Yeni yılda yeni bir başlangıç: “2018: Dersimi aldım, 2019: Hazırım”

Yeni bir yıla girmeye birkaç gün kaldı, şimdi yepyeni, sıfır kilometre bir yıla giriyoruz. Peki bu yeni yıl için zihnen, bedenen, ruhen hazır mısınız?

Hayatın dinamiğinde günlerin birbirini kovalaması adına elimizden geleni yaparken, kaçırdığımız “kendimiz” oluyoruz; bu yüzden de kişisel gelişim kitapları en çok satanlar listesinde. Peki yeni bir yıla girerken kendimize bir çeki düzen verelim mi? Bir bilgisayarın kendine format atması gibi kendimizi formatlayabilir miyiz? Bence mümkün; hele ki önümüzdeki yeni yılın ilk haftasında (çünkü gelecek yazılarımdan birinin konusu olan Güneş Tutulması buna olanak tanıyor).

Şimdi 2018’e veda ederken, yapmamız gereken sakin bir şekilde kendimize zaman ayırmak ve 2018’i nasıl geçirdim diye sormak. Bu soruyu dürüstçe cevaplamak önemli; ne ummuştuk başlarken ve şu anda neredeyiz…  Umduklarının neticesi ile karşı karşıyasın, belki ulaştığın yerden memnun değilsin belki de daha iyi olmasını arzu ediyorsun, belki buna niyetin var ama kendinde bu gücü bulamıyorsun… İşte şimdi kendine ve değerlerine sahip çıkarak kendini sıfırlama zamanı.

Spiritüel olarak, eğer deneyimlediğiniz konularda ders alamadıysanız, aynı şeyler yine hayatınızda tekrar edecektir; o yüzden yaşadıklarınızı analiz etmeniz için yazın. Yazının gücünden faydalanın, gözünüz konuyu ve sonucu görsün. Bir önceki yazımda da anlattığım gibi 2019 yılı tez, analiz ve sentez yılı; kendinizi konu başlıkları ile  sorgulamaya başlayın, objektif bir gözle sorumluluğu ona buna atmadan sorunlarınızla yüzleşin. Sorunlarınızla yüzleşmenin ne kadar zor olduğunu biliyorum ancak yaratmış olduğunuz elektromanyetik alandan da çıkış biletiniz olduğunu bilin. Aksi halde bu duygu manyetiğinden çıkamayarak aynı enerji ve konularla uğraşacaksınız.

O yüzden yazmakla işe başlayın, çıkan sonuçlarda kendinizi hatalı bulursanız bile hiç sinirlenmeyin, önemli olan bu konudaki farkındalığınız. Siz kararınızı verdiğiniz an  enerjetik yapınız da değişecektir. Bu aslında görünmeyen enerjetik bir alandan yeni bir alana giriştir, eskiyle vedalaşarak yeniye hoş geldin demektir. Zamanın kıymetini bilerek hayata devam etmek, sorumluluğu tamamen üstlenerek iyisiyle kötüsüyle 2018 yılından dersimi aldım diyerek 2019 ‘a güzel bir başlangıç yapalım. Evet hepimiz biraz yorgun ve umutsuzuz ancak gayret ve iyi niyetle kendi tekerrür eden talihimizi değiştirebiliriz. Değişim için önce niyetlenelim, her ne deneyimlediysek geçmişten dersimizi çıkaralım, sonrasında ise derin bir nefes alarak 2019 yılına hazırım diyebilelim.

Yeni Yılınız Kutlu Olsun…

Arzum Koyuncu Astrolog & Enerji Terapisti
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu oldu ve üniversite öğrencisi olarak çalışmaya 1997 yılında başladı. Lisanslı gayri menkul ... Devam