla nefes egzersizi de yapabilirsiniz.

Gevşediğinize ikna olduktan sonra “Yüce rabbim, zihnimin bana ………. duygumu şifalandırmam için destek olmasına niyet ediyorum” cümlesini hissederek, inanarak okuyun. 20 defa okumanız gerekiyorsa, 20 defa okuyun. Ancak bazen bir defa da yeterli olacaktır, eğer hissederek söylediyseniz. Defterinize duygunuzu başlık atar gibi yazın, sonra gözlerinizi kapatın ve bu duygunun size hatırlattığı, hissettirdiği 2 duyguyu kalbinize odaklanarak fark edin. Hiç düşünmediğiniz, aklınıza gelmeyen ya da saçma bulduğunuz bir düşünce olsa da müdahale etmeden sadece yazın. İkiden fazla geldiyse onları da yazabilirsiniz. Aklınıza gelen bir kişi ya da yaşadığınız bir deneyim olabilir, bizim fark etmemiz gereken buradaki duygudur, onun için hislerimize odaklanmalıyız.

Daha sonra tespit ettiğiniz her duygu için birer sembol belirleyin. Sembolünüz size huzur, sevinç, mutluluk veren semboller olmalı. Sembollerinize karar verdikten sonra gözlerinizi kapatın, sembolünüzün rengi, şekli gibi tüm detaylarını imgeleyin. Sembollerinizin üzerine az önce tespit ettiğiniz duyguların olumlu olanlarını yazın. Örneğin, duygunuz değersizlik, sembolünüz kelebek ise kelebeğin kanatlarının üzerine “Değerliyim” yazdığınızı hayal edin. Diğer sembollere de diğer duyguları yazın.

Gözlerinizi kapatın, üç sembolünüzü üzerindeki yazılarla birlikte gözünüzün önünde hayal edin, bu sırada sağ yumruğunuzu güçlü bir şekilde sıkın ve “Yüce rabbim, tüm hücrelerimle uyku sürecimde yenilenmeye, şifalanmaya niyet ediyorum, cümlesini yine istediğiniz kadar okuduktan sonra suyunuzdan birkaç yudum için ve uykuya dalın. Bunu en az 3 gece peş peşe yapmaya özen gösterelim.

Şifa olsun…

Farkındalığı bol rüyalar görmenizi dilerken, bir sonraki yazımda buluşmak üzere…

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda eğitim almak isterseniz Instagram hesabımı takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Rüyalarınız topluma ve dünyaya dair haberler veriyor olabilir

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam