Yüksek ısı kullanmadan saçlarınızı şekillendirmenin yeni yolu Dyson Airwrap™

Sağlıklı, güzel görünen, bakımlı saçlar hepimizin hayali. Ne var ki, hayalimizdeki saçlara ulaşmak için çabalarken çoğu zaman saçlarımıza zarar veriyoruz. Daha iyi görünmek için tercih ettiğimiz saç bakım ve şekillendirme yöntemleri ile saçlarımıza dipten uca zarar verebiliyoruz. Özellikle yüksek ısı ile çalışan klasik saç kurutma makinesi, maşa ve saç şekillendiricilerin saçlar üzerindeki olumsuz etkisi oldukça büyük. Neden mi?

Saçın en büyük düşmanı: Yüksek ısı

Pek çoğumuz saçlarımızı şekillendirirken saç maşası, fön makinesi gibi saçı yüksek ısıya maruz bırakan yöntemlere sık sık başvuruyoruz. Ne var ki, yüksek ısı saçın hızla yıpranmasına, kırılmasına ve hatta kopmasına neden oluyor; 150°C’nin üzerindeki sıcaklıklar aşırı ısı hasarına neden olurken, 230°C’nin üzerinde saçlar eriyor. Bu durumu özellikle ıslak saçlarınızı yüksek ısıda kurutmaya çalıştığınızda ya da fön çekerken saçlarınızın buharlaşmasından gözlemleyebilirsiniz.

Yüksek ısı saçlara nasıl zarar veriyor?

Aşırı ısıya maruz kaldığında korteks tabakası yıpranan saçlar; ışığı yansıtmadığı için cansız ve soluk görünür, saçınız daha zor şekil alır ya da şekli hızla bozulur. 

Dyson tarafından 6 senelik çalışmalar sonucunda geliştirilen Dyson Airwrap™ saçlarınızı şekillendirmek için kullandığınız tüm diğer yöntemlerden farklı olarak, yüksek ısı kullanmaz.

Airwrap™ ile aşırı ısı olmadan saçlarınızı şekillendirmek mümkün

Dyson Airwrap™ saç şekillendirici, aşırı ısı olmaksızın saça şekil vermek için Coanda etkisini kullanır. Coanda etkisi ile Dyson Airwrap ™ şekillendirici, başlık çevresinde saçları nazikçe başlığa saran ve kıvıran, dönen bir hava akımı oluşturur. Saçı ısıdan ziyade, hava akımıyla şekillendirir. Dyson dijital motor V9’u kullanan Dyson Airwrap™ şekillendiricinin termistörü, saniyede 40 defadan fazla hava akımı sıcaklığını ölçer; akıllı ısı kontrolü ile sıcaklığı 150°C’nin altında tutar.

Saçlarınızı kurutmak ve şekillendirmek için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi, hafif ve akıllı bir tasarıma sığdıran Dyson Airwrap™ saçlarınızı kurutmak, hacimli bukleler ve dalgalar yapmak ve saçlarınızı düzleştirip şekillendirmek için farklı başlıklara sahiptir. Akıllı ısı kontrolü ile nemin saçlarınızda kalmasını sağlarken, saçlarınızı hava akımını kullanarak şekillendirmenizi sağlar. 

Dyson Airwrap™ saçınızı şekillendirirken, hava akımını kullanarak saçınızı kendine doğru çeker ve sarar. Coanda etkisi ile saçları başlığa doğru çekmek için hava akımını kullanır. Elleriniz yanmaz veya zorlayıcı sarma mekanizmaları yoktur. 

Saçı dalgalı hale getiren ya da bukleler ile hareketlendiren başlıklar, düzleştiren veya hacim veren fırçalar

Farklı saç tipleriyle kullanıma uygun olarak geliştirilen Dyson Airwrap™, saçları hem bukleli hem dalgalı yapmak için başlıklar hem de kabaran saçları kontrol altına alıp düzleştirmek için başlıklar içerir. İki farklı kalınlıktaki Airwrap™ başlığı, sert ve yumuşak düzleştirme fırçaları, yuvarlak hacimlendirici fırça, ön şekillendirme kurutucusu, kaymaz ısıya dayanıklı altlık ve taba rengi saklama kutusu ile birlikte sunulur. Böylelikle saçlarınızı düz ya da bukleli kullanmak tamamen size kalıyor. Tutma sapının orta noktasında bulunan V9 motoru ile hafif ve dengeli bir tutuş ve kolay kullanım sağlar.

