Yeni yıl, yeni çözümler ve her zamanki hedefler… Kilo vermek

 Yılbaşı sofralarının vazgeçilmez sohbet konularından bir tanesi de yeni gelen senede kişinin kendisi ve çevresi için ne gibi hedefler güttüğüdür.

Bugüne kadar bulunduğum bu sofralarda yaptığım tespitlere göre bu hedeflerin ortalama karakterleri şu şekilde:

  • sigarayı bırakmak
  • bir sevgili bulmak
  • istifa edip kendi işini kurmak
  • para biriktirebilmek
  • spora başlamak
  • kilo vermek

Tabi ki de tüm Pazartesi rejimlerinin %90’ının yalan olduğu gerçeği gibi, yeni yıl hedeflerinin de gerçekleşmeme ihtimali her zaman için gerçekleşme ihtimalinden çok daha yüksektir. Bir hedefi gerçekleştirmek için bir sembol belirlemek işe yarayacak gibi gözükse de, aslında ihtiyacınız olan tek şey kendi içsel kararlılığınız ve de iradeden başka bir şey değildir. Hedefleri bu şekilde sembollerle eşleştirmek, her rejimi Pazartesi başlatarak elde edilen ek sürenin magnifiye edilmiş şeklidir.

Bu gerçekler maalesef değişmeyecek olsa da, son 10 sene içinde yurdum insanının kendine daha iyi baktığı , daha sağlıklı ve dikkatli yaşamaya başladığı da bir gerçektir. Bu bağlamda bir takım öneriler vererek ekmeğinize yağ sürmeyi deneyebilirim.

Ben diyetisyen değilim ancak beslenme tabi ki de hayatımın kazanç kaynaklarından birisi olduğundan, biraz söz hakkım olduğunu inkar edemeyeceğim. Türkiye’nin ilk döküm tavasını üretirken aklımda sadece üst seviyede lezzetli yemekler pişirmek değil, bunları aynı zamanda en sağlıklı ve doğal haliyle sofralara getirmenin hayalleri de vardı.

Acaba Hecha’yı kurmamın yılbaşına yakın tarihlere gelmesi bir tesadüf mü 🙂

yeni yil cozumleri ve kilo vermek

Sonuç olarak bir girişim yaparak ruhumu yükseltirken, girişimimin sonuçlarının başkalarının ruhuna dokunduğunu görmek benim için tarif edilmez bir mutluluk kaynağı oldu.

Bu sene hedefinizin adına “kilo vermek” demeyin direk olarak.

Bu sene hedefinize “sağlıklı beslenmek ve buna göre hayatımı düzenlemek” deyin.

Bunun için de atmanız gereken ilk adım bir Hecha edinmek. Hayır malımı satmak için bunları söylemiyorum; zaten bunlara zamanında benim de ihtiyacım olduğundan bu malı üretme dürtüsünü duydum diyorum… Arada fark var.

Dökümün sağladığı lezzet, gıdaları besin değerlerini içlerine hapsetmek suretiyle pişirerek doğal ve sağlıklı halde sofralarına getirmekten kaynaklanmaktadır.

Beslenme alışkanlıklarını bu şekilde düzenlemek bile hayat kalitenize artıracak ve önünüzdeki engelleri bir nebze olsun azaltacaktır.

Hatta gelin işi yılbaşına bağlamayalım, senenin herhangi bir zamanı bunu yapabilirsiniz 🙂

Herkese mutlu yıllar.

hecha tava

Yeni yıla girerken beslenirken tazelenmek isteyenler için bir sürprizimiz var:

www.hecha.com.tr adresinden yapacağınız alışverişlerde uplifers kupon kodunu kullanarak %15 indirim + ücretsiz kargo fırsatından yararlanabilirsiniz. %15 indirim, satın alacağınız indirimsiz ürünler üzerinden sepetinize uygulanacaktır.

Şimdiden mutlu yıllar!

Yağız İzgül
Onun ağzından kendisi tam bir ‘’Profesyonel Yemek Yiyici’’ ve ‘’Lezzet Düşkünü’’, ayrıca Şef, Yazar, Jüri Üyesi ve İş Adamı. İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliğinden ... Devam