Bu yıl sonunda dünyanın bir ucunda yıla başlamak isteyenlere: Hawaii’de yılbaşı

Bu yılbaşında aynı karton şapkayı takıp, aynı düdüğü üflemek istemiyorsanız dünyanın diğer bir ucunu alternatifler arasına ekleyebilirsiniz çünkü Hawaii’de bunların hiçbiri kuru kuru yapılmıyor…

2016 senesi bize pek çok dersi verirken, yeri geldi uzaklara hatta çok uzaklara kaçmak istememize neden oldu. Belki bu kadar uzaklara gidemesek bile hayal kurmanın bedava olduğunu hatırlayarak Hawaii’de bir yılbaşı nasıl geçiyor merak ettik.

hawaii yılbaşı

Ancak eğer zincirlerinizi kırıp gitmeyi kafaya koyarsanız, Hawaii’nin sakin dalgalarından saten kumlarına kendinizi bırakabileceğiniz en güzel dönemlerden birinin yılbaşı zamanı olduğunu unutmayın. Hava kışın kaçamak yapmak için oldukça sıcak ve keyifli bir durumda. Kum ve deniz tüm neşesiyle yaz mevsimini aratmazken,  Hawaii Amerika kıtasında yılbaşı için en çok tercih edilen adalardan bir tanesi olarak da ününü korumakta. Bakmayın sakin göründüğüne, bu ada yılbaşında bol bol partilemeyi ve havai fişek gösterileriyle nam salmış bir cennet adeta!

Yılbaşı dönemini burada geçirmek isteyenler için adanın farklı bölgelerindeki organizasyonlar işte bu şekilde:

1.Oahu Kutlamaları

Aloha pazar alanı eğlenceleri ve havai fişek gösterilerinde kutlamalar saat 7:00’da başlıyor ve gece 02:00’ye kadar devam ediyor. Alanda birden fazla sahne yer alıyor ve canlı müzik çalıyor. Yüz boyama, hediye çekilişleri ve sahne gösterileri eğlencelerden sadece birkaçı. Aloha Kule Restoranlarından Chai Island Bistro’da da yılbaşına özel yemek menüleri ve havai fişek gösterimi mevcut.

Daha romantik bir yılbaşı geçirmek isteyenler ise Starlet Coctail&Dance Cruise’u tercih edebilir; Honolulu’dan kalkan bir gemide canlı müzik eşliğinde şampanyalarını tokuşturabilir.

hawaii havai fişek

2.Maui Kutlamaları

Maui’ye gidenlerin ilk tercihi Grand Wailea Resort’daki yeni yıl kutlamaları oluyor. Aynı şekilde havai fişek kutlamalarının da mevcut olduğu otelde gece yarısından sonra büyük bir piroteknik şov yapılıyor.

Eğer Maui’den gemiye binmek isterseniz o zaman Eve Cruise en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Bu büyük katamaran Maalaea körfezinden kalkış yapıyor ve havai fişek gösterisine kadar sizi canlı müzik ve harika yemekler ile ağırlıyor.

Farklı bir eğlence arayanlara ise Kupanaha Magic Show adı verilen “yemekli tiyatro” öneriliyor. Bu gösteri saat 8:30 gibi başlarken 1:00 civarı sona eriyor.

3. Big Island Kutlamaları

Tüm bunların dışında daha lokal bir tatil geçirmek isteyenler ise Hawaii’nin en büyük geleneklerinden biri olan Mochi Pounding’e katılıyor. Oranın yerel halkından pirinç dövmeyi öğrenirken aynı zamanda hikayelerini de dinleyebiliyorsunuz.

hawaii noel baba

 

Kaynak:

travelandleisure.com

condenast.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!