Yılın en hareketli haftasına giriş yapıyoruz: 18 Temmuz haftasının genel etkileri

Bayram tatili sonrasında gündemi oldukça yoğun bir hafta bizi bekliyor. Bazı gezegenler burç değiştirirken, Mars, Nisan ve Mayıs aylarında yaşanan Güneş ve Ay tutulmaları derecelerini tetikleyerek ani ve çarpıcı gündemler yaratacak.

Venüs 18 Temmuz’da Yengeç burcuna geçiş yapıyor!

Aşk, ilişkiler ve hayattan zevk aldığımız temaları anlatan gezegenimiz Venüs’ün, Yengeç burcuna geçişiyle birlikte ilişkilerde duygusallığın, empatinin ve fedakarlığın artacağı bir dönem bizi bekliyor olacak. Ev, aile, yuva yerleşim konuları ön plana çıkarken, ailevi konularda güzel gelişmelere şahit olabilir, ailenizden destekler alabilirsiniz.

18 Temmuz itibari ile huzuru daha çok kendi evinizde bulacaksınız.Ev dekorasyonu, ev tadilatları için destekleyici bir dönem olacak.

Merkür ve Güneş Aslan burcuna geçiş yapıyor!

Merkür 19 Temmuz’da, Güneş ise 22 Temmuz’da Aslan burcuna geçiş yapacak. Artık hayat motivasyonumuz ve özgüvenimiz güçlü bir şekilde artacak. Yaşam enerjimizi yükselten bu geçiş ile birlikte hayatı yönetme kabiliyetimiz de hız kazanacak. Özellikle liderlerin, yönetici figürlerin daha çok kendini gösterdiği ve sanatçıların, liderlerin, ünlü kişilerin çokça konuşulacağı zamanlar olacak.

İddialı, inatçı yaklaşımlardan ve buyurgan bir iletişimden bu dönem kaçınmalı. Ayrıca bu dönem egolarınızın esiri olmamaya özen gösterin.

Mars tutulma derecelerini tetikleyecek!

Astrolojik açıdan Güneş ve Ay tutulmaları içinde bulunduğumuz dönem hakkında yorum yaparken oldukça belirleyicidirler. Tutulmalar 9 ve 18 yıllık periyodlarla tekrarlar ve etkisi akşamdan sabaha hemen gözükmez, geniş bir zaman dilimine yayılır. Özellikle tutulmanın yönetici gezegeni, tutulma derecesini tetiklediğinde etkiler görünür olmaya başlar. İşte tam da bu zamanlardan geçiyoruz.

Agresyon ve mücadele gezegeni Mars, 30 Nisan 2022’de 10 Boğa burcunda yaşanan Güneş tutulmasını 19-20-21 Temmuz’da; 16 Mayıs 2022 25º Akrep burcunda yaşanan Ay Tutulmasını ise 11-12-13 Ağustos civarında tetikleyecek.Mars tutulma derecesini tetiklediğinde mücadele, rekabet ve çatışma enerjisini çok yüksek kılabilir.

Peki hangi konularda?

Özellikle, Boğa burcu toprak elementi ile ilgili olduğundan tarım ve gıda alanlarında çeşitli krizlerin gündem olmasına şahit olabiliriz. Dünyada gıda kaynakları ve gıda krizi konuları çokça konuşulurken, tedarik zincirinde çeşitli gerginler ve kırılmalar yaşanabilir.Ayrıca para piyasalarında ani hareketler söz konusu olabilir.

Akrep burcu tutulması tetiklendiğinde ise, yeraltı kaynaklarını, enerji kaynaklarını ve nükleer konuları dünyada genelinde çokça konuşabiliriz.

Mars-Uranüs-Kuzey Ay düğümleri kavuşumda!

Özellikle 1-2 Ağustos civarı elektronik sistemlere, uçaklara uçak kazalarına dikkat etmekte fayda var.Elektrik ve enerji kaynakları ile alakalı ani kesintiler oluşabilir.Mars ve Uranüs birlikte hareket ettiğinde dijital sistemlerde arızalara sebebiyet verebilir.

Bu kavuşum bireyselde toprak elementi burçlar için (Boğa, Başak, Oğlak) hayatlarında sürpriz destekleyici gelişmelerin olabileceğine işaret ediyor.

Tüm burçlar için ise, eğer Nisan’dan beri süre gelen ve çözüme kavuşmasını veya neticelenmesini beklediğiniz konular ise artık sonuçlanma vakti geldi!

 

İlginizi çekebilir: Astrolojiyi takip ederken dikkat etmeniz gereken 5 önemli ipucu

Buşra Efe Astrolog
Merhaba, Ben Buşra Efe. 10 yılı aşkın süredir çok uluslu FMCG ve kozmetik sektörlerinde, kurumsal alanda çalışmaktayım. Mesleki kariyerime ek olarak, hayatımda astroloji alanında ... Devam