Yeni yıl, yeni kararlar, yeni düş panosu

Her yeni yıla girerken, yeni umutlar, yeni bir sayfa, yeni bir sen umutlarıyla gireriz.. Hem fiziksel, hem ruhen yeni kararlar alır, kötü yanlarımızla yüzleşir ve değişim yolunda hedefler koyarız. Bazılarını ilk 1 haftada unutur, bazılarını ise değiştiririz. Yılda 1 kere de olsa bu yoğun değişim enerjisini avantaja çevirelim ve 2017 gerçekten çok farklı olsun.

Şimdi sizden bir ricam var; yarına kadar hedefleriniz için bir  hayal veya düş panosu hazırlayın ve kararlarınızı betimleyen tüm fotoğrafları o panoya yapıştırın. Kimsenin göremediği ama sizin her gün görebileceğiniz bir yere koyun. Kapınızın arkası, dolabınızın içi gibi veya bilgisayarınızın arka planı gibi… Bu hayal panosunun amacı ne diyecek olursanız; hayal edilen beden, duygu, durum ve nesneleri siz farkında olmadan görsel olarak hafızaya almak ve enerjisini harekete geçirmek. Panoya istediğiniz ne var ise hepsini yapıştırın; beğendiğiniz bir model veya aktör, araba, ev, durum, sevgili, gitmek istediğiniz ülkeler, yaşamak istediğiniz sade hayatı, ertelediğiniz hayalleri görsele dökün ne aklınızda ne var ise.. Size ilham ve motivasyon veren kelimeleri de eklemeyi unutmayın. Dilerseniz beyaz bir karton, dilerseniz mantar pano kullanabilirsiniz. Hayal etmek bedava, bilinçaltında ve size sunabileceklerinde sınır yok! Hayal panosu tamamen çekim yasasıyla ilgili.

yeni yıl yeni kararlar yeni düş panosu

Hayallerinizi aktive etmek için o anı hissedin.

Hayallerinizi aktive etmek için çok önemli bir ipucu ise; her bir duygu imgesi veya hedefi hayal ederken kendinizi orada hayal edin düşünün, etrafınızdaki sesleri duyun, üzerinizdekileri hayal edin, havayı hissedin. Her bir imge için lütfen bunu uygulayın, o ana gidin, sanki gerçekleşmiş gibi ve o anı yaşayın. Bunu çok içten yapmanızı istiyorum çünkü, zihin çoğunlukla gerçek ve hayal arasındaki farkı anlayamaz. Biz neye inanırsak o da onu komut alır ve inanır. Mesela istemediğiniz şeyler neden sürekli başınıza geliyor zannediyorsunuz? Çünkü o korktuğunuz şeyi defalarca zihninizde hayal edip, düşünüyorsunuz ve er ya da geç korktuğunuz şeyi yaşıyorsunuz. Madem zihin bu kadar güçlü bir yapıya sahip onu neden lehimize çevirip her istediğimizi hayatımıza getirmeyelim! Çekim yasası uyumaz, her daim bizim için çalışır!

Bir de danışanlarımda yaşadığım bir şeyden bahsetmek istiyorum; verdiğim olumlamaları 1 hafta sonra ama olmuyor bu diye isyan ve inanç kaybı oluşuyor. Sizden ricam sabır ve inancınızın sürekliliği.. İşte o zaman mucizeler sizi bulacak. Eğer her istediğimiz 10 günde olsaydı o zaman gözümüzde bir değeri kalmazdı zaten. Güzel şeyler zaman, emek,sabır ve inanç ister..

Panonuzu dilerseniz zamana da yayabilirsiniz ama tavsiyem yeni yılın ilk sabahına panonuza bakarak başlamanız. Şimdiye kadar hipnoz seanslarımda da YENİ YIL kodlaması çok işe yaramıştır; bence sizde elinizi çabuk tutun Pazar sabahına düş panonuzla başlayın..

Dün rüya, yarın hayaldir… Rüyayı mutlu, hayali umutlu yapan bugündür, gönlünüz neyin özlemini çekiyorsa yarınlar size onu getirsin… Yeni yılınız şimdiden kutlu olsun.

Dilşat Erdil
Sağlıklı Yaşam Danışmanı ve Bütünsel Bilinçaltı Değişim Uzmanı. Koç Üniversitesi İşletme Bölümü mezun olduktan sonra hayatını sağlıklı yaşam ve beslenmeye adamıştır. The BodyMind Institute’dan ... Devam