Yoga yapanlar için iPhone uygulamaları

Yoga matları, cep telefonlarımızı kullanmak için çok doğru bir yer olmasa da;  içimizdeki yogileri -matlar dışında da- açığa çıkarmamıza yardımcı olacak bir sürü iPhone uygulaması çoktan kullanılmaya başlandı. Uplifers olarak, yaygın şekilde kullanılan ve bizim de ilgimizi çeken bu uygulamaları sizlerle paylaşmak istedik.

Başlangıç seviyesinden, üst seviyelere kadar, yogayla ilgilenen herkesin yararlı bir şeyler bulabileceği bu 12 uygulama; değişik pozlardan nefes egzersizlerine, ve hatta yogiler için günlük önerilere kadar bir çok şeyi bir arada sunuyor.

1. Office Yoga

Bu basit uygulama, masa başında çalışanlar için özel olarak derlenmiş yoga pozlarının  ve açıklamalarının bulunduğu bir e-desteden oluşuyor. Eğer çalışma saatleriniz, herhangi bir derse düzenli olarak katılmanıza olanak vermiyorsa, Office Yoga arayı kapatmanızın en iyi yollarından biri.

 

 

2. YOGAmazing

Bu uygulama, kendi egzersiz stillerini bulmaya çalışan ya da yoğun iş temposunda egzersizlere zaman ayıramayan yogiler için bir kurtarıcı adeta. YOGAmazing’i, 25’ten fazla mix-and-match dersiyle, günün koşturmacasında cebinizde taşıdığınız bi yoga stüdyosu olarak düşünebilirsiniz.

 

 

3. Universal Breathing – Pranayama

Bir çok yoga dersi, yoga nefes tekniklerininin (Pranayama) keşfedilmesine yeterli zamanı ayırmaz. Ancak Universal Breathing’in sade tasarımı ve etkileyici görselleri, yoga yapanların nefes tekniklerini tek başlarına çalışabilmeleri için gereken rehberliği ve açıklamaları sunuyor.

 

 

4. MINDBODY yoga

Telefonunuzun harita uygulamalarını kullanarak size en yakın yoga stüdyolarını bulmanızı sağlayan MINDBODY, aynı zamanda ders saatlerini öğrenmenize ve istediğiniz derse kayıt yaptırmanıza da imkan sunuyor.

 

 

5. Yoga Sutras

Yoga Sutras, yoga uygulamalarının günümüze ulaşmasını sağlayan Antik Sanskrit metinlerinden oluşan, interaktif ve hareketli bir e-kitap. Bu kullanıcı dostu uygulama, Grandaddy Yoga Patanjali’nin kendi görüşlerini de içeriyor.

 

 

6. Clean Plates

Clean Plates, yoga sonrası, vücudunuzun ve zihninizin ihtiyacı olan tüm doğa dostu yiyecek ve içeceklere ulaşabilmeniz için geliştirilmiş bir uygulama. Hem de kararınızı verirken, “doğal şekerli”den “slow food”a kadar geniş bir yelpazeden seçim yapabiliyorsunuz.

 

 

7. Gratitude Journal

Bu uygulama, kullanıcılarının gün içerisinde mutlu oldukları anları kaydetmelerini sağlayan, küçük bir günlük gibi çalışıyor. Kullanıcılar “o” anları hatırlamalarını sağlayacak fotoğraflar ve açıklamalar da ekleyebiliyorlar. Yoga felsefesini matın dışında da yaşamak ve hissetmek için hazırlanmış olan uygulama, kullanıcılarının farkındalık dolu bir gün geçirmesini sağlıyor.

 

8. iVeda

iVeda, kullanıcılarının değişen hayat tarzları ve diyetlerine uygun alışveriş önerileri sunuyor. Ayrıca yoganın medikal uygulaması olan Ayurveda teknikleriyle, kullanıcılarının  evde uygulayabilecekleri tedaviler için rehberlik yapıyor.

 

 

9. Deepak Chopra Mobile Apps

Bu uygulama, yoganın sağladığı zihinsel rahatlamanın daha uzun sürmesine yardımcı olacak uygulama önerilerinin bir arada bulunduğu bir uygulama. İçeriğindeki uygulamalar, meditasyondan, stres dindirmeye ve evde yapabileceğiniz yoga egzersizlerine kadar geniş bir yelpazede.

 

 

10. Airplane Yoga

Adından da anlaşılacağı gibi, Airplane Yoga,  durmak bilmeyen gezginlere yol gösterecek yoga kökenli önerilerle dolu. Uygulama; seyahat planlamadan, hava alanı önerilerine kadar, “Zen tarzı seyahat stratejileri” sunuyor. Amacı kullanıcılarına, bulundukları her yerde yoganın etkilerini hissettirerek huzur vermek.

 

11. Sleep Cycle

Bütün gece uyumanıza rağmen hala bitkin uyanıyorsanız, Sleep Cycle tam size göre. Bu biyolojik saat mantığında çalışan uygulama, uyku düzenini izliyor ve kullanıcılarının uyku kalitesini etkileyen günlük aktivitelerini belirlemelerini sağlıyor. Uyku saatlerinizi, vücudunuzun doğal ritmine göre düzenleyerek, uykuyla ilgili ve uykusuzluk kaynaklı tüm sorunlarınızı çözmenize yardımcı oluyor.

 

12. Yoga Studio

Yoga Studio’nun amacı, aklınıza gelebilecek her yerde egzersiz yapabilmenize yardımcı olmak. Isınma egzersizlerinden kontorsiyonlara kadar çeşitlenmiş 250 pozu; görselleri, ipuçları ve önerileriyle sunuyor. İçerdiği 30 adet farklı egzersiz videosunun yanı sıra, kullanıcılarının kendi rutinlerini oluşturmalarına olanak sağlıyor.

 

Kaynak: Greatist

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!