Yeni yıl hediyesi: 2017 “Hayallerini Yarat” meditasyonu

Kırmızı bir elma düşünün…. Hatta ısırdığınızı ve tadını hayalinizde canlandırın. Gerçekte elinizde elma olmadığı halde varmış gibi zihninizde görebildiniz, hatta tadını kokusunu alabildiniz değil mi? Beynimiz muhteşem bir mekanizmaya sahip. Beş duyumuzla algıladığımız durum ve nesnelerin beyinde aktive ettiği alanlar ile aynı durum ve nesneleri hayal ettiğimizde aktive olan alanlar aynı. Bu da, birçok kişi için belki de mit olarak kabul edilen  “çekim yasası”nın bilimsel temelini oluşturmaktadır.

“Hayallerimi Yaratıyorum” meditasyonu; hedeflerinizi, isteklerinizi adeta olmuş gibi hissederek, zihninizde imgeleyerek o frekansa geçmenizi, nöronlar arasındaki network’ü ve beyin kimyasallarını aktive ederek, bilinçaltınızı hedeflerinize  yönelik kodlayarak  o bant üzerinden yayın yapmanızı sağlayan bir motivasyon çalışmasıdır.

Bu çalışmayı dilediğiniz her zaman sessiz ve rahatsız edilmeyeceğiniz bir ortamda yapabilirsiniz.

Uzunca bir süredir yazılarımı takip eden, değerli yorumlarını paylaşan okurlara, tüm Uplifers ailesine benden küçük bir yeni yıl hediyesi olsun bu çalışma. Unutmayın bu web sitesi, bu internet üzerinden iletişim ağı hatta bu yazıyı okuduğunuz bilgisayar veya mobil cihazınız ilk başta bir kişinin zihnindeki hayaldi…. Hayalleriniz realiteniz olsun. Mutlu bir yıl dilerim.

Gülferi Yıldırım Psikoloji ve Nörobilim Uzmanı. Mindfulness Eğitmeni
Psikoloji ve Nörobilim Uzmanı. Mindfulness Eğitmeni İTÜ Elektronik Mühendisliği’nden mezun ve Yeditepe Üniversitesi’nden (MBA) İşletme Yüksek Lisansına sahip olan Gülferi Yıldırım, Üsküdar Üniversitesi’nde Uygulamalı ... Devam