Dyson Airwrap™ Complete sette yer alan başlıklardan kısaca bahsetmemiz gerekirse:

  • Ön şekillendirme kurutucusu: Islak saçları nemli ve şekillendirmeye hazır hale getirir.
  • Sert düzleştirme fırçası: Daha az kabarıklık ile düzleştirici tarzı oluşturur. Düzgün, kabarma eğilimli saçları kontrol etmek için tasarlanmış sert kıllara sahiptir.
  • Yumuşak düzleştirme fırçası: Yumuşak ve fönlü bir saç yaratır. 
  • Yuvarlak hacimlendirici fırça: Saça hacim vermesi için havayı yönlendirir ve saçlar kurutulurken şekillendirmek için gerginlik yaratır.
  • 30mm Airwrap™ başlık: Hacimli bukleler veya dalgalar oluşturur. Simetrik bukleler için saat yönünde ve saat yönünün tersine çalışır.
  • 40mm Airwrap™ başlık: Gevşek bukleler veya dalgalar oluşturur. Simetrik bukleler için saat yönünde ve saat yönünün tersine çalışır.
  • Taba rengi saklama kutusu: Dyson Airwrap™ şekillendiricinizi ve aksesuarlarını korur ve özenle saklar. 

Dyson Airwrap™ nasıl kullanılır?

Oldukça hafif bir tasarıma sahip olan Dyson Airwrap™ ile saçlarınızı şekillendirmek oldukça kolay. Siz yeter ki saçlarınızı nasıl şekillendirmek istediğinize karar verin. 

Islak saçlarınızı şekillendirmeye hazır hale getirmek için ön şekillendirme kurutucusu ile ıslaklığını alın. Sonrasında seçtiğiniz saç modeline uygun başlığı seçin. 30mm’lik ve 40mm’lik başlıklar ile bukleler ve dalgalar yaratabilir; düzleştirme fırçası ile saçlarınızı elektriklenmeden düzleştirebilirsiniz. 

Dyson Airwrap™ ile saçlarımı nasıl simetrik bukleler yapabilirim?

Dyson Airwrap™ / Simetrik Bukleler

 

Dyson Airwrap™ ile saçlarımı nasıl düzleştirebilirim?

Dyson Airwrap™ / Yumuşak Düzleştirme Fırçası

 

Dyson Airwrap™ ile saçlarıma nasıl hacim verebilirim?

Dyson Airwrap™/ Yuvarlak Hacimlendirici Fırça

 

Son olarak:

  • Dyson Airwrap™ teknolojisi gereği saçlarınızı yüksek ısı ile değil, Coanda etkisinin yarattığı hava akımı ve kontrollü ısı ile şekillendirir. 
  • Dyson Airwrap™ kullanırken, ısı kontrol altında tutulduğundan saçlarınız ısıdan zarar görmez. Diğer yandan Dyson Airwrap™ başlıkları ısınmadığı için başlık değişimi kolaylaşırken, elleriniz ya da cildiniz yanmaz. 
  • Dyson Airwrap™ ön şekillendirme kurutucusu, şekillendirici başlıklar ve fırçaları ile saçlarınızı şekillendirmek için ihtiyaç duyduğunuz tüm seçenekleri sunar.

Dyson Airwrap™ ile saçları şekillendirmek, bir yandan fırça bir yandan saç kurutma makinesi kullanmak zorunda olduğunuz eski tip geleneksel yöntemlerden çok daha kolay, değil mi?

Dyson Airwrap™ teknolojisini keşfetmek için tıklayın.

 

Bu içerik Dyson Airwrap™ katkılarıyla hazırlanmıştır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!
Advertisement