Yerli sevgili yabancı sevgiliye karşı

Çok ama çok önemli not: Bu yazı yüksek oranda genelleme içerir. Lütfen üzerinize alınmayınız, sadece eğleniniz.

Yıllar içinde bir kadın olarak hem kendi deneyimlerim hem de çevremde gördüklerimden yerli erkek ve yabancı erkek ile yaşanan ilişkiler arasındaki farkları gözlemleme şansım oldu.

Yer yer “Erkek her yerde erkek vallahi” dedirteni de “Dünya varmış” diye oh çektireni de “Türk erkeklerinin kıymetini bilemedik” diye söyletenlerini de gördük.

E yani hep erkekler mi yapacak “Ya Türk kızları şöyle, ‘Hepsi çok güzel’ ülkesinin kızları böyle”, “Abi, bizim kızların dırdırı yok Şokella ülkesinin kızlarında!” türünde “derin” muhabbetleri? Biz de böyle sığ muhabbetler yapıyoruz zaman zaman arkadaşlar. Ecnebi memleket görmüş, yaşamış, oralardan erkek cinslerine gönül vermiş, ahkam kesecek kıvama gelen kadınlar olarak (ben değil, birtakım arkadaşlar) bizim de birtakım fikirlerimiz var elbet. Bunların bir kısmını son günlerin moda anlatım şekliyle madde madde sıralayayım dedim:

Yok artık! Hayat gerçekten de müşterekmiş

Efenim ev işleri, temizliği olsun, akşam yemeği yapmak olsun, ev alışverişi olsun elin oğlu hiç gocunmaz, bunu kadına yardım olarak bile görmez. O da evin bir üyesidir, tabi ki yapacaktır, come on! Türkçe konuşan arkadaşımızın ev alışverişi konusunda hakkını yemeyelim. Eve gelirken karpuz getirmişliği falan vardır tabi.

alışveriş yapan erkek

Ay hep hayret ediyor ne güzel

Buraların yabancısı olan Marmelatya ülkesinin erkeği için çay – simit bile yeni ve çok ilginç olabilir, gideceğiniz her yer ona yenidir. Aynısı sizin için de geçerlidir. Hanım kızlar buradan yürüyün, uzun süre ilişkiyi ayakta tutabilirsiniz. “Ya akşam ne yapsak?” sorusu ömrünüzü tükettiyse, sizi böyle alalım.

Issız Adam sendromu pek nadir görülür  

Adam zaten size ilk günden “Seni seviyorum” demeyeceği için, ilişkiniz “resmi olarak” başladığında iki tarafın da isteyerek bir arada olduğunu fark edecek olgunluktadır. Bu nedenle “Ben galiba yapamıyorum Nalan” triplerine de kolay kolay girmez.

Yatıya gelen annegillere son

Yok öyle bir şey tabi. Annegiller gelir ve bir otele ya da eve yerleşir, ziyaretleri boyunca da orada kalır. Asla vay efendim, “kız bizi evde istemedi Şukufe” demez ve bu yüzden de asla bozulmazlar. Hatta bu tamamen kendi tercihleridir. Yerli sevgiliyle böyle bir şey elbette söz konusu değil, geçiniz.

kaynana gelin

Sekste bencillik oranında düşüş

Şimdi, seksin yerlisi yabancısı olmaz, ne alaka? demeyin. Tamam bizler çok modern, çok da özgür aman aman çok kendini bilen şehirli yeni neslin mensuplarıyız. Fakat unutmayalım ki bu ülkede doğduk ve yaşıyoruz. Bunun ne demek olduğunu açıklamak için altyazı geçmeme gerek yok, hepiniz biliyorsunuz. Yaşadığın ülkenin DNAlarına işleyen özellikleri hem kadın hem de erkekte farklı seks davranışları geliştirebiliyor elbette. Fakat bu yazı erkeklerle ilgili olduğundan hemcinslerime şimdilik bir şey demeyeceğim, ilerleyen yazılarda sıra size de gelir merak etmeyin. Seksin yalnızca kendisine keyif vermesi gerektiğini sanan eril kişi nüfusumuzun yoğun olduğu pek çok araştırmayla da sabit. Yaşadıkları toplumda seks tabu olmayan ecnebi arkadaşlarımızda ise bu bencillik oranının düşük olduğunu söylemek mümkün.

‘Ah Ulan!’ dedirten ekstra maddeyle kendimi affettirebilir miyim?

Bunlar iyi hoş da, rakı sofrasını kurup fonda Müzeyyen Abla’yla kendi dilinde karşılıklı iki lafın belini kırıp gözlerinin içine çakır keyif gözleriyle bakarak “Seni seviyorum” diyemedikten sonra, ne yapalım biz o adamları. Gelin gelin, hadi kızmayın. Sizsiz olmaz sizsiz olmaz…

rakı sofrası

 

 

 

 

Lüsyen
Gün içinde en çok kadın-erkek ilişkilerine, sekse, deneyimlere kafa yorabileceğim rahatlıkta bir dünyanın hayalini kuruyorum. İstanbul'da yaşayan genç bir kadının ortalama hikayesiyim. Bazı insanlara ... Devam