Yeni yılda sağlıklı ve dengeli beslenmek isteyenlere özel: İyi Yaşam Günlüğü

Yeni yıl kararlarınızdan biri de daha sağlıklı bir yaşama adım atmaksa; yılbaşında hem kendinize hem de sevdiklerinize verebileceğiniz güzel bir hediye önerisi ile karşınızdayız: “İyi Yaşam Günlüğü”.

Uzman Diyetisyen Dilara Koçak’ın ilk kez 2006 yılında hazırladığı İyi Yaşam Günlüğü; sağlıklı ve dengeli beslenme önerilerinin yanı sıra, faydalı bilgiler, pratik tarifler ve diyet yapmayı kolaylaştıran önerileriyle de, yıl boyu çantanızdaki beslenme danışmanınız olmaya aday. İki farklı şekilde, kadınlara ve erkeklere özel olacak şekilde hazırlanan İyi Yaşam Günlüğü; böylelikle diyet ve beslenme önerileri konusunda kolaylıkla kişiselleştirilebilir bir hale geliyor. Nam-ı diğer “Zayıflatan Ajanda” bir yandan yediklerinizi not ederek kişisel besin takibi yapmanızı, diğer yandan da günlük randevularınızı, toplantı ve haftalık programınızı takip etmenizi kolaylaştırıyor.

Tükettikleri besinleri kaydeden kişiler daha kolay zayıflıyor

Dengeli ve bilinçli beslenme için günlük takibin oldukça yüksek öneme sahip olduğunu söyleyen Uzman Diyetisyen Dilara Koçak “Sağlıklı ve ölçülü beslenme ile ilgili olarak yapılan araştırmalar, tükettikleri besinleri kaydeden kişilerin daha dikkatli ve sağlıklı beslendiklerini gösteriyor. Bu ajanda 2017’nin ilk gününden başlayarak beslenme alışkanlıklarınızı ve seçimlerinizi tekrar gözden geçirmenize destek olacak. Bu yıl kendinize vakit ayırmanızı ve sağlıklı bir gelecek için yazmaya başlamanızı öneriyorum” dedi.

dilara kocak - iyi yasam gunlugu (2)

İyi Yaşam Günlüğü, metabolik hızınızı vealmanız gereken günlük kaloriyi size söylüyor

“İyi Yaşam Günlüğü 2017”, öncelikle metabolik hızınızı hesaplamanızı, günlük almanız gereken kaloriyi size anlatıyor, ideal kilonuzu hesaplamanıza yardımcı oluyor. Daha sonra da bu kaloriyi hangi besinlerden ne ölçüde yiyerek almanız gerektiğini gösteriyor. Bir kılavuz görevi gören bu yaşam günlüğü ile egzersiz seviyeniz ve günlük yaşam aktiviteleriniz ile ne kadar kalori harcadığınızı hesaplayabiliyorsunuz. Ayrıca yediğiniz besinlerin kaç kalori olduğunu da günlüğün sayfalarında bulabileceksiniz.

Günlük aldığınız kalorileri yönetmenizi sağlayan “İyi Yaşam Günlüğü” her ay, sağlıklı beslenmeyi bir yaşam kültürü, bir alışkanlık haline getirmenize destek olabilecek yeni tüyoları paylaşırken, kişinin kendini düzenli olarak değerlendirmesini de kolaylaştırıyor.

Kadınlara “diyet psikolojisi”, erkeklere “hormonal avantajlar”

“İyi Yaşam Günlüğü” son 3 yıldır hem kadınlara, hem erkeklere rehberlik edecek şekilde 2 farklı ajanda halinde hazırlanıyor. Kadınlara özel olarak hazırlanan ajandada diyet psikolojisi, diyet motivasyonu, kadınların özel durumları, vücutları ve hormonal özelliklerine göre öneriler; erkeklere ise vücut bileşimlerinden gelen avantajlarını daha iyi nasıl kullanabileceklerini, Türk erkeğinin sağlıksız beslenme alışkanlıklarını nasıl değiştirebilecekleri gibi konular ön plana çıkıyor. Bu konularla birlikte kadınlar ve erkekler için özel olarak hazırlanmış 13 farklı bölüm yıl boyunca size eşlik ediyor. Konular hem öğretici hem de neşeli mesajlar içeriyor.

Bu sene erkeklere özel İyi Yaşam Günlüğü’nde “Yine mi Göbek Yine mi Diyet, En Fit Sultanlık Bekarlık, En Baba Yiyecekler” gibi başlıklar bulunuyor. Kadınlara özel olan İyi Yaşam Günlüğü’nde ise “Her Ay Bir Derdim Var, Oturmaya mı Geldik Bu Dünyaya, Yesem Yesem Kilo Almasam” gibi başlıklar ilgi çekiyor.

Detaylı bilgi için: www.dilarakocak.com.tr

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!