Yeni bir yılın heyecanı içerisinde umutlar, hayaller ve gerçekleşenler

Bir şeye başlangıç yaparken yeniye heyecan duyarız. Çocuksu bir merak sağlıklıdır ve yapmak istediklerimiz için merak motive eder. Umut ederiz. Kendimizi motive etmek için yeni yılı değerlendirebiliriz. Hayallerimizi gerçekleştirebiliriz. 

Umudumuz bize destek olur.
Hayallerimiz bize güç verir.

Her birimiz her an çok şey deneyimliyoruz, illaki öğreniyoruz. Yaşamın gerçeği biraz da zorlanıyoruz.

Hani kabınız dar gelir ve içine artık sığmazsınız…
İçine sıkıştığınız kaptan çıkmak istersiniz…
Ne olacağını bilemediğiniz için korkarsınız…

Korkmayın, çocuksu merakı ve heyecanı alın, kendi elinizden sıkıca tutun. Kalbinize dokunun. Yeni yıla girerken yeniye adım atmak için cesur olun. Yaşam akarken yapmadığınız için pişman olacağınız bir şey kalmasın. Sevginizi en çok kendinize kanıtlayın. En çok varlığınıza, yaşamınıza şükredin. Bugüne kadar neler neler yaşadınız ve hayatta kaldınız. Kim bilir kaç fırtına atlattınız. Kim bilir ne kadar çok sevinci paylaştınız.

Başardınız, üzüldünüz, güldünüz, kaybettiniz, sevdiniz, aldatıldınız, kızdınız, aldattınız, affettiniz, seviştiniz, terk edildiniz, terk ettiniz, gittiniz, geldiniz, eğlendiniz, nefret ettiniz, o oldunuz, bu oldunuz, cevabı olmayan sorularla boğuştunuz, sevgiyle coştunuz, ilham oldunuz, kayboldunuz, boşandınız, evlendiniz, doğdunuz, doğurdunuz, hastalandınız, iyileştiniz, öldünüz, dirildiniz, aşk oldunuz, kendinizi pek çok şekilde var ettiniz.

Ve hepsi geçti gitti. Gene hepsi olacak ve gene hepsi geçecek. Yaşam kendi ritminde akacak. Yeni yılda da pek çok şey olacak. Merak etmeyin bir yıl daha geçerken siz eskisinden de iyisiniz çünkü hepsi geliyor geçiyor ve siz hayattasınız, sapasağlam ayaktasınız. Şimdi yaşamda daha bilgesiniz. Umutlarımızı, hayallerimizi çoğaltalım, yeni yılda hepsini gerçekleştirelim diliyorum, daima sağlıkla, aşkla…

Benden size yeni yıl hediyesi:

7 ve 8 Ocak 2023 tarihlerinde yapacağım Aile Konstelasyonu Grup Çalışması’na, temsilci olarak katılım hakkı. [email protected] adresine 01.01.2023 tarihi dahil yazan kişiler arasından bir kişiye bu hediyem çekilişle… Kazananı @handeakinbenzamanı Instagram hesabımda 2.1.2023’te duyuracağım.

İlginizi çekebilir: Ataerkil çifte standart: Yaşadıklarınızın ardında nesiller boyu süregelen davranışlar var

Hande Akın Kişisel Dönüşüm Danışmanı & Yazar
5 Şubat 1977 İstanbul doğumluyum. Şişli Terakki Lisesi’nde okudum. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV Sinema Bölümü’nden mezun oldum. 15 yıl reklam sektöründe prodüksiyon ve ... Devam