Yoogaia: İnternet üzerinden canlı grup egzersizleri

Özellikle son dönemde yoga ve pilates, bedene ve ruha iyi gelen popüler egzersizlerin başında yer alıyor. Birçoğumuz işten sonra yorgunluk ve stres atmak için spora gitmeyi tercih ediyor. Spor merkezleri yolumuzun üzerindeyse ne mutlu, ancak değilse yolda ‘’ şu spor salonu yakın olsa, grup ders saatleri de bana uysa’’ demişizdir. Tek başına evde spor yapmaksa bir çoğumuz için pek motive edici değil.

yoga

Peki, ne yapabiliriz?

Özellikle yoga ve pilatesi sevenler için yeni bir girişim örneğine rastladım geçenlerde. Finlandiya merkezli, online ev egzersizleri girişimi Yoogia, 500.000 Euro’luk Tohum yatırımıyla büyümeyi hedefliyor. Haliyle bu yatırımla birlikte ekibini büyüterek yeni yoga ve pilates eğitmenlerini kadrosuna ekleyecek.

İşin güzel yanı ise bir stüdyo gibi haftalık grup ders programları var ve o saatte herkes bir bilgisayar ve internet ile diledikleri yerden derse katılabiliyor. Eğitmende canlı bir şekilde sınıfı bilgisayardan takip edebiliyor.

yoga duruşDerslerde sakatlanmayı önlemek için, eğitmenin düzenli olarak sınıfı gözlemleyip, doğru uyarıları yapması gerekiyor. Her ne kadar sınıfta olmak öğrenciyi gözlemlemek için birebir olsa da aynı ortam Yoogaia’da da sağlanıyor. Bu nedenle Yoogaia’da bilgisayardan sınıf ortamı yaratılarak, canlı bir şekilde eğitmenler gerekli düzeltmeleri ve uyarıları yaparak öğrencileriyle interaktif iletişim kuruyor.

Ayrıca, programda İngilizce olarak alabileceğiniz dersler de var. Yeni aldığı yatırımla büyüyecek olan bu girişimcilik örneğinde yabancı eğitmenlerin artacağı söyleniyor. Hangi ülkede olursanız olun programınıza uygun olan derse katılıp farklı tarzdaki eğitmenlerle, egzersizlerinizi düzenli hale getirmeniz için harika bir fırsat.

Aylık üyelik modellerine göre 1 Aylık üyelik 19,99 Euro. 4 aylık veya Yıllık aboneliklerde de daha uygun fiyatlarla size seçenekler sunuyor.

Görünen o ki çılgınca koşuşturduğumuz hayatlarımızda, sağlıklı yaşamamız için bize kolaylık sağlayan bu girişim, bizi yormadan motive edeceğe benziyor.

Videosunu izlerseniz ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Her şey bizim için bu kadar kolaylaşırken hala hareket etmemek elde değil.

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız.

Nazlı Savaş
Kimya alanında lisans eğitimi aldıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi'nde İşletme alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Akademik eğitimleri sırasında keşfetme tutkusunun peşinden gidip uzun bir ... Devam