Yeni yılda iş motivasyonunuzu artırmanın yolları

Her yıl olduğu gibi bu yıl da çalıştınız, çabaladınız; o toplantı senin bu toplantı benim demeden koşturup durdunuz. Pek çok işler başardığınız bir yılın daha sonuna geldiniz! Geçtiğimiz yıla baktığınızda ne görüyorsunuz bilemiyoruz ama her yıla daha umutlu ve motive olmuş şekilde başlamanın insana son derece faydalı olduğunu biliyoruz. İşte yeni yılda iş motivasyonunuzu artırmanın yolları:

Ne istediğinize karar verin

Kariyerinizde hangi noktaya gelmek istiyorsunuz? Bu sorunun cevabını bir çırpıda verememek, motivasyon eksikliği yaratabilir. Çünkü hangi limana varacağını bilmeyen bir gemi gibi hareket etmek, zaman içinde belirsizlikler içinde kaybolmanıza ve ruhen yorulmanıza sebep olur. Bu yüzden “hedef odaklı” hareket etmek sizi daima diri ve dinç tutacaktır.

Kariyer hedeflerinizi belirlemek motivasyon açısından son derece önemlidir
Kariyer hedeflerinizi belirlemek motivasyon açısından son derece önemlidir

Zamanın değerini bilin

İş yerinde zaman ya su gibi akıp geçer ya da her saniye bir saat gibi hissedilir. Aslında bu görecelilik, genelde zaman kavramı üzerindeki hakimiyetsizlikten kaynaklanır. Yeni yılda, kendinize bir zaman çizelgesi hazırlayın ve bu çizelgeye uyduğunuz her hafta için kendinizi ödüllendirin. Böylece hem yaşanan kayıp zamanlardan ötürü işleriniz aksamayacak hem de kendinizi dinlendirmek için zaman yaratacaksınız.

İş arkadaşlarınızla planlar yapın

Eğer işe giderken ayaklarınız geri geri gidiyorsa, sorunun kaynağı iş ortamındaki karamsar hava olabilir. Eğer sizin ofisinizde böyle bir iletişimsizlik varsa, ofis arkadaşlarınızla birlikte bir yemek ya da parti organize edebilir ve hepsine e-mail aracılığıyla birer davetiye gönderebilirsiniz. Tek bir sosyal etkinlik bile, iş ortamınızdaki sıkıcı havayı dağıtabilir. Ofisinizde düzenlenen happy-hour gibi etkinliklerde insanlarla sohbet etmeye çalışmak da bu konuda faydalı olacaktır.

İş arkadaşlarınızla iyi geçinmek iş motivasyonunuzu artırabilir
İş arkadaşlarınızla iyi geçinmek iş motivasyonunuzu artırabilir

Günü daha verimli kullanın

2016’da uykuya yatış ve yataktan kalkış saatlerinizi 1’er saat geri çekerek büyük bir fark yaratabilirsiniz. Sabah işe gitmeden önce, dönüşümlü olarak yapacağınız 30 dakikalık bir kardiyo ve yoga egzersizi sizi gün boyunca daha üretken ve pozitif kılacaktır.

İş motivasyonunuzu artıracak ürünler seçin

İş yerinde ya da kendi ofisinizde gün boyu kullandığınız elektronik ürünler en iyi dostunuz. Bu ürünleri yeni yılla birlikte yenilemek de motivasyonuzu artıracaktır. Örneğin sizi ofisin gürültüsünden koruyup, gün boyu stressiz bir şekilde çalışmanızı sağlayacak bir kulaklık, mobil çalışıyorsanız hayatınızı kolaylaştıracak bir tablet ya da yaratıcılığınızı körükleyecek pek çok teknoloji ürünü için Troy mağazalarını ziyaret edebilir ya da www.troyestore.com adresine tıklayarak çalışma hayatınıza renk getirecek harika teknolojik ürünler alabilirsiniz.

Troy’dan ofis hayatınızı canlandıracak öneriler & trendler

Şimdiye kadar üretilen en iyi iPad olan iPad Pro, retina özellikli ve 12,9 inç LED arkadan aydınlatmalı geniş multi-touch ekranıyla gözlerinizi yormadan çalışmanızı sağlar. Wifi + Cellular iPad Pro’larla sunumlarınızı her ortamda keyifle gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Apple Pencil ile buluştuğunda harika bir grafik tablete dönüşen iPad Pro, özellikle kreatif sektör çalışanlarının gözdesi olacak gibi!

Yeni iPad Pro
Yeni iPad Pro

Sizi bekleyen yoğun bir iş gününde kendinizi en sevdiğiniz şarkının ritmine kaptırmak gibisi yoktur! Siz de ses kalitesi ve tasarımıyla öne çıkan bir kulaklık arıyorsanız Troy e-store’da bulunan kulaklık & hoparlör kategorisini inceleyebilirsiniz. Bizim favorilerimizden biriyse, bu yılın en yeni ürünlerinden; fonksiyonel tasarımına bayıldığımız Beats Executive kulak üstü kulaklık!

Beats Executive kulaklık
Beats Executive kulaklık
Ayrıca, yeni yılda ofisteki çalışma performansınızı, eve ve diğer her yere yaymak isterseniz Troy E-Store’da %8 indirim fırsatı ile satışa sunulan MacBook’lara mutlaka göz atmalısınız!

Troy'da tüm Macbook'lar 10 indirimli!
Troy’da tüm Macbook’lar 10 indirimli!

Bu içerik Troy‘un katkılarıyla hazırlanmıştır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